Přejít na obsah

Jaké je nejlepší relé denního svícení ??


montek

Doporučené příspěvky

@galaxy64

A co takhle prihodit do serie s civkou rele vypinac?? ;)

Samozrejme, ale nechci tam nikam nic navic upevnovat a taky ho muzes zapomenout ve vypnuty poloze, k cemu to pak je? :doh

Jasne

Nikomu to nenutim. Kdo chce zbytecne vyhodit penize za v podstate to same muze. Byl to jenom takovy navrh. A jak vidim taxe neujal. I kdyz ucel plni a podstatne levneji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Proč nechcete světla pro denní svícení na O1?

:(

Vždyť mají malý odběr oproti potkávacím a obrysovým a je to včetně relé.

Já zatím vyčkávám na reakci, zda je to použití dovoleno. Je jeasné, že s těmato asi 15W žárovičkama by nás chodci viděli lépe než s potkávacíma 60W, protože jsou na to dělané (obrácené nahoru + optika).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden argument pro ty zmiňované světla denního svícení - parkovací světla při svém výkonu samozřejmě topí a při stávajících vedrech a slunečním záření (nekoupil jsem zatím dražší s UV filtrem) asi dostávají dost zabrat. Třeba se začne trochu kroutit i ten plast za nima... ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čaute, dostala se ke mě informace, že na O I lze aktivovat denní svícení přes VAG. Nějaký odborník kteý jí vyvrátí, či popř. potvrdí? díík

Tahle informace se ke mě taky dostala. Už jsem se tady o tom zmiňoval. Jsem kontaktoval člověka, kterej to má umět a protože byl měsíc marod, tak nedělal nic a má toho moc, tak mě objednal až na poslední červencovej víkend, tak pak písnu, jak to doopravdy je. Ten maník dělá ve Škodovce mechanika a fakt to prej umí, tak jsem sám zvědavej. Říkal, že to je otázka půl hoďky a chce za to pár kil. Zahulíme, uvidíme... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čaute, dostala se ke mě informace, že na O I lze aktivovat denní svícení přes VAG. Nějaký odborník kteý jí vyvrátí, či popř. potvrdí? díík

Tahle informace se ke mě taky dostala. Už jsem se tady o tom zmiňoval. Jsem kontaktoval člověka, kterej to má umět a protože byl měsíc marod, tak nedělal nic a má toho moc, tak mě objednal až na poslední červencovej víkend, tak pak písnu, jak to doopravdy je. Ten maník dělá ve Škodovce mechanika a fakt to prej umí, tak jsem sám zvědavej. Říkal, že to je otázka půl hoďky a chce za to pár kil. Zahulíme, uvidíme... ;)

tak mi pak dej vedět... ;) díík -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimaly by me nazory na to, jak udelat denni sviceni:

Moznosti:

1. po nastartovani se rozsviti svetla vcetne zadni spz a palubky, proste vse jako by si to clovek ovladal spinacem a vse se i po vypnuti motoru zhasne

2. po nastartovani se rozsviti svetla bez zadni spz a palubky, bude se to muset zapnout spinacem az na to clovek neuvidi a samozreje i vypnout

Nevim co je lepsi...?? :huh::huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevidím žádnou výhodu u bodu 2

se večer setmí a budeš to muset manuálně zapnout - pak strácí smysl spojení "automatika světel"

nepochopil jsem ani automatiku od Molpiru jakou to má výhodu (krom jednodušího zapojení)

Ja to myslel i tak, zda treba neztraci stale svitici diody v palubce zbytecne zivotnost, kdyz to ve dne neni naprosto potreba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to mám udělany tak že mám vypínač v nulové poloze a přemostuju relém spínač světel. spíná se přes kontrolku dobíjení. pokud chci mít světla vyplé tak toto vedení (od kontrolky) rozpojím vypínačem.

No a lze to udelat, ze vypinac bude stale v poloze 1 a nebude to houkat pri otevreni dveri a kdyz bych chtel zhasnout, dam to do polohy 0? Nebo je to blbost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem to na druhou polohu (zaply vše) a bylo to blby v tom že jsem občas ze zvyku dal vypínač světel do polohy 0 a pak my nešla automatika (která fungovala v poloze 2)

Proto jsem to předěl do polohy 0 a když se někdo splete a ze zvyku zapne světla tak je zapne a nic se neděje(světla se zapnou) a jak vytáhne klíč ze zapalovaní tak ho to upozorní pípáním že má zaply světla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozvícení světel a palubky s automatikou, je myslím zbytečné. Lepčejší je jen světla a když se setmí tak otočit vypínačem, protože stejně když budeš potřebovat mlhovky tak s ním stéjně musíš otočit.

mlhovky se sice používaj málo, ale přece jen. Takže otočení čudlíkem se stejně nevyhneš.

Davon: pokud budeš na někoho čekat a chceš mít natočeno, ale vypnutá světla, tak prostě otočíš vypínačem do 2 a pak zase do 0 a nesvitíš. Pokud budeš mít zapnutou akustiku, tak tě to bude upozorňovat v časovém intervalu, ale to se dá vypnout.

Takže jednoznačně ASS2 a pouze světla a basta. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...