Přejít na obsah

Spotřeba palubní počítač vs skutečná


mikinek

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
Tak já mám OI tdi 66kw a PP mi +/- ukazuje dlouhodobou spotřebu 3.6-3.8l/100km už asi 4 roky.Jelikož si píšu každé natankování tak jsem vypočetl průměrnou spotřebu po najetých 68000km 4.36l/100km.PP kecá dost,ale spotřeba skvělá ne? lol

Spotreba pekna, ale chudak to auto. To musis porad jen lechtat v nizkych otackach, chudák to turbo, to musi teda vypadat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je normální, že mi PP ukazuje aktuální spotřebu při dojíždění na volnoběh na semafor třeba 3,9l/100km (kolísá to mezi 1 až 4,2 l/100km) jakmile zastavím aktuální spadne na 0,4 až 0,6 (podle teploty motoru)? Při dojíždění na zařazenou rychlost bez plynu ukazuje PP 0l/100km (ale to by mělo být OK - jak jsem se na foru dočet).

Aha tak jsem náhodou zabrousil na stránky spotreby.cz a ejhle mi byla objasněna situace s ukazatelem spotřeby...http://www.spotreby.cz/forum/neutral-vs-bez-plynu-o7/ . lol Njn jsem zatím se s oktávkou učím jezdit :palec2:

Editováno: , autor: lucky.jack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

I tak bys to nezkorigoval, páč mně se zdá, že to šlo max +- 15%.

Ale ten litr rozdíl je teda dost.

Já mám počítanou spotřebu za 10 měsíců 5,56 l/100km a PP mi teď těsně před cyklickým nulováním dlouhodobé spotřeby (99:13 hod a 4.210 km) ukazuje 5,3.

Takže chyba 0,26 l/100km, čili pod 5%.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

ahojte.

mam taku "ulohu" : co by ste robili, keby ste mali Octaviu 2 a potrebovali prejst niekolko km, tak aby sa to nezapocitalo do "odo" teda vlastne nikam.

nieco jednoduche... co nezapise chybu do pamati a da sa lahko vratit naspat.

na niektorych autach sa da vybrat poistka budikov, neukazuje to potom rychlost ale km nezarata.\

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...