Přejít na obsah

Zeder v OIIFL


Igor

Doporučené příspěvky

Je tu niekto, kto má v OIIFL namontovaný Zeder? Potreboval by som foto, ako to vyzerá zamontované v kryte pod volantom a potreboval by som zmerať, koľko cm to vytŕča von a zavadzia nohám :help: A ešte jedna otázka - aký je veľký je kľúč k Zederu? Ďakujem za odpovede a fotky :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, dal som si ZEDER namontovat hned po kupe auta, a nevycnieva tak, aby niecomu zavadzal /uz vobec nie noham/ , dokonca si to nikdo nevsimol ak by som na to neupozornil. A zamykanie , treba si zvyknut - osobne ked som predtym zamykal Defend, s tym som bojoval viac..... vyhoda kluca ZEDERu - ze je to trubka, cize vlozis a krutis... a to ze pri zamknutom ZEDERy nemozes ani nastartovat je uzastna vec - ked som zabudol odomknut Defend, tak som musel 2x startovat....

potom je clovek na parkovisku sam za trubku lol

Montaz v BA pod dozorom - mozes sa im motat po dielni - asi cca 30 min.

Jedine co mi vadi ale mozno je to pocitovo - ked tam montovali ZEDER vykrojili kus potrubia na teply vzduch na nohy vodica, tak mam pocit ako keby fukalo viac tepla pod volant hore ako dole na nohy. Mozno by sa to dalo len utesnit, nerozoberal som to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za info. A vedel by si mi spraviť aj foto? Zatiaľ som našiel jedno jediné foto z OII, ale tam to dosť vytŕča... Mne ide o to, aby to vôbec nič nevytŕčalo. Na OIIFL som sa pýtal preto, lebo v tej je úplne iná volantová tyč, než pred faceliftom a podľa toho, čo som videl nákresy, tam ten pôvodný Zeder namontovať nejde.

post-140-1263852304_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 6 měsíců později...

Tento týždeň som kupoval octaviu a chcel som namontovať ZEDERLOCK,predavač mi poveda že škodovka zakázala jeho montáž,vraj sa vyskytli nejaké technické problémi.Dokonca mi ukázal papiere zo škodovky.

a ake sa tam vyskytli problémy??? Ja mam ZEDER namontovany na O1 a O2 SCOUT uz vyse roka a ziadne problemy som nepobadal!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To su same marketingove bludy... mam OII FL kupenu v SR, dal som namontovat ZEDER, pri kupe som to konzultoval s predajcom ktoreho osobne poznam a vravel ze je to super vec, vseci znami si to montuju, ale ofiko stanovisko je.. NIE.. iba DEFEND a podobne ZAZMLUVNENE su tie najlepsie....a samozrejme povolene. Servisujem to v CR a tam mi nikdo na to nepovedal este nic. A to som uz riesil zarucne opravy.

Pokial by to bolo nebezpecne, tak by to nepredavali, pretoze by ich niekdo zazaloval a bolo by to v spravach... a videl niekdo nieco take?? Ja vidim v spravach iba to ako sa octavie kradnu... a to je realita. A ked je system, ktory to ochrani, alebo odstrasi, tak je ucinny.

Vec nazoru, ale kdo o tom uvazuje, nedajte sa hned odstrasit.... FUNGUJE TO...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Tento týždeň som kupoval octaviu a chcel som namontovať ZEDERLOCK,predavač mi poveda že škodovka zakázala jeho montáž,vraj sa vyskytli nejaké technické problémi.Dokonca mi ukázal papiere zo škodovky.

Zdravim vsetkych, toto presne zaujima aj mna. V autorizovanej predajni Skoda na Slovensku mi majitel predajne ukazal oficialne stanovisko Skoda Auto CZ, kde bolo vyslovene uvedene, ze vyrobca auta NEODPORUCA montaz zabezpecovacieho systemu ZEDER. Ja som bol presvedceny, ze do mojej novej Octavie Tour II. si dam ZEDER namontovat. Nateraz som to ale odlozil a nechal som si namontovat "len" zabezpecovacie zariadenie CONSTRUCT.

Prosim vas, najde sa niekto, kto mi vysvetli, aka je situacia? Moze montaz ZEDER-u poskodit elektroinstalaciu? Je uprava tyce riadenia prilis invazivna operacia? Moze montaz ZEDER-u ovlyvnit spolahlivost komponentov v aute? Nezaujimaju ma marketingove vojny Construct-u, Zeder-u, Skodovky, a kohokolvek ineho, rad by som si precital triezvy pohlad na vec. Najd sa niekto kto sa tejto problematike rozumie? Vopred dakujem. Dano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal som si ZEDER do mojej Oktavky v 2010 okamzite ked som zo salonu vysiel a namieril do BA (najblizsie stredisko ZEDER), samozrejme termin som mal dohodnuty. Ohladom montaze, nevidel som technika v Origo skoda co vie tak rychlo demontovat a namontovat komplet volant s riadenim... sledoval som vsetko co robili... na tyc riadenia nasunuli system a bud to prilepia tekutym kovom alebo zvaria k plechu uchytenom k tyci riadenia (aby neslo otacat volantom ked je zariadenie zamknute)

Elektricky zasah bol iba v tom, ze prerusili kontakt a zapojili ho ako spinac (zeder ma v sebe spinac) ale to sluzi iba ako kontrola, ze ked mas zamknuty zeder nenastartujes (spinac vypnuty) ale ak to nechces, staci im povedat a nebudu upravovat elektriku. Je to asi na to, ze ked zabudnes odomknut a nastartujes... pojedes iba jednym smerom.. :palec2: osobne zabudam casto ci mam zamknuty ZEDER

Ohladom zaruky: auto kupene v Malackach, servisovane v CZ, a bol som na 3 zarucnych opravach - NIKDO NIKDE mi na to nepovedal ani slovo.

Takze blamaz.

Co moze byt ale problem, ked ti zhori auto(elektrika) z uplne inej priciny, mozu to zviest na ZEDER, ale to bude riesit poistovna a ta o ZEDER a ZAKAZE zo SKODA nic nevedia.

Zhrnute a podtrzene.

__________________

Odporucam ho tomu kdo chce kludne spat alebo parkovat na verejnosti, neochrani pred vykradnutim, ale aspon ti zostane auto. Inak dost spravi aj ta nalepka co sa dava do okna. Zlodeji to poznaju a racej idu o dum dal.

Editováno: , autor: mAC69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, kolega v předešlém příspěvku má skoro ve všem pravdu.

Já osobně montuji ZEDERLOCK v ČR a s autosalony žádný problém, jen Škoda Mladá Boleslav,která sleduje mé stránky /www.zederlock-tym.cz/ mi pohrozila právníky,že neoprávněně užívám na stránkách jejich logo, které jsem již odstranil a co se týká montáže se nijak nevyjádřili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,

Pred mesiacom som si objednal priamo v škoda service(Nitra) novu OII FL a technikovi som vravel že mám záujem o montáž ZEDERU. Vravel mi že nieje problém a osobne daný technik servisu zariadi aby mi ZEDER do auta namontovali ešte pred prevzatím(nakolko v nitre ZEDER montuje iba jeden autoservis, je zrejmé že buď tam auto donesu, alebo prijde montér do škodovky), každopádne ma nik nehanil že som sa nerozhodol pre zamykanie spiatočky, alebo že je niečo zakázané. Dokonca si dávam priamo v škodovke lepiť 4 fólie Llumar na okná (škoda ma ponuke sunset a tie sa mi zdajú slabé), kde tiež servisák vravel, že si prizvú jedného pána, kt. prijde k nim do salonu a na mieste ich nalepí. V závere usudzujem že ste sa niekto stretol s človekom, kt.vám chcel nanutit ich standardne zabezpečenia, tak si vymyslel argumenty aby vás presvedcil. O ZEDERE som toho vela prečítal, ale to že ho niekto zakazuje čitam prvý krát tu na fore (skuste sa pozriet na net, nejdete tam kopec člankov a videí o tomto zariadení, takteiž spravy TV markíza z roku 2008 o vzniku tohoto zariadenia + výpoveď zlodeja). Každopádne nezostávam iba pri mechanickom zabezpečení a budem dorábať aj alarm, ale určite nelutujem že som sa pre ZR rozhodol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

Pred mesiacom som si objednal priamo v škoda service(Nitra) novu OII FL a technikovi som vravel že mám záujem o montáž ZEDERU. Vravel mi že nieje problém a osobne daný technik servisu zariadi aby mi ZEDER do auta namontovali ešte pred prevzatím(nakolko v nitre ZEDER montuje iba jeden autoservis, je zrejmé že buď tam auto donesu, alebo prijde montér do škodovky), každopádne ma nik nehanil že som sa nerozhodol pre zamykanie spiatočky, alebo že je niečo zakázané. Dokonca si dávam priamo v škodovke lepiť 4 fólie Llumar na okná (škoda ma ponuke sunset a tie sa mi zdajú slabé), kde tiež servisák vravel, že si prizvú jedného pána, kt. prijde k nim do salonu a na mieste ich nalepí. V závere usudzujem že ste sa niekto stretol s človekom, kt.vám chcel nanutit ich standardne zabezpečenia, tak si vymyslel argumenty aby vás presvedcil. O ZEDERE som toho vela prečítal, ale to že ho niekto zakazuje čitam prvý krát tu na fore (skuste sa pozriet na net, nejdete tam kopec člankov a videí o tomto zariadení, takteiž spravy TV markíza z roku 2008 o vzniku tohoto zariadenia + výpoveď zlodeja). Každopádne nezostávam iba pri mechanickom zabezpečení a budem dorábať aj alarm, ale určite nelutujem že som sa pre ZR rozhodol.

Update: Dnes som volal do škodovky a priamo som sa na to pýtal technika, vraj je to diskutabilné, ale pravdepodobne prijdem o záruku na tyč riadenia a spodný plast pod volantom....Pokial montáž nezasahuje do ničoho ineho v tom prípade je mi to jedno. Ale pokial viem, tak aj do zapalovania nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...