Přejít na obsah

Spotřeba palubní počítač vs skutečná


mikinek

Doporučené příspěvky

mám stejnej problem, motor 66kw, přečipováno na 88kw. Počítač ukazuje do 5l ale spotřeba tak 6-7l. jak to změnim a kde? VAG mám dík.

Tak to se Tě musím zeptat, jak tohle děláš??? Mám taky 66kW čipnuto na 85kW a jezdím 4,9 - 5,1. Jak podle PC, tak podle skutečnosti. V oibci nejedu 50 a mimo taky ne 90! Ale je pravda, že v otáčkoměru to taky není v červeném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zdravím,

natankoval jsem plnou nádrž nafty a vynuloval PC.....

Po ujetí 800 km jsem natankoval do plné....

Palubní počítač ukazoval průměrnou 5,2 l/100km a podle výpočtu km versus litrů, které jsem natankoval mám spotřebu 6,05l/100 km.

JE TO NORMÁLNÍ???? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi normalni neni dys ti vyslo neco jinyho.. palub pocitac vestinou ukazuje o nejakou decku vic. ale staci pripojit na VAG a nastavit kolik to ma ukazovat, je to dano v %.

zdarec já mám rozdíl 0.9L :kuk: dle palubáku 4.2L dlouhodobé spotřeby,ale podle ujetých km a natankovaných litrů skutečná spotřeba 5.1L-5.2L jinak můžeš poradit stím nastavením přes vag :help: dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
podla vis-u sa to da len na pristrojovke do MR 00. prisposobenie,kanal 3. zadava sa hodnota od 85-115 percent. Ak ma ukazovat o 5 % menej zadava sa 95,konkretne zapis 00095. Ulozit
nj ale mě ukazeje pc menší spotřebu než je opravdová :kuk: mám r.v.2001 já vag nemám,potřebuji zjistit jestli to jde a jak a u kámoše na vagu to pořešíme..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Stejně ten PP dokážeš oblbnout.... např. jedu trasu 2km, za tu mám spotřebu plácnu dle PP 14litrů, tam pak stojím z nějakého důvou (kolona apod..) třeba 4 hodiny !!!! Spotřeba tedy vylítne až ke 40litrům, tzn. že ti zvedá i průměr celkovej (MF2)... i když na hodinu volnoběhu to žere tuším 0,75litru....tzn. pak už je jiná MF2, tzn. kecá dojezd apod....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Hlavne si myslim ze je hloupost vychazet z jedne nadrze. Pokud netankujete vyslovene az clovek naftu vidi, nemuzete zarucit ze je nadrz plna jak byla predtim. Vzduch v nadrzi penivost nafty teplotni roztaznost.... myslim ze nikdo nemuze s urcitosti rict ze nenatankoval o 2 litry min nebo vic... takze urcite vypocet na vic nadrzi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Stejně ten PP dokážeš oblbnout.... např. jedu trasu 2km, za tu mám spotřebu plácnu dle PP 14litrů, tam pak stojím z nějakého důvou (kolona apod..) třeba 4 hodiny !!!! Spotřeba tedy vylítne až ke 40litrům, tzn. že ti zvedá i průměr celkovej (MF2)... i když na hodinu volnoběhu to žere tuším 0,75litru....tzn. pak už je jiná MF2, tzn. kecá dojezd apod....

Nerozumím  :disgust: Pokud někde stojíš v koloně a při běhu na volnoběh spotřebováváš naftu, tak ti to samozřejmě zvyšuje průměr za tu trasu. To bych nenazýval oblbováním PC. Spíš je to trasa, která byla hodně náročná na spotřebu. Když pojedeš tytéž dva kilometry na jedničku a na pětku, tak ta spotřeba bude vypadat taky jinak, ale ne tím, že bys oblbnul PC, ale proto že holt tvůj styl jízdy byl jinak náročný na palivo a ne vinou PC, ale vinou tvého jízdního stylu... :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám OI tdi 66kw a PP mi +/- ukazuje dlouhodobou spotřebu 3.6-3.8l/100km už asi 4 roky.Jelikož si píšu každé natankování tak jsem vypočetl průměrnou spotřebu po najetých 68000km 4.36l/100km.PP kecá dost,ale spotřeba skvělá ne? lol

Tak to mi řekni, jak jezdíš, prosím... Spotřeba fantastická, opravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

natankoval jsem plnou nádrž nafty a vynuloval PC.....

Po ujetí 800 km jsem natankoval do plné....

Palubní počítač ukazoval průměrnou 5,2 l/100km a podle výpočtu km versus litrů, které jsem natankoval mám spotřebu 6,05l/100 km.

JE TO NORMÁLNÍ???? :help:

To isté sa stalo aj mne.Rozdiel bol približne jeden liter.Ja si myslím,že palubný počítač neukazuje skutočnú spotrebu.V testoch ADAC(testovali pal.počítače) sa to potvrdilo tiež.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mi řekni, jak jezdíš, prosím... Spotřeba fantastická, opravdu.

Je to jednoduché,spotřebu nejvíce ovlivňuje noha řidiče.U mne se k tomu přičítá ještě to, že nejezdím po dálnici,minimálně ve městě a hodně předvídám.Když se to člověk naučí, tak už o tom nemusí přemýšlet a jezdí tak automaticky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ctu vase spotreby a nemuzu se prestat smat. Ja realni spotrebu nedokazu udelat pod 5l (mimo mesto, lehka noha na plny a bez klima) ale jinak 90% mesto a mam takovych 6,5 az 7,5l/100km a pripada my to moc. Na plnou nadrz udelam mezi 600 az 750km (leto/zima) a jednom jednou ani nevym jak se to stalo dostal jsem se na 800km (a to byl podle mesto/mimo mesto tak 50:50). PP neverim ten tam keca co hce. Treba na 15km trase s otacakmy mezi 3-4 tisice (takze honeni jak o zivot) ukazoval 11,5l/100km a mne se ta rucica spotreby "sesunula' skoro za ten jeden celej podilek (tak ze cca 6-7l). A k tomu mam dlouhodobou (stejnej podil mesto 90% ostatni mimo) 5,2 az 5,3l a realni jak jsem uvedl 6,5 az 7,5/100km takze ho beru jen tak pro zabavu a abyh ukazal lidem jak malo to dokaze spotrebovat gdyz se jde z kopce vic jak 20km (v takovem pripade se dostanu na 2,5l100km podle PP) :) !

Osobne spotrebu merim na plnou nadrz (az tu naftu uvidim na okraj) a pak ujedu 100km a zase "naleju" az po cep a to na stejne benzince a na stejnem stojanu (kazdej je trosku jinak kalibrovan - aspon tady u nas je tomu tak).

A jeste neco, nevyte jak pracuje PP? Podle mne on zbira info od motoru pri datyh otackah a zarazenem rychlostnim stupnu to ma naprogramovane ze ukaze tolik a je to. Sirsi kola, spinavou naftu a takove podobne vecicky to urcite ne pozna ze? Pokud ne tak prosim visvetlete protoze nejak neverim tomu ze by byl tak hitrej a ukazoval vetsi spotrebu gdyz tam dam 18-ky misto 15 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...