Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Kamarati moji.... Mam prozbičku koľko Vam to papka cez zimu?? Ja mam teraz prvu zimu odkedy mam vodičak a tak nejak mi to papa v meste až neuveritelnych 8l/100km ako to mate Vy??? kombinovanu mam 7- 7,5l/100km

Neviem čo robiť. Už som aj vyfuk predal či to nebude nim a ale nie ono ta spotreba je stale ta ista... Pomožte mi.. keď mate aj Vy taku tak potom nebudem stresovať... diki moc. A skoro by som zabudol mam taku vysoku spotrebu odkedy som bol na tretiej prehliadke z autom t.j. po 45 000km... :help: :help: :help:

Inak spotreba cez leto je 6,2l/100km.. ked mam slabu nohu že jazdim podľa predpisov tak cez leto nebol problem aj na 4,6l-5.5/100km ale všetko su to len moje vypočty palubny nemam...

Motor to je 1,2HTP 12V 47kw r.v.: 08/2004 posledny predfacelift

Editováno: , autor: stenly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarati moji.... Mam prozbičku koľko Vam to papka cez zimu?? Ja mam teraz prvu zimu odkedy mam vodičak a tak nejak mi to papa v meste až neuveritelnych 8l/100km ako to mate Vy??? kombinovanu mam 7- 7,5l/100km

Neviem čo robiť. Už som aj vyfuk predal či to nebude nim a ale nie ono ta spotreba je stale ta ista... Pomožte mi.. keď mate aj Vy taku tak potom nebudem stresovať... diki moc. A skoro by som zabudol mam taku vysoku spotrebu odkedy som bol na tretiej prehliadke z autom t.j. po 45 000km... :help: :help: :help:

Inak spotreba cez leto je 6,2l/100km.. ked mam slabu nohu že jazdim podľa predpisov tak cez leto nebol problem aj na 4,6l-5.5/100km ale všetko su to len moje vypočty palubny nemam...

Motor to je 1,2HTP 12V 47kw r.v.: 08/2004 posledny predfacelift

caff Humencan,

co sa tyka spotreby je to rozne jeden ma s danou motorizaciou 3,7 litr/100km a nadave ze to zerie aj travu vedla cesty, iny zase sa nevie dostat po 12 litr/100km ani nahodou ...

Spotreba zalezi primarne na style jazdy a sekundarne od vodica.

Co sa tyka mestskej premavky, tak spotreba moze byt kludne v rozmedzi 4 az 15 litr/100km, nieje totiz mesto ako mesto ...

Tvoje spotreby sa mi zdaju normalne kedze pises ze v lete mas cca 6,2 litr.

Ozaj ake trasy jazdis v zime?, ak kratke trasy a este k tomu mestsky "provoz", tak sa spotrebe tes a bud rad ze mas danu motorizaciu.

U mna je to rozne, minulu (alebo predminulu?) zimu som mal priemer pod 5 litrov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caff Humencan,

co sa tyka spotreby je to rozne jeden ma s danou motorizaciou 3,7 litr/100km a nadave ze to zerie aj travu vedla cesty, iny zase sa nevie dostat po 12 litr/100km ani nahodou ...

Spotreba zalezi primarne na style jazdy a sekundarne od vodica.

Co sa tyka mestskej premavky, tak spotreba moze byt kludne v rozmedzi 4 az 15 litr/100km, nieje totiz mesto ako mesto ...

Tvoje spotreby sa mi zdaju normalne kedze pises ze v lete mas cca 6,2 litr.

Ozaj ake trasy jazdis v zime?, ak kratke trasy a este k tomu mestsky "provoz", tak sa spotrebe tes a bud rad ze mas danu motorizaciu.

U mna je to rozne, minulu (alebo predminulu?) zimu som mal priemer pod 5 litrov.

Cawko.

no v zime momentalne mam trasu len mesky ciklus to je brzda, plyn, brzdy, plyn stale dookola... a dlhe to nie je mozno len 10km viac ani tuk..

i ked piatky chodim autom na širavu tak ta spotreba velmi nižšia neni... možno len o pol litra..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dobrý den!

Chtěl bych se zeptat, jestli může mít prasklé těsnění pod hlavou vliv na spotřebu? Tedy na její zvýšení? :kuk:

Na víčku od oleje mám totiž i po ujetí 300km v kuse stále silnou vrstvu žlutavé emulze! Voda se ztrácí jen minimálně, ale zdá se být malinko mastná. Expanzní nádobka zatím čistá. Na boku motoru sem tam mapy černých šupinek. Přijde mi, že se začal ztrácet olej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám hodnoty mé firemní 1,2 HTP 47KW předem podotknu že je to spíš případ jak se stím jezdit nemá dostal sem to od dispečerů když mi nabourali OII 2,0TDI jezdil sem stím 5tydnů Brno - Jihlava a trochu po městě najeto téměř 6000Km Dálnice Najedu v Brně jazdím převážně brzo ráno nebo pozdě večer takže 5 plnej plyn 13,8l/100km na vjezdu do práce, po jihlavě 11,4l/100km když sme to spočítali oproti 2,0TDI průměr 6,8l/100km se fak vyplatí si koupit tenhle motor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám hodnoty mé firemní 1,2 HTP 47KW předem podotknu že je to spíš případ jak se stím jezdit nemá dostal sem to od dispečerů když mi nabourali OII 2,0TDI jezdil sem stím 5tydnů Brno - Jihlava a trochu po městě najeto téměř 6000Km Dálnice Najedu v Brně jazdím převážně brzo ráno nebo pozdě večer takže 5 plnej plyn 13,8l/100km na vjezdu do práce, po jihlavě 11,4l/100km když sme to spočítali oproti 2,0TDI průměr 6,8l/100km se fak vyplatí si koupit tenhle motor

jj plnej plyn zvedne spotrebu vsemu, a kdyz jsi byl zvyklej na dvoulitr tak se ani nedivim. Ja mel s 40kW dlouhodobe 6.5l na sto a taky jsem ji zrovna nesetril.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám hodnoty mé firemní 1,2 HTP 47KW předem podotknu že je to spíš případ jak se stím jezdit nemá dostal sem to od dispečerů když mi nabourali OII 2,0TDI jezdil sem stím 5tydnů Brno - Jihlava a trochu po městě najeto téměř 6000Km Dálnice Najedu v Brně jazdím převážně brzo ráno nebo pozdě večer takže 5 plnej plyn 13,8l/100km na vjezdu do práce, po jihlavě 11,4l/100km když sme to spočítali oproti 2,0TDI průměr 6,8l/100km se fak vyplatí si koupit tenhle motor

otazka znie ako chces jazdit a potom podla toho vyberat motorizaciu

takze reci o vyhodnosti kupy tej ci onej motorizacie su vlstne otazkami toho ci oneho stylu jazdenia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

For Stenly:

Mám ten stejnej motor jak ty, ale ty to víš ;) No spotřeba naté samé cestě jak v létě, je přes zimu o 0,3 - 0,8 litrů víc, při zhruba stejným stylu jízdy. Záleží jestli jsem jel když byla venku nula, nebo kolem -7. Takže tak max o litr. Věřím, že po městě to bude o něco víc, kdyby o další litr. Tak jsme cca na 7,5, ale víc by to snad jít nemělo...Pořád mluvím teda o trochu šetrné jízdě. Samo, že když to budeš točit, dostaneš se někam do nekonečna...Asi počkej na jaro a pak uvidíš, jestli se ti vrátí zpět dolů, pokud ne, tak bude problém někde jinde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

For Stenly:

Mám ten stejnej motor jak ty, ale ty to víš ;) No spotřeba naté samé cestě jak v létě, je přes zimu o 0,3 - 0,8 litrů víc, při zhruba stejným stylu jízdy. Záleží jestli jsem jel když byla venku nula, nebo kolem -7. Takže tak max o litr. Věřím, že po městě to bude o něco víc, kdyby o další litr. Tak jsme cca na 7,5, ale víc by to snad jít nemělo...Pořád mluvím teda o trochu šetrné jízdě. Samo, že když to budeš točit, dostaneš se někam do nekonečna...Asi počkej na jaro a pak uvidíš, jestli se ti vrátí zpět dolů, pokud ne, tak bude problém někde jinde...

jj ako vraviš budem čakať do leta a uvidim... teraz jazdim hlavne mestsky ciklus a je to nehorazne aka spotreba... zas na ďalšej strane vonku je stale rano ked štartujem niečo okolo -2 až -15 takže to bude tym ... nevytačam ho .. BEJBY moje nebolo nad 3tis otačok už asi celu večnosť... v zime jej nechcem davať velmi do tela..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...přesně většinou podtočená žere víc než roztočená :D Já jezdim tak 2.5 - 3.5tis. při normál jízdě, spotřebu teď mám dlouhodobou 7.3l (v létě byla 6.8) - jezdím 12km do práce,4km město, zbytek po jížní spojce (90-100km/h) - ráno prakticky prázdná, bez zácpy - tuhle trasu mívám ráno spotřebu kolem 7l, dá se i 6.4l když se vleču... a není ukrutný mráz :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt jo? Tam dávaj snad od září ne? Podle mě to tam vůbec nemá co dělat. Do benzínu možná, to je prostě líh, ale nevim no do nafty.

Jenže to není líh ale BIO líh a navíc má vyhřevnost proti benzínu jen cca 65%. V novinách se dokonce psalo že to způsobí zvýšení spotřeby až o 0,3 na 100km a ubere 0,5-3KW na výkonu motoru (v závislosti na % bio složky) a perlička na konec zdražení o cca 1Kč - je mi tedy jasné že se o tom moc psát nebude

Editováno: , autor: Tonny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Vazeni jsem tu poprve tak mozna to sem nepetri ale mam fabii 1,4MPI 50Kw r.v.2001 a zajimalo by me za kolik mam tim na mysli spotrebu benzinu tento motor jezdi ja mam takovou zkusenost ze asi tak 7,5l a co vy

Moja spotreba okolo 7,5 - 8 litrov plynu po meste. Po dialnici si pri normálnej jazde (110 - 130 km/h) zoberie okolo 6,5 litra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...