Přejít na obsah

Nafta z Polska


CZE

Doporučené příspěvky

Tankuji pravidelně v Polsku naftu (včera jsem tankoval za 3,53 zlotých / litr) a musím konstatovat, že tamní nafta je kvalitnější než ta naše. Nedávno jsem byl nucen tanknout u nás půlku nádrže u Shell a bylo poznat že to trošku méně táhne a že je motor hlučnější. A to už raději nebudu mluvit o ranních startech při -9 stupňů Celsia - takové problémové starty mě neudělá polská nafta ani při -21 stupňů Celsia. Minulý týden sem byl na STK a emise z polské nafty naprosto v pořádku :palec2:

Editováno: , autor: CZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tankuji pravidelně v Polsku naftu (včera jsem tankoval za 3,53 zlotých / litr) a musím konstatovat, že tamní nafta je kvalitnější než ta naše. Nedávno jsem byl nucen tanknout u nás půlku nádrže u Shell a bylo poznat že to trošku méně táhne a že je motor hlučnější. A to už raději nebudu mluvit o ranních startech při -9 stupňů Celsia - takové problémové starty mě neudělá polská nafta ani při -21 stupňů Celsia. Minulý týden sem byl na STK a emise z polské nafty naprosto v pořádku :palec2:

No na polskou ropu jezdím už asi rok a bez problému kupuji většinou na Orlenu ,ale tam je nafta dražší do 3,90 - 4zl / 25,- Kč/ za 3,53 to bude asi nějaké TEsco nebo nějaký hypermarket . Polske paliva jsou už dnes kvaltnější než v minulosti .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Přidám svoji trošku ...

pracuji v Polsku už půl roku, ceny benzínu 4,07 - 4,34 Zlotych a kvalita ? Mnohem lepší z benzínek jako např. Bliska i Carreffour apod. než na naší Benzině. Shell srovnatelný ale cena mnohem nižší než u nás.

V Českém Těšíně - na České straně benzín 31,50 Kč, na Polské (3 km vzdáleno) 4,11 Zl (cca 25,89 Kč)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

ja zase pozorujem velky rozdiel medzi naftou na slovensku a v rakusku. hlavne pokial sa tankuje BP diesel ultimate. cena 1,13-1,18eu, je draksia oproti normalnej (1,06-1,09) ale fakt je s tym tiksi motor a trosku vyssi vykon. a absolutne nespini palivovy filter. pritom ma nizsie emisie a cisti motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ked som v nemecku tak zasadne tankujem na aral, maju tiez ten ultimate diesel (aral patri do koncernu bp), dnes som tankoval za 1,329 vo frankfurte,

na obycajnej nafte maju napisane ze obsahuje do 7% biozloziek, cize oleja a to potom je poznat ze to ide horsie, ja davam ultimate a tam asi tie biozlozky nedavaju, lebo na stojane je napisane ze prekracuje normy na bezne paliva, inak ceny sa tu dost hybu, cca 2 tyzdne naspet som tankoval to iste za 1,299 :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to nemci maju o dost draksiu naftzu ako rakusania. BP sa tu vzdy skoro kupit za 1.14-1.18max. v rakusku su vzdy podvecer ceny najnizsie, lebo plati zakon, ze behom dna sa nemoze zdrazovat len zlacnovat. tak rano zacinaju s vysou cenou i na 1.20-1,22 a vecer je 1.14. a hlavne ultimate nafta naobsahuje bionaftu , ktoru prilievaju do obycajnej zo zakona vsade.

Editováno: , autor: MartinW
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za poslední měsíce (logicky sezóna) benzín v PL trochu zdražil, cena 4,6 - 4,7 zl. Spadl však kurz, takže tankuju za : 28,5 Kč/litr. Nedávno jsem byl nucen natankovat v ČR, tankoval jsem na Benzina Plus v Karviné - no takový SHIT !!!! jsem ještě do auta nelil. Za 33,50 Kč a auto nechtělo vůbec jet. Pak jsem dolil půl nádrže Shell VPower z Havířova za 34,90 Kč a motor chrochtal blahem.

Každopádně nejlepší benzín z Polska ze Swietośowky - cca 15 km za hranicema směrem z Těšína na Bielsko Biala po dálnici (bez známky možno) - Shell cena 4,69 zl . a kvalita !! :) Levnější varianta v Polském Těšíně v centru Orlen nebo Bliska - cena 4,62 zl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Nevím, jak je to u benzínu, ale naftu tam už nikdy nebudu kupovat ! Jel jsem přes Polsko do Německa a tankoval jsem naftu asi 3/4 nádrže a po 15 km auto přestalo jet -jenom na nouzovej režim !! Asi 300 km max 80 km/hod. V Německu jsem doplnil nádrž a auto zase fungovalo bez problémů ! Takže vřele doporučuji kupovat PHM v Polsku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...