Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Pravdaže bola  :D

Tak v tom případě může 160 být i cestovní rychlost junioru :smich:

no neviem 160km/h mi neprijde ani na moj motor cestovna rychlost aj ked tolko dokaze ist. mne sa javil ze 130-140km/h je pre neho taky ideal tam si doslova spieva :p

p.s.: v piestanoch predo mnou stal na semaforoch zeleny junior a stitok 1,4 16V :smich:

Myslim si to iste, aj ked mam 74 kW TDI, "bezna" cestovna rychlost vhodna na auto ako je fabia je niekde 130-140 km/h, Jedna sa hlavne o to, ze pri rychlosti 160 km/h je veeeeeeeelmi obtiazne riesit krizove situacie s autom takejto triedy.

Ale toto uz nie je o spotrebe -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Není tu ještě někdo, kdo by měl zkušenosti se spotřebou 1,4TDi?

Kolega ji má, najeto 30t km a prská jako čert, spotřeba po městě 6-7l, rozhodně vyšší než třeba u Octy 1,9TDi :huh: Ale nevím, jaký je řidič a jaký má jízdní styl, tak by mě zajímaly zkušenosti Vás na fóru, pánové, ikdyž je mi jasné, že 1,4TDi asi moc lidiček mít nebude, ale snad aspoň někdo se najde...

Mám 1.4 TDi 59 kW Combi, zatím jen 30 tis km (8 měsíců). Po městě v zácpách - Praha do 5-ti l. Občas v ranní špičce cca 13 km asi 30-40 min spotřeba 4.3 - 4.7 dvakrát i 3.9

Často víkend Praha - Ostrava - Praha přes Pardubice 4.5 (celkově i s pojížděním po městech, výlety, Beskydy a pod.)

Praha - Vídeň - Bratislava - Viden - Praha (celý týden pojíždění po Vídni). Většinou tak 4.8 při maximálních povolených rychlostech (tach 55, 100 AT110, 140 tempomat). Klidněji (55, 95/105, 125 bez tempomatu) za 4.1. Vídeň - Bratislava 3.8.

Nafta Shell Extra. Power beru zatim jen vyjimečně a ne celou, asi 3x.

Nadrz beru do prvního cvaknutí a zdá se mi, že se vejde jen 42 l. Nájez obvykle těsně pod 1000 km, kdy už beru. Součet ujeto + zustatek při polovině nádrže cca 1100 - 1250 km

Jezdím soukromě převážně jen víkendy (Ta Vídeň občas služebně svým autem).

Se spotřebou jsem spokojen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar...

tak aj ja pridam svoju trosku do mlyna :)

Mam 1.9 TDI, rv2000, 170 000km

Pravidelne jazdievam trasu 130 km mimo mesto, nie dialnica:

setrne: 3.4 l (do 100km/h)

normalne: 3.6 l -3.8 l

ako "diva svina": max 4.5 l (to ked nahanam nafukanych bavorakov a audiny :) )

rekord v pomalej kolone 60km/h asi 30 km za 2.8l/100km !!!!

mesto okolo 5.6 l

Dlhodobe skusenosti s tempomatom: Je to VYBORNA vec, ale nie je pravda, ze tempomat=nizsia spotreba. Tempomat tvrdohlavo udrzuje rychlost. Po rovine je to jedno, ale v uz mierne kopcovitom alebo hustejsej premavke jazdi sikovnejsi vodic setrnejsie.

-------

pre porovnanie, mal som Astru 2.0 TD/74kW a tu istu 130km trasu som robil medzi 4.6 - 5.5 l

Pic, koukam na tu tvou spotrebu ... co mas za kola ... podle spotreby bch to odhadl tak na 120mm :)

Mam to same auto, kola 195mm a kdyz jedu sam, koukam jen na PP - nikdy se nedostanu pod 4l ... v bezne zatezi auta a delsi ceste 4,5l je rekord, jinak 5l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Detto: Chudina ERESA -_-;)lol lol
Chudina ERESA ;)lol
na dálku 5.5 kol11 .Ve městě ,do práce caa 2km a zpět 9.5 :kol-52:

FRS 4,5 DLOUHODOBÁ dle PPC

FRS, cesta Plzen-Frydek-Mistek, prumerna rychlost 95km/h, spotreba 10,5l=))))))))))))))))))))))))))))

Tjn, tahnul jsem dvouosy vozik na 2 kone=))))))))))) Borec ve firme co me ten vozik predaval, se malem vyvratil s cim jsme proto prijel=))800kg bez konu=))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Nazdar...

tak aj ja pridam svoju trosku do mlyna :)

Mam 1.9 TDI, rv2000, 170 000km

Pravidelne jazdievam trasu 130 km mimo mesto, nie dialnica:

setrne: 3.4 l (do 100km/h)

normalne: 3.6 l -3.8 l

ako "diva svina": max 4.5 l (to ked nahanam nafukanych bavorakov a audiny :) )

rekord v pomalej kolone 60km/h asi 30 km za 2.8l/100km !!!!

mesto okolo 5.6 l

Dlhodobe skusenosti s tempomatom: Je to VYBORNA vec, ale nie je pravda, ze tempomat=nizsia spotreba. Tempomat tvrdohlavo udrzuje rychlost. Po rovine je to jedno, ale v uz mierne kopcovitom alebo hustejsej premavke jazdi sikovnejsi vodic setrnejsie.

-------

pre porovnanie, mal som Astru 2.0 TD/74kW a tu istu 130km trasu som robil medzi 4.6 - 5.5 l

Pic, koukam na tu tvou spotrebu ... co mas za kola ... podle spotreby bch to odhadl tak na 120mm :)

Mam to same auto, kola 195mm a kdyz jedu sam, koukam jen na PP - nikdy se nedostanu pod 4l ... v bezne zatezi auta a delsi ceste 4,5l je rekord, jinak 5l

mam 195/50 R15 ...nejake Fulda, ale predtym som mal dlho seriove 185/65 R14....cakal som, ze sa mi spotreba zvysi -vraj asi o 0.1l na 10mm sirky - ale myslim, ze v tom nie je vyrazny rozdiel. Akurat to lepsie sedi a netreba si do zakrut tak pribrzdovat :)

Pod 4l jazdim fakt kedykolvek. Tankujem vzdy doplna - na jednu nadrz spravim asi 900-930km a tankujem okolo 41l - podla vypoctu mi to vychadza okolo 4,5l /100km - kombinovana. Co v podstate suhlasi s PP.

Inak dnes som isiel s kamaratovym Golfom Kombi TDI 74kw - teda ten isty motor - a na mojej oblubenej trase som ho trochu poprehanal. A ta spotreba bola teda o hodne vyssia. Zo zaciatku asi 6,2 a nakoniec som to ukludnil na 5,0...no ale som ho vobec nesetril. On s tym mava pri normalnom jazdenie asi o liter vyssiu priemernu spotrebu ako ja. Ten Golf taha asi rovnako, akurat citit, ze je to tazsie auto a podvozok ma podstatne komfortnejsi - ale zasa sa to hodne viac naklana...len tak by the way :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...