Přejít na obsah

Olej do 1.2HTP


Kokeš

Doporučené příspěvky

Ja osobne kupujem v DAMO Slovakia (eshop je trocha funky a treba sa tam preklikat, no da sa to najst).. Popri objednavke odtial kupujem aj olejovy filter, nech mi to pride spolu a mozem sa hned to doho pustit.

 

Ine diely kupujem zo skoda-dily.cz, par krat mi zblbli objednavku ale hned to zadarmo nahradili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Měl jsem už 2x problém s měrkou oleje. Poprvé se stalo, že plastový držák byl ulomený. Asi jsem ho urazil při sundavání ozdobného krytu (alias airboxu). Koupil jsem novou, ale výměna se změnila v horor, neboť drát měrky se zbytkem plastu zapadl dovnitř a nešel vyndat. Už jsem myslel, že budu sundávat vanu. Nakonec jsem pomocí trafopájky vtavil do zbytku plastu kus drátu a vyndal ji. Nyní asi po půl roce jsem kontroloval hladinu oleje a měrka k mému údivu pro změnu nešla zasunout. Drát pořád do něčeho narážel. Zkoušel jsem různé polohy, asi na 20. pokus jsem ji tam nacpal. A vzpomínal s nostalgií na měrku Škody 120, která se ani po 35 letech nemusela měnit a vždy šla vyndat a zandat. Dnešní konstruktéři dokážou podělat i to, co se podělat nedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Prosím o rychlou radu, na stránkách shellu maj jakýsi vyhledávač vhodnosti olejů pro různé značky aut a u fábie mi to vyplivlo:

prémiový olej: Helix Ultra AV-L 5W-30 a standard olej Helix Ultra 5W-40.

Já si řekl, nebudeme šetřit a koupíme prémiový, ale co vím, tak naposledy byl v autě měněn olej za Agip 5W-40.

 

Mám rychle ještě změnit objednávku nebo nechat to tak?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech to tak. Oleje výkonové specifikace VW 504.00 (pro benzínové motory), VW 507.00 (pro naftové motory) patří mezi nejvýkonnější oleje zejména z hlediska ochrany proti opotřebení a oxidační stability atd. viz http://origin-qps.onstreammedia.com/origin/lubrizol/Markets/EngineOilAdditives/100132RPtool2012Deploy/rp/pc/index.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...