Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

ja spis resim jen tu spotrebu, jsem troku ameteros, takze otazka tomu asi odpovida. Chci si koupit fabku z bazaru, takze i ty motory jsou od toho trosku odvozeny.

Jestli to má být něco staršího, tak bacha na 16V 74kW kód motoru AUB, které často berou olej. S kódem BBZ by to mělo být v poho.

Taková sázka na jistotu je slabší 55kW verze, která by brát neměla. A jestli si "amateros" tak bacha u 16V na rozvoďák, kontrolovat a měnit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel bych malinkou prosbu. Chystam se koupit nejaky auticko a resim tak nejak motory. Za den najezdim tak 65km vetsinou po okreskach s prumerkou tak 70km/h. Co myslite ze bude lepci na spotrebu? 1,4 16V 74kW nebo 1,4 44kw.

Diky za rady

16V bude brát mín nic proti 8V ale kolega z práce jezdí stejnou trasu z 1.4 50KW za cca7.1- 7.5litrů a já 6.3-6.7 záleží na stylu jízdy ale zase musím jezdit na N98

Ale nemusíš, nemusíš :)

Jinak brát bude méně 16V a šel bych určitě do něho ;) Ale trochu mě zaráží, že vybíráš mezi dvěma absolutně odlišnými motory, slabší MPI jede především dole, max výkon je už při 4500 a silnější 16V pojede do 2500-3000 o něco hůře než MPI a pořádně zatahuje tam, kde MPI končí. Něco mezi je 16V 55kW...

nevím jak u tebe ale pokud já to svojí 1.4 74KW naleju natural 95 tak se moturu vůbec nechce z nízkých otáček a celková pružnost je horší. Jak je to pak se spotřebou nevím protože jsem to udělal jen jednou. Jen si někdo zkuste dát do 1.4 50KW natural 91 a taky hned poznáte rozdíl........

Editováno: , autor: Tonny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prekvapilo me dost u me fabky 1.4 16V 74kW, byla docela vysoka spotreba oleje a stim s pojene problemy, chte nechte jsem musel provest vymenu krouzku atd.., nic mene, spotreba oleje je na 0 a rapidne se snizila i spotreba benzinu, dnes se ani nahodou nevyplati 1,2HTP(pro me, i kdyz jsem ji velice chtel), kolikrat jedu i za min nez htpecka, rekl bych nekdy blizko k dieselu, takze si nemuzu stezovat, kombinovana spotreba pri plnem zatizeni cca 5,3 l, ale tankuji pouze benzin Shell 95N. Velika spokojenost, i pri svizne jizde, nejde spotreba nad 6,5l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jak u tebe ale pokud já to svojí 1.4 74KW naleju natural 95 tak se moturu vůbec nechce z nízkých otáček a celková pružnost je horší. Jak je to pak se spotřebou nevím protože jsem to udělal jen jednou. Jen si někdo zkuste dát do 1.4 50KW natural 91 a taky hned poznáte rozdíl........

No jede na N95 v poho a řekl bych že stejně jako s N98. U V-power racing 100 ok. (?) změna k lepšímu už byla, přesně to co popisuješ, ale zase ta cena oproti N95...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prekvapilo me dost u me fabky 1.4 16V 74kW, byla docela vysoka spotreba oleje a stim s pojene problemy, chte nechte jsem musel provest vymenu krouzku atd.., nic mene, spotreba oleje je na 0 a rapidne se snizila i spotreba benzinu, dnes se ani nahodou nevyplati 1,2HTP(pro me, i kdyz jsem ji velice chtel), kolikrat jedu i za min nez htpecka, rekl bych nekdy blizko k dieselu, takze si nemuzu stezovat, kombinovana spotreba pri plnem zatizeni cca 5,3 l, ale tankuji pouze benzin Shell 95N. Velika spokojenost, i pri svizne jizde, nejde spotreba nad 6,5l.

Tak to jezdíš za málo, u mě je dlouhodobá 6.4 (couračky 5, 10km). Na dálce rekord 5.1 při normál jízdě kolem 100

Editováno: , autor: one-z
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prekvapilo me dost u me fabky 1.4 16V 74kW, byla docela vysoka spotreba oleje a stim s pojene problemy, chte nechte jsem musel provest vymenu krouzku atd.., nic mene, spotreba oleje je na 0 a rapidne se snizila i spotreba benzinu, dnes se ani nahodou nevyplati 1,2HTP(pro me, i kdyz jsem ji velice chtel), kolikrat jedu i za min nez htpecka, rekl bych nekdy blizko k dieselu, takze si nemuzu stezovat, kombinovana spotreba pri plnem zatizeni cca 5,3 l, ale tankuji pouze benzin Shell 95N. Velika spokojenost, i pri svizne jizde, nejde spotreba nad 6,5l.

Tak to jezdíš za málo, u mě je dlouhodobá 6.4 (couračky 5, 10km). Na dálce rekord 5.1 při normál jízdě kolem 100

Tak to smekám - ne že bych chtěl tvůj údaj zpochybňovat nebo znevažovat, ale na dálnici při 100 spotřeba 5,1......k tomu není co dodat a při svižné jízdě nejde spotřeba nad 6,5...asi máš pod pojmem svižná jízda zafixované něco jiného...případně definuj, co je svižní jízda.

V tom případě je tento motor malý zázrak, protože při jízdě 100 na dálnici mám problém dostat se lehce pod 5 litrů a kombinovaná spotřeba 5,3 při plném zatížení - to si hrál asi nějaký simulátor na PC ne?

Moc se omluvám za toto napadení, ale tyto kecy jsou fakt neúnosné...trochu soudnosti vážení...nebo jezdíš jako totální brzda provozu a tím hůř..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prekvapilo me dost u me fabky 1.4 16V 74kW, byla docela vysoka spotreba oleje a stim s pojene problemy, chte nechte jsem musel provest vymenu krouzku atd.., nic mene, spotreba oleje je na 0 a rapidne se snizila i spotreba benzinu, dnes se ani nahodou nevyplati 1,2HTP(pro me, i kdyz jsem ji velice chtel), kolikrat jedu i za min nez htpecka, rekl bych nekdy blizko k dieselu, takze si nemuzu stezovat, kombinovana spotreba pri plnem zatizeni cca 5,3 l, ale tankuji pouze benzin Shell 95N. Velika spokojenost, i pri svizne jizde, nejde spotreba nad 6,5l.

Tak to jezdíš za málo, u mě je dlouhodobá 6.4 (couračky 5, 10km). Na dálce rekord 5.1 při normál jízdě kolem 100

Tak to smekám - ne že bych chtěl tvůj údaj zpochybňovat nebo znevažovat, ale na dálnici při 100 spotřeba 5,1......k tomu není co dodat a při svižné jízdě nejde spotřeba nad 6,5...asi máš pod pojmem svižná jízda zafixované něco jiného...případně definuj, co je svižní jízda.

V tom případě je tento motor malý zázrak, protože při jízdě 100 na dálnici mám problém dostat se lehce pod 5 litrů a kombinovaná spotřeba 5,3 při plném zatížení - to si hrál asi nějaký simulátor na PC ne?

Moc se omluvám za toto napadení, ale tyto kecy jsou fakt neúnosné...trochu soudnosti vážení...nebo jezdíš jako totální brzda provozu a tím hůř..

Neberu to jako urazku, protoze za takovou prumernou spotrebu co uvadim, opravdu, jezdim, vsak si vem, co jsem si na tom aute vsechno udelal, od prekrouzkovani pres velmi kvalitni olej po kvalitni palivo, takze ja se tam snazim nelit nejaky sunty. Jo a pod pojmem svizna jizda si predstavuji 160tku pane vazeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prekvapilo me dost u me fabky 1.4 16V 74kW, byla docela vysoka spotreba oleje a stim s pojene problemy, chte nechte jsem musel provest vymenu krouzku atd.., nic mene, spotreba oleje je na 0 a rapidne se snizila i spotreba benzinu, dnes se ani nahodou nevyplati 1,2HTP(pro me, i kdyz jsem ji velice chtel), kolikrat jedu i za min nez htpecka, rekl bych nekdy blizko k dieselu, takze si nemuzu stezovat, kombinovana spotreba pri plnem zatizeni cca 5,3 l, ale tankuji pouze benzin Shell 95N. Velika spokojenost, i pri svizne jizde, nejde spotreba nad 6,5l.

Tak to jezdíš za málo, u mě je dlouhodobá 6.4 (couračky 5, 10km). Na dálce rekord 5.1 při normál jízdě kolem 100

Jj, taky pekny, slusna spotreba. Muj rekord byl zatim 4,4l pri rychlosti cca 55Km/h po 100 km, venku byl silny dest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MELLO: 5.1 na dálce, tím nemyslím dálnici, ale cestování po silnici I. třídy (např. ČB-Benešov), kde člověk jede chvílema i méně nebo i více (z kopce), rozhodně to není stabilních 100 jako na dálnici... A povedlo se jenom jednou :)

Jinak Mikosarovi to žere fakt hodně málo a taky se mi moc nechce věřit, že při plném zatížení jel za 5.3, ale to se ještě nechá zajet, sice člověk přemejšlí jenom nad spotřebou ale to ještě jde když nejsou moc prudké kopce... Ale jízda kolem 160 za 6.5, tak tomu také nevěřím, vždyť ten motor točí kolem 5000 a spotřeba se začíná přibližovat k 10 litrům... Když napsal svižná jízda, tak jsem to chápal jako rychlejší akceleraci a rychlost 110-120...

Mikosar: to bereš spotřebu z PP nebo počítáš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MELLO: 5.1 na dálce, tím nemyslím dálnici, ale cestování po silnici I. třídy (např. ČB-Benešov), kde člověk jede chvílema i méně nebo i více (z kopce), rozhodně to není stabilních 100 jako na dálnici... A povedlo se jenom jednou :)

Jinak Mikosarovi to žere fakt hodně málo a taky se mi moc nechce věřit, že při plném zatížení jel za 5.3, ale to se ještě nechá zajet, sice člověk přemejšlí jenom nad spotřebou ale to ještě jde když nejsou moc prudké kopce... Ale jízda kolem 160 za 6.5, tak tomu také nevěřím, vždyť ten motor točí kolem 5000 a spotřeba se začíná přibližovat k 10 litrům... Když napsal svižná jízda, tak jsem to chápal jako rychlejší akceleraci a rychlost 110-120...

Mikosar: to bereš spotřebu z PP nebo počítáš?

Tak spotrebu to ma takovou opravdu. A jako snazim se vyrazovat kde to jde, pokud tomu dam poradne, tak se spotreba o moc nezvisi, v prumeru jsem se jeste nedostal nad 6,5l to vetsinou jezdim od 80 do 160km/h.

Jezdim od 80 do 160km/h vetsinou jen na 5tecku

post-4971-1193295213_thumb.jpg post-4971-1193295232_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikostar - ty si protiřečíš...tak nejdřív napíšeš, že jízda kolem 160 ( což předpokládám je stabilně 150-160km/h, kde je spotřeba 6,5 totální utopie i s nafťákem ) a potom napíšeš na pětečku 80-160. Tak jasně, když pojedeš celou dobu po dálnici 120 a potom to jednou z kopce dolů rozjedeš na 25s na 160, tak je jasné, že se na těch 6,5 dostaneš. Vem mě s sebou projet na jakoukoliv dálnici v ČR, jeď se mnou trvale 150-160km/h nějakých 100-150km vzdálenost a jestli se spotřeba bude jen blížit 6,5, tak učiním veřejné pokání. Jinak trvdím, že si fakta upravuješ jak se ti hodí.

Editováno: , autor: MELLO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikostar - ty si protiřečíš...tak nejdřív napíšeš, že jízda kolem 160 ( což předpokládám je stabilně 150-160km/h, kde je spotřeba 6,5 totální utopie i s nafťákem ) a potom napíšeš na pětečku 80-160. Tak jasně, když pojedeš celou dobu po dálnici 120 a potom to jednou z kopce dolů rozjedeš na 25s na 160, tak je jasné, že se na těch 6,5 dostaneš. Vem mě s sebou projet na jakoukoliv dálnici v ČR, jeď se mnou trvale 150-160km/h nějakých 100-150km vzdálenost a jestli se spotřeba bude jen blížit 6,5, tak učiním veřejné pokání. Jinak trvdím, že si fakta upravuješ jak se ti hodí.

Pred vymenou krouzku mi to zralo i 7l, nebyl problem se na tuto hranici dostat, ted jsem velice spokojeny, podle toho co pises je asi zrejme, ze po cele republice jsou dalnice, kde jezdis na plny plyn, na vysoke otacky. Ok, never, jak chces..., ja ti to nevnucuji, jen poukazuji, co delat kompletni generalka motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je taky treba uvazit ze v aute je krome ridici jednotky jeste dalsi inteligence,ktera ovlivnuje spotrebu - RIDIC ! proto si myslim ze pokud je motor OK a schopny ridic tak spotreba kolem 6l/100km neni pro motor 1.4 vubec problem.

Pokud se vsak divam kolem sebe na silnici kde kazdy jezdi co to jde a neuvazuje,tak se nedivim spotrebam 8l mimo mesto. zakladem je plynulost - nerikam ze jezdim pomalu,ale spotrebu kolem 6l mam taky.

S mojim motorem 1.4 16V 55Kw BBY s cipem se da jezdit kolem 5.8l - provoz 60km denne (40mimo -20 mesto(rozkopany tabor)),Dalnice 6.5-67 zalezi kterym smerem (smer Ostrava-Praha je lepsi).

Spotrebe 1.4 100k kolem 6l verim,uz jsem s tim motorem taky neco najel a da se naucit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MELLO: 5.1 na dálce, tím nemyslím dálnici, ale cestování po silnici I. třídy (např. ČB-Benešov), kde člověk jede chvílema i méně nebo i více (z kopce), rozhodně to není stabilních 100 jako na dálnici... A povedlo se jenom jednou :)

Jinak Mikosarovi to žere fakt hodně málo a taky se mi moc nechce věřit, že při plném zatížení jel za 5.3, ale to se ještě nechá zajet, sice člověk přemejšlí jenom nad spotřebou ale to ještě jde když nejsou moc prudké kopce... Ale jízda kolem 160 za 6.5, tak tomu také nevěřím, vždyť ten motor točí kolem 5000 a spotřeba se začíná přibližovat k 10 litrům... Když napsal svižná jízda, tak jsem to chápal jako rychlejší akceleraci a rychlost 110-120...

Mikosar: to bereš spotřebu z PP nebo počítáš?

Tak spotrebu to ma takovou opravdu. A jako snazim se vyrazovat kde to jde, pokud tomu dam poradne, tak se spotreba o moc nezvisi, v prumeru jsem se jeste nedostal nad 6,5l to vetsinou jezdim od 80 do 160km/h.

Jezdim od 80 do 160km/h vetsinou jen na 5tecku

Tak potom je to jasný, jestli to není stabilně kolem 160, tak tenhle průměr je normální a vidím ho také docela často...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MELLO: 5.1 na dálce, tím nemyslím dálnici, ale cestování po silnici I. třídy (např. ČB-Benešov), kde člověk jede chvílema i méně nebo i více (z kopce), rozhodně to není stabilních 100 jako na dálnici... A povedlo se jenom jednou :)

Jinak Mikosarovi to žere fakt hodně málo a taky se mi moc nechce věřit, že při plném zatížení jel za 5.3, ale to se ještě nechá zajet, sice člověk přemejšlí jenom nad spotřebou ale to ještě jde když nejsou moc prudké kopce... Ale jízda kolem 160 za 6.5, tak tomu také nevěřím, vždyť ten motor točí kolem 5000 a spotřeba se začíná přibližovat k 10 litrům... Když napsal svižná jízda, tak jsem to chápal jako rychlejší akceleraci a rychlost 110-120...

Mikosar: to bereš spotřebu z PP nebo počítáš?

Tak spotrebu to ma takovou opravdu. A jako snazim se vyrazovat kde to jde, pokud tomu dam poradne, tak se spotreba o moc nezvisi, v prumeru jsem se jeste nedostal nad 6,5l to vetsinou jezdim od 80 do 160km/h.

Jezdim od 80 do 160km/h vetsinou jen na 5tecku

Tak potom je to jasný, jestli to není stabilně kolem 160, tak tenhle průměr je normální a vidím ho také docela často...

Tak ja myslel, ze to pochopite hned, je jasny, ze nejezdim porad na doraz 160, proste normal tak mezi 80 - 160, vcera jsem jel do olmiku a zpet cesta 108km, PP ukazoval prumer 5,3l, maximalni rychlost 110km/h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mikostar: tak to jo, to už jsem potom doma a nedivím se. Při max 110km/h spotřeba lehce nad 5l - proč ne. ;)

Njn s 1.2kou sem se na hranici 5,3l nikdy nedostal, nekolikrat jsem jezdival firemni HTP tu samou trasu jak s tou moji fabkou(po prekrouzkovani), rozdil byl znatelny ve spotrebe, vzdycky jsem si myslel, ze ty HTPcka zerou mene nez 16V, ale opak je pravdou, tedy u me...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Vazeni jsem tu poprve tak mozna to sem nepetri ale mam fabii 1,4MPI 50Kw r.v.2001 a zajimalo by me za kolik mam tim na mysli spotrebu benzinu tento motor jezdi ja mam takovou zkusenost ze asi tak 7,5l a co vy

Spotřeba se težko klasifikuje, jezdim už dlouho na různych škodovkach s různyma motorama. A nikdy si netroufnu říct kolik to přesne žere. Jedno je však jisty a znam i sebe. když se nekdo pta na spotřebu tak se pochlubíš tím nejnižším čislem a je jedno že si jel sam dolu s kopce a vyter v zádech :-) ale když se jde nekam tvím autem a je třeba se skladat na benzin tak ta spotřeba vyleze najednou neskutečne vysoko :-) .. že jo.

Ja mam fabii TDI .. na svoji udelam spotřebu mezimesto (rovinka 90km/h) i 3,2l/100km ale na služebnim TDI udelam tu samou trasu za 6l/100km ( jedu ale jak prase ) je to o stylu jizdy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...