Přejít na obsah

Nízká teplota motoru


S.M-A-RT

Doporučené příspěvky

Koukal jsem při tom na VAG -COM a při venkovní teplotě 7°C to trvalo cca 10 až 15min. než byla teplota motoru 88°C.

To headquest:Jinak já právě nechápu jak to že se do chladiče může vůbec něco dostat,když termostat má být zavřenej...

A právě hadice která jde přímo z termostatu do chladiče.A když mi teplota motoru ukáče 45°C,tak už je chladič uplně horkej.

Editováno: , autor: Malta
citace předchozího příspěvku. Citace smazána.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto jsem na to přišel,že se mi to pomalu ohřejvá.Za jízdy v tomhle počasí jedu z práce 4 KM a ručička teploměru se ani nehne.

Zkoušel jsem to na Berlingu a chladič s hadicí je absolutně studenej až do 90 °C.Pak se začne ohřejvat.

Editováno: , autor: Malta
citace předchozího příspěvku. Citace smazána.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ahoj, mám taky takový problém s teplotou. auto se normálně ohřeje, vesle topí, po cca 15km občas teplota začne klesat a blbě to topí. po chvíli se to vrátí zpátky a hřeje normálně. termostat mám novej a jako bonus mám novou vodní pumpu, stará málo dávala. nemáte někdo s tímhle zkušenost? děkuju dopředu za náměty postřehy a rady díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, mám taky takový problém s teplotou. auto se normálně ohřeje, vesle topí, po cca 15km občas teplota začne klesat a blbě to topí. po chvíli se to vrátí zpátky a hřeje normálně. termostat mám novej a jako bonus mám novou vodní pumpu, stará málo dávala. nemáte někdo s tímhle zkušenost? děkuju dopředu za náměty postřehy a rady díky.

Ak je velka zima a pustiš poriadne ventilator tak dokaže stiahnuť teplotu radiatoru aj na 60 st. ked maš lahku nohu. Ten motor treba točiť aby odovzdal teplo a udržal teplotu v radiatore.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

termostat byl venku, zkoušenej ve vodě a vypadalo to ok, rozlámanej taky není. divný je že to dělá jednou za čas...

ručka většinou klesne kousek pod čtvrtinu.

no a s tou "lehkou" nohou, jezdím tak nějak na spotřebu, takže couračky po městě kolem 2500ot +- autobus.

venkovní teplota mohla bejt okolo -5 až -7°C.

je to podivný, nejdřív normálně hřeje topí, a pak během okamžiku padne a začne funět zima :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak je velka zima a pustiš poriadne ventilator tak dokaže stiahnuť teplotu radiatoru aj na 60 st. ked maš lahku nohu. Ten motor treba točiť aby odovzdal teplo a udržal teplotu v radiatore.

ano Hube, ale to platí pro naše trojhrnky, ale tohle by mělo být,alespoň podle tématu MPIčko a ty takový problém rozhodně nemají

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

termostat byl venku, zkoušenej ve vodě a vypadalo to ok, rozlámanej taky není. divný je že to dělá jednou za čas...

ručka většinou klesne kousek pod čtvrtinu.

no a s tou "lehkou" nohou, jezdím tak nějak na spotřebu, takže couračky po městě kolem 2500ot +- autobus.

venkovní teplota mohla bejt okolo -5 až -7°C.

je to podivný, nejdřív normálně hřeje topí, a pak během okamžiku padne a začne funět zima :feve:

a není to zavzdušněné?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odvzdušňuje se tak, že se nechá motor běžet 2-3 minuty kolem 2000ot, pak se to nechá běžet na volnoběh, dokud se nespustí větrák na chladiči. pak odfouknout expanzku a případně dolejt kapalinu.

takhle to prej dělá i servis, tak snad to není nějaké oslovina.

pak jedině že by to někde přisávalo vzduch a vzápětí se to odvzdušnilo?? to je ale už kravinka.. :feve:

kapalina neubejvá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no právě že mi měnili termostat a pak vodní pumpu, takže alespoň čás kapaliny vypustit museli,

ale dělali to minulej víkend, a celej tejden jezdím, takže se mi zase nezdá, že by se to neodvzdušnilo během cca 500km

co jsem najezdil.

Mám pocit že v tom autě asi straší nebo tam jsou trpajzlíci.. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...