Přejít na obsah

po zastaveni auta pokles otacok


samko

Doporučené příspěvky

Pokud ti děla auto to co píšeš, tak určitě všechno nebude v pořádku ani na VAG :palec2:

Každopádně mam OI 74kw, a tuto závadu jsem měl také (sem tam popadnou otáčky při vyřazení a skoro to zdechne)

Závada je buďto na volnoběžném ventilu a nebo váha vzduchu. U mě to byla váha vzduchu (když jedeš, sešlápneš spojku, vyletí ti otáčky směrem nahoru a potom dolů?) pokud ano je to váha ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti děla auto to co píšeš, tak určitě všechno nebude v pořádku ani na VAG :palec2:

Každopádně mam OI 74kw, a tuto závadu jsem měl také (sem tam popadnou otáčky při vyřazení a skoro to zdechne)

Závada je buďto na volnoběžném ventilu a nebo váha vzduchu. U mě to byla váha vzduchu (když jedeš, sešlápneš spojku, vyletí ti otáčky směrem nahoru a potom dolů?) pokud ano je to váha ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti děla auto to co píšeš, tak určitě všechno nebude v pořádku ani na VAG :palec2:

Každopádně mam OI 74kw, a tuto závadu jsem měl také (sem tam popadnou otáčky při vyřazení a skoro to zdechne)

Závada je buďto na volnoběžném ventilu a nebo váha vzduchu. U mě to byla váha vzduchu (když jedeš, sešlápneš spojku, vyletí ti otáčky směrem nahoru a potom dolů?) pokud ano je to váha ;)

Na VAG je vsetko ok ,iba v nameranych hodnotach sa ukazuje elektromagneticky ventil nadobky z aktyvnym uhlim.Nemoze to bit ono?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vás. Nechci zakládat nové téma, tak to dám sem. Ono je to podobné. Já mám problém opačný, zastavím(u teplého motoru) a volnoběžné otáčky jsou jak mají být, ale po malé chvíli vylezou na 1000ot/min a drží se. Byl jsem v aut. servisu a diagnostika nic neukázala. Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- pletete tu vícero věci dohromady

- pokud se točí kola drží se volnoběh o cca 100ot výš než když se kola zastaví. Toto je normál.

- pokud ale kdykoli otáčky houpou tak je někde vada. To že houpou až po zastavení bude asi přisáváním falešného vzduchu, toto se projevuje vždy nejvíce při malých otáčkách, kdy jakýkoli nezvážený vzduch rozhodí směs. Když přidáš tak si motor saje již tolik vzduchu že trošku nezměřeného ho už nerozhází.

Zkus překontrolovat sací hadici, hadici odvětrání od kliky, těsnění sání u hlavy, podlakové hadičky, hadičku a ventil aktivního uhlí atd. O houpání otáček je tu toho spoustu, od netěsností, přes klapku, váhu, svíčky, káble, ...

- pokud otáčky při sešlápnutí spojky vyletí nahoru a pak až spadnou je špatný spojkový spínač

- brzdový spínač nemá na otáčky vliv, jen vyřazuje tempomat je li v chodu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Mám motor 1,4 55kw a ještě jsem nebyl na Vagu. Ale kdyby náhodou měl někdo podobnou zkušenost, tak bych byl moc vděčný za radu. A to, nepravidelně poklesnou otáčky a třeba i chcípne motor, když někde zastavím. Zítra zkontroluji sací hadice, klapka je čistá a svíčky NGK mají 35 tis. ale spíš si myslím, že to bude něco jiného, když zastavím , tak motor třeba 5 vteřin jde správně, pak najednou otáčky poklesnou a hned jsou zase ok a opět zase motor správně jde několik vteřin. Je mi záhadou, že o hodně déle jde pravidelně a pak najednou třeba i zhasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj. potreboaval by som poradit. Mam 1,6 74 kw O1 a mam probleb z volnobeznymi otackami. pokial je auto v pohybe tak volnobezne otacky ok, ako nahle zastavym volnobezne otacky klesnu a zacnu kolisat od 700 do 800.Skontrolovane vsetko, vsetko ok.

Měl sem stejnej problém, někdy mi to i na křižovatce chcíplo. Vyměnil sem škrtící klapku a bylo to v pohodě.  :rolleyes:  ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

zdravím chcem sa spýtať mám taký problém máme doma Octaviu s motorom 1,6 SR 74kw na volnobehu kolísaju otáčky okolo 800+-50ot a keď prehadzujem rýchlosti tak mi vždy po stlačený spojky otáčky vybehnu kúsok nad tými pri ktorých som prehadzoval a potom relatívne pomaly padajú, viete mi povedať čo by to mohlo, asi pred dvoma týždňami bola vyčistená škrtiaca klapka a spravené základné nastavenie ale aj tak to robí to isté ako pred tým. A pocitovo ten motor nebrzdy dostatočne motorom po pustení plynového pedála. Môžem vám to v prípade potreby aj natočiť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...