Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

jasně že ne :)

to je moje kombinace, a to jezdím po dálnici celkem často, vím jen, že při 130 to myslím ukazuje aktuální spotřebu 4,8 když je zahřátej motor. Jen prostě nechápu ty vaše stále diskuze na to kolik to žere, stejně tak i tak budete jezdit a když chci auto které nežere tak vemu nějáké 1,4tdi nebo tak. kdybych jezdil tím stylem jak jezdíte v těch HTP (říkám tomu vysavač) nebo 1,4 tak jedu tak za 3-4 litry. a rozvody??mě vyjde servis stejně jak na benzínu, stačí vědět jak na to. Rozhodně netvrdím že fabka v tdi je nějáká sláva, kdo jel v MB nebo jiné prémiové značce tak už se jen škodovkám směje.... :palec2:

jj vysavač tomu svýmu říkám taky...ale kratší "luxík" je lepší lol lol lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
no chlapci, nechápu proč si kupujete nějáké HTP a 1,4 když to vůbec nejede a žere jako prase, já osobně mám fabku 1.9TDI,74kW, jezdím za cca 5,2-5,4 a to jako vůbec lehká noha není, po dálnici 160-180, mimo město do těch 120-130 a ve městě dle předpisů, trasu frýdlant(fm)-ostrava-karviná zajedu tak za 5litrů. kupte si raděj příště TDI a máte klid, a to nemluvím o tom, že když ty vaše HTP a 1,4 naložíte tak jedete zase dráž lol

Víš proč woe????protože jsem si to hátépé nekupoval ale dostal jsem ho....tak proto nemám tédéí...víš....neber to.... :plol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem ji do nedávna jako služební najel jsem s ní 156000 a můj celkový průměr byl 7,6 Jinak máme ještě 4 další služební tentýž motor. A kolegové - Třinec - nejezdí po dálnici 6,6 Ostatní přibližně necelých 8. Dvě co jezdí převážně po Brně asi 8,2.

Teď mám 1,4 TDI 59Kw . Je to nebe a dudy. Větší výkon, pružnější motor, spotřeba s klimou 5,5 bez klimy snad asi tak kolem 4,9. Mám najeto zatím málo. Za necelé 2 měsíce 9000 km.

Zdravim,vsiml jsem si ze mas loketni operku v barve interieru,kde bych ji sehnal??????????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte vsici.Ja mam Fabii combika 1,4 16V 74Kw,jezdim jen mesto a krakte vzdalenosti.Koupil jsem ji nedavno a je na letnich gumach 195/50/15.Spotreba je okolo 8L/100km,dlouhodoba 7,9L,protoze jezdila 60000Km v 70% po meste.Co myslite je to v norme?Podle me ano.Urcite ma vliv to,ze jezdim na kratky vzdalenosti a to,ze mam letni gumy v tomhle chladnym pocasi.Navic se blizi velka serviska a to znamena vymenu rozvodu,taky olej a spotreba snad pujde krapet dolu.Rad bych znal zkusenosti jinych majitelu fabky s timto motorem.

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi jeste jedna vec me napadla.Nema cenu resit spotrebu.Tak jako tak budeme jezdit dal.Kdyz se chci svezt,tak musim pocitat s tim,ze si to neco vezme.Kdyz chcete usetrit nekupujte si auto a chodte pesky.Auto ma slouzit Vam a ne vy jemu.

Treba 1,2 hovno jede kdyz na ni neslapes jak blazen a sezere okolo 6-7l na sto mozna vic a silnejsi motory si vezmou bezmala to samy jen je nemusis tak honit.

Ne??????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi jeste jedna vec me napadla.Nema cenu resit spotrebu.Tak jako tak budeme jezdit dal.Kdyz se chci svezt,tak musim pocitat s tim,ze si to neco vezme.Kdyz chcete usetrit nekupujte si auto a chodte pesky.Auto ma slouzit Vam a ne vy jemu.

Treba 1,2 hovno jede kdyz na ni neslapes jak blazen a sezere okolo 6-7l na sto mozna vic a silnejsi motory si vezmou bezmala to samy jen je nemusis tak honit.

Ne??????

Ono i 1,4 hovno jedou...hlavně taky záleží oproti čemu... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam 1.4 16v 74kw a po meste kdyz jedu v klidu 8,5l/100km takže nevím co je špatně.Zda se mi to moc

Nevěř lidem kterým fábie 1,4 žere 5,5 až 7,5 s výjímkou těch co nejezdí po městě, protože to není pravda.Palubní počítač měří spotřebu pouze orientačně a výrobce ho nastavuje na nižší hodnoty!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no chlapci, nechápu proč si kupujete nějáké HTP a 1,4 když to vůbec nejede a žere jako prase, já osobně mám fabku 1.9TDI,74kW, jezdím za cca 5,2-5,4 a to jako vůbec lehká noha není, po dálnici 160-180, mimo město do těch 120-130 a ve městě dle předpisů, trasu frýdlant(fm)-ostrava-karviná zajedu tak za 5litrů. kupte si raděj příště TDI a máte klid, a to nemluvím o tom, že když ty vaše HTP a 1,4 naložíte tak jedete zase dráž lol

:specool::doh to mne to bezne 1,4 jazdi za 4L na 5,5-6 sa dostanem ked utekam TDI-ckam :p to vies tych tvojich 8 ventilov dost rychlo umre kdezto 16V este taka a tym padom aj viac spapaju ale to ty uz nestacis :p

p.s.: pri tvojom tempe by som isiel za 4,9L keby som ti usiel tak atakujem 5,5L ;):p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:specool::doh to mne to bezne 1,4 jazdi za 4L na 5,5-6 sa dostanem ked utekam TDI-ckam :p to vies tych tvojich 8 ventilov dost rychlo umre kdezto 16V este taka a tym padom aj viac spapaju ale to ty uz nestacis :p

p.s.: pri tvojom tempe by som isiel za 4,9L keby som ti usiel tak atakujem 5,5L ;):p

S tim utikanim TDI-ckam bych to tolik neprehanel,zvlast,kdyz tvuj vykon konci tam kde TDI-cka jeste jedou jak prdly.A s tou spotrebou.Jezdis taky se zarazenou rychlosti nebo jen na neutral.Me 1,4 16V 74Kw papa 6L,kdyz jedu jak lemra. :):palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Saatan: myslel som obrazne jasne ze to TDI taha viac ved je to 1,9 oturbena a to je 1,4 atmosfera. ale zase s tymi otackami ta 1,4 taha do 5000 a to rozhodne TDI netaha :) a spotreba samo ze je ina bezne 6,5 zalezi kade sa jazdi mesto 7-8, mimo 5,5-6 a kombi 6,5-7.

I 1.9 tahá do 5000 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim utikanim TDI-ckam bych to tolik neprehanel,zvlast,kdyz tvuj vykon konci tam kde TDI-cka jeste jedou jak prdly.A s tou spotrebou.Jezdis taky se zarazenou rychlosti nebo jen na neutral.Me 1,4 16V 74Kw papa 6L,kdyz jedu jak lemra. :):palec2:

Zdřejmě jezdí čtverkou na volnoběh. Podpálených dvanáct ventilů toje pěkná pálka! lol:feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdřejmě jezdí čtverkou na volnoběh. Podpálených dvanáct ventilů toje pěkná pálka! lol:feve:

12 ventilov :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

p.s.: a minule sa lepilo nejake TDI, som nechapal som myslel ze ma husto husty chip mal, ale mne to islo na 3 valce tak preto dotieral ako osa :p

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsechno je to o stylu jizdy a schopnostech ridice. Pridavam foto z vcerejsi cesty domu.

Par info k ceste - motor 1.2 HTP 12V, 47kW, obsazeni - pouze ridic a zavazadla cca 50kg, spise slabsi provoz, okresky a prujezdy vesnicemi a mestem, zadna dalnice, idealni pocasi, bezvetri, profil trate rovina. Palivo - od zacatku jezdim na Shell V-Power 95.

Jsem naprosto spokojenej, pripadnym rejpalum doporucuji mrknout na prumernou rychlost, rozhodne jsem se neloudal.

post-9-1207383296_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vsechno je to o stylu jizdy a schopnostech ridice. Pridavam foto z vcerejsi cesty domu.

Par info k ceste - motor 1.2 HTP 12V, 47kW, obsazeni - pouze ridic a zavazadla cca 50kg, spise slabsi provoz, okresky a prujezdy vesnicemi a mestem, zadna dalnice, idealni pocasi, bezvetri, profil trate rovina. Palivo - od zacatku jezdim na Shell V-Power 95.

Jsem naprosto spokojenej, pripadnym rejpalum doporucuji mrknout na prumernou rychlost, rozhodne jsem se neloudal.

A jak široký obutí máš na autě. Ta spotřeba je opravdu slušná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...