Přejít na obsah

Huceni od zadniho kola


lada

Doporučené příspěvky

tak dalsi problem.Tak jsem koupil pouzity 16" alu kola.Koupil gumy.Dal je na auto.Kdyz mi je pneu servise nazouvali tak 2 byly křivý totalně museli se vyrovnat a jedno malinko to jsem nechal bejt.No a kdyz jedu tak kolem 30-40km/h to kolo strašně hucí.Je to slyšet od zadu a na 80% je to tohle.Je možny, že je to tim že je trochu křivý?U zimnich bylo uplny ticho.To by se ložisko projevilo i u nich ne?

dělato nehuči to stale děla to huf..huf..huf.. a čím rychleji jedu tim mín je to slyšet.

Ja snad nikdy nebudu mit rovny kola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dalsi problem.Tak jsem koupil pouzity 16" alu kola.Koupil gumy.Dal je na auto.Kdyz mi je pneu servise nazouvali tak 2 byly křivý totalně museli se vyrovnat a jedno malinko to jsem nechal bejt.No a kdyz jedu tak kolem 30-40km/h to kolo strašně hucí.Je to slyšet od zadu a na 80% je to tohle.Je možny, že je to tim že je trochu křivý?U zimnich bylo uplny ticho.To by se ložisko projevilo i u nich ne?

dělato nehuči to stale děla to huf..huf..huf.. a čím rychleji jedu tim mín je to slyšet.

Ja snad nikdy nebudu mit rovny kola.

No jestli to dělá tak jak píšeš, máš místo kola šišku. Buď je to gumou, což nepředpokládám, jsou nové a nebo diskem, což je pravděpodobné. Ložisko by hučelo pořád a při jízdě do zatáček by měnilo zvuk, podle toho zda je kolo odlehčené, či zatížené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

17 ky jsem vyhodil a po 14 zimakach jsem koupil 16" orig Fabia RS a na predku mam barum bravuris 205/45/16 a vzadu jety Semperit direction a jsou malinecko zubaty a maj vzorek, kterej v nabidce semperit nema, ale je stopro puvodni.No tak nevim.Stredicí kroužky se snad na origo nedavaj ne?a 2 disky jsem musel nechat vyrovnat byly hodne kopny tak snad to nejak nezkurvili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nazdar pánové dotaz,

docela mi poslední dobou hučí zadní kolo, teď nevím jestli je to ložisko, nebo je to gumou. Nevíte někdo jestli existuje nějaká pomůcka kterou bych rozpoznal která z těch dvou věcí to je ;)

A jinak po jaké době odchzí zadní ložiska na Fabči? Popřípadě na kolik výjde oprava?

Předem děkuji za info -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus prohodit kola nebo nasaď rezervu a zkus to když to bude dělat dál je to ložisko, nebo když bude hodně vhajzlu tak bude hučet i když otočíš kolem ve vzduchu

Myslíš že stačí když bych to hodil jenom na hever a zkusil s ním otočit? Jo a Klačo prosím tě nevíš na kolik tak vychází to zadní ložisko, aspoň orientačně? Mám tak představu cca 2000,-? Jo a prý když už měníš jedno tak je dobré měnit i to druhé?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

zdary,mam dotaz,jestli se s tim někdo nesetkal:mam pneu pirelli p5000 ,rozměr195/55/r15 a zadní náprava děsně hučí.ještě ke všemu jsem při přezouvání na zimní zjistil že jsou zadní gumi hrbatý dokola celého běhounu.nevim jestli to dělají tlumiče nebo něco jiného,třeba uložení nápravy.poraďte co s tím!diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dnes som spozoroval buchanie pocas jazdy. Hlavne ked prechadzam lavotocivu zatacku ale aj po rovine. Sranda je ze to nebuchoce stale. pred prijazdom na parkovisko pred dom to uz nebuchalo. Snazil som sa to identifikovat a vyzera to na zadnu napravu. Keby to bolo v predu asi by to bolo pocut viacej a snad by som to aj citil. Kukal som na fore a nasiel som len diskusie o zadnych loziskach. Ale mne to nehuci ale buchoce. Uz bol vecer tak som nesiel po tme zistovat co to moze byt. Aky mate nazor na to vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde oto jak moc to bouchá, jestli třeba nemáš utrženej kryt pístnice tlumiče a ten se nedotýká kola v zatáčce, nebo prostě když se rozkmitá..

jinak bouchání na zadní nápravě neni častý, tak pak mě napadá asi že je tlumič k.o., nebo pak se mi stalo že když mrzne tak tlumič jako stuhne a je to pak hlučnější, a jakoby trochu bouchá a netlumí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

chlapy...vidím, že tohle téma už nebylo dlouho aktuální tak ho trochu oživím... poslední dobou se mi stává tento problém...nevím, jestli ten zvuk o kterém se bavíte je ten sám co dělá mě..ale...od pravého zadního kola se pravidelně, už ani změna rychlosti nepomáhá, ozývá 1x za otočku kola zvuk, připomínající jak když kladivem bouchnete do gumy...je to ten sám problém co máte vy?? mám letní kola 205/45/R16 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...