Přejít na obsah

1.9 SDI - zkušenosti, spotřeba


jiras

Doporučené příspěvky

Já uvažuju pouze o naftě - takže TDI nebo SDI, ale vidim, že asi SDI nemá cenu a je lepší dát o něco víc za TDI.

mal som 1,9 TDI (100tis. km), potom 6 rokov 1,9 SDI (180 tis km). teraz 1,6 75kW benzin (lebo už toľko nejazdím a zmenu som chel aj pre zmenu, s naftou som začínal pred 10 rokmi, teraz to už má každý kto sa toho vtedy bál). v tých nafťakoch bol samozrejme rozdiel. jazda TDI rýchlosťou 160 km/hod po nemeckých dialniciach bola príjemná, SDI pri dlhodobej 150-tke dosť obťažovala hlukom. Ale aj s SDI som bol maximálne spokojný. Auto mám na prácu a nie na radosť. A svoje úlohy to auto plnilo bezchybne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Tak za mě nebrat. Měli jsme novou O1 SDi, nalítáno asi 90tis km a nejela špatně, určitě kultivovanější než ve Fábce SDi. Pak já si koupil fábii sdi. Ze začátku se mi to docela pozdávalo, ale nejhorší bylo, že když jel člověk sám třeba 80 a chtěl předjet bus, musel se na to už pořádně rozjet, protože stačilo, aby bus trochu přidal a já se řadil zase zpět:)) Spotřebu jsem měl asi 5L, pak na 17tkách necelých 6L. Teď mám TDi PD a když jsem měl možnost se zase svést s SDi, už bych to nechtěl ani zadarmo a spotřebu to má skoro stejnou, jen jednou tak vysoký výkon a krouťák přes 300Nm. Jediné co platí v SDi prospěch je pořizovací cena a spotřeba. Co se týče oprav, tak to není moc výhra. Plno věcí se už na to dávno nevyrábí a jsou taky dost mastný, viz. naftové čerpadlo:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...