Přejít na obsah

Jaké je nejlepší relé denního svícení ??


montek

Doporučené příspěvky

Host Guest_Martan
Ani u jednoho rele, ktere mi tu jsou doporucovana jsem se nedozvedel, jesi zapinaji taky palubovku a spz - tedy komplet svetla jako pomoci vypinace... Byl bych docela rad, aby tuhle fci rele melo...

to záleží jak si to zapojíš.pak ti svítí nebo ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ani u jednoho rele, ktere mi tu jsou doporucovana jsem se nedozvedel, jesi zapinaji taky palubovku a spz - tedy komplet svetla jako pomoci vypinace... Byl bych docela rad, aby tuhle fci rele melo...

to záleží jak si to zapojíš.pak ti svítí nebo ne

ted sem si poridil rele od Molphiru (verze, ktera je pripojena na kontrolku dobijeni) a chtel bych dodelat, aby se mi rozsvitila i palubovka...muzete mi nekdo rict jak to zapojit?? Zustane mi i po tom zablokovana moznost dalkovych svetel jako je to do ted??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne dneska znamej nabizel, ze mi prezapoji elektriku od svetel tak, jak to bylo u export verzi do skandinavie, je to i ve schematu, naklady nulovy a vsechno sviti hned v prvni poloze klicku, pri nastartovani samozrejme ne, akorat mi to prijde divny, kdyz nekdo ma napr. radio na klicek apod. tak se to musi normalne prepnout na parkovacky, mate to tak uz nekdo? -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takle reseny to ma muj znamej...aspon to tvrdi..zadny rele nema a sviti to hned po "zapnuti" klicku...velka nevyhoda je ze to zbytecne tejra baterku po zapnuti klicku a navic dostavaj vice zabrat zarovky, kdyz zapnes klicek a startujes tak se kratce rozsvitej pri startovani zhasnou a pak se zase rozsvitej..pripada mi to divny..ale zase pokud prudce brzdis a nemas zmacklou spojku, chcipne ti motor a pokud mas rele den.sviceni zhasnou ti svetla..u tohodle reseni tento problem odpada..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takle reseny to ma muj znamej...aspon to tvrdi..zadny rele nema a sviti to hned po "zapnuti" klicku...velka nevyhoda je ze to zbytecne tejra baterku po zapnuti klicku a navic dostavaj vice zabrat zarovky, kdyz zapnes klicek a startujes tak se kratce rozsvitej pri startovani zhasnou a pak se zase rozsvitej..pripada mi to divny..ale zase pokud prudce brzdis a nemas zmacklou spojku, chcipne ti motor a pokud mas rele den.sviceni zhasnou ti svetla..u tohodle reseni tento problem odpada..

jj je to otazka chvilky a prehozeni par dratu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo nemuzete mi nekdo poslat schema zapojeni rele v oktavce, kde podsviceni funguje? musi to byt prece jen zapojeni jednoho dratu, zadny volny mi nezbyl, nevim tedy jakej s jakym propojit :-(

od koho máš relé?Molpir?

JOJO je to Molpir...a rele je pripojeno na kontrolku dobijeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo nemuzete mi nekdo poslat schema zapojeni rele v oktavce, kde podsviceni funguje? musi to byt prece jen zapojeni jednoho dratu, zadny volny mi nezbyl, nevim tedy jakej s jakym propojit :-(

od koho máš relé?Molpir?

JOJO je to Molpir...a rele je pripojeno na kontrolku dobijeni

No taaak preci mi musi nekdo poradit..je to snad jednoduchy ne?Uz me to docela rozciluje, kdyz nesviti i pristrojovka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebo nemuzete mi nekdo poslat schema zapojeni rele v oktavce, kde podsviceni funguje? musi to byt prece jen zapojeni jednoho dratu, zadny volny mi nezbyl, nevim tedy jakej s jakym propojit :-(

od koho máš relé?Molpir?

JOJO je to Molpir...a rele je pripojeno na kontrolku dobijeni

No taaak preci mi musi nekdo poradit..je to snad jednoduchy ne?Uz me to docela rozciluje, kdyz nesviti i pristrojovka...

tak to zapoj podle toho návodu.tuším že to byly dva červené dráty co šli do pojistek.musel bych se podívat do návodu.

Co tě na tom rozčiluje že nesvítí přístrojovka? ve dne ji nevidíš a v noci Ti svítí ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uz mam denni sviceni..nakonec jsem tam dal origo a mam po starostech ;)

Ja jsem dal od Eurotuning rele, je to uplne stejne jako original, jedina vec co se lisi, tak me se sepnou svetla oboje az po naskoceni motoru, nezapinaji se mi parkovacky na otoceni klicku a jeste mam na vic udelany vypinac na svetla. Trochu me mrzi, ze nelze miti zapnute jen parkovacky napr. kvuli sviceni nekde na silnici jen parkovackami a zadnimi lampami, pri zaparkovanem voze of course! :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem dal od Eurotuning rele, je to uplne stejne jako original, jedina vec co se lisi, tak me se sepnou svetla oboje az po naskoceni motoru, nezapinaji se mi parkovacky na otoceni klicku a jeste mam na vic udelany vypinac na svetla. Trochu me mrzi, ze nelze miti zapnute jen parkovacky napr. kvuli sviceni nekde na silnici jen parkovackami a zadnimi lampami, pri zaparkovanem voze of course! :(

tak to ja muzu...jediny reseni jestli je to stejny jako u origo tak je vytazeni pojistky...ale u origo jsou pustit jen parkovacky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uz mam denni sviceni..nakonec jsem tam dal origo a mam po starostech ;)

Ja jsem dal od Eurotuning rele, je to uplne stejne jako original, jedina vec co se lisi, tak me se sepnou svetla oboje az po naskoceni motoru, nezapinaji se mi parkovacky na otoceni klicku a jeste mam na vic udelany vypinac na svetla. Trochu me mrzi, ze nelze miti zapnute jen parkovacky napr. kvuli sviceni nekde na silnici jen parkovackami a zadnimi lampami, pri zaparkovanem voze of course! :(

nechápu proč by jako nešli pustit jen parkovačky, mám taky relé od Eurotuningu a s tím nemám problém, prostě otočím vypínačem na park. světla a vuala, už svítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uz mam denni sviceni..nakonec jsem tam dal origo a mam po starostech ;)

Ja jsem dal od Eurotuning rele, je to uplne stejne jako original, jedina vec co se lisi, tak me se sepnou svetla oboje az po naskoceni motoru, nezapinaji se mi parkovacky na otoceni klicku a jeste mam na vic udelany vypinac na svetla. Trochu me mrzi, ze nelze miti zapnute jen parkovacky napr. kvuli sviceni nekde na silnici jen parkovackami a zadnimi lampami, pri zaparkovanem voze of course! :(

nechápu proč by jako nešli pustit jen parkovačky, mám taky relé od Eurotuningu a s tím nemám problém, prostě otočím vypínačem na park. světla a vuala, už svítí.

Ja pri nastartovanym motoru muzu tocit cim chci a vuala, sviti stale vse, proto je to asi rele denniho sviceni, co? Mas na mysli vypnuty motor?! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem procetl toto vlakno a rad bych si shrnul funkci rele denniho sviceni. Tedy:

1) spinac svetl v pozici 0 -> start motoru -> rele spina a rozsvecuji se potkavaci svetla

2) motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> stale sviti svetla potkavaci

3) motor bezi -> otacim spinacem do pozice potkavaci svetla -> stale sviti svetla potkavaci

4) motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> potkavaci svetla zhasinaji a sviti pouze parkovacky

5) motor bezi -> otacim spinacem do pozice 0 -> svetla zhasinaji

6) motor bezi -> otacim spinacem zpet do pozice parkovacky prip. potkavaci svetla -> svetla jsou zhasnuta; pro opetovne rozsviceni je treba vypnout motor a znovu nastartovat

A otazka na konec: Jdou pri vypnutem motoru zapnout svetla?

Diky za pripadnou korekci jednotlivych bodu a odpoved na otazku.

PB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem procetl toto vlakno a rad bych si shrnul funkci rele denniho sviceni. Tedy:

1) spinac svetl v pozici 0 -> start motoru -> rele spina a rozsvecuji se potkavaci svetla

2) motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> stale sviti svetla potkavaci

3) motor bezi -> otacim spinacem do pozice potkavaci svetla -> stale sviti svetla potkavaci

4) motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> potkavaci svetla zhasinaji a sviti pouze parkovacky

5) motor bezi -> otacim spinacem do pozice 0 -> svetla zhasinaji

6) motor bezi -> otacim spinacem zpet do pozice parkovacky prip. potkavaci svetla -> svetla jsou zhasnuta; pro opetovne rozsviceni je treba vypnout motor a znovu nastartovat

A otazka na konec: Jdou pri vypnutem motoru zapnout svetla?

Diky za pripadnou korekci jednotlivych bodu a odpoved na otazku.

PB

ja to beru podle origo co mam ja:

1.OK

2.sviti jen parkovacky

3.sviti potkavaci svetla

4.sviti parkovacky

5.sviti potkavacky

6.sviti parkovacky

pro rozviceni svetel nemusis zhasinat motor...pri vypnutem motoru jdou rozsviti jako klasicky...zapnout svetla a otocit klickem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem procetl toto vlakno a rad bych si shrnul funkci rele denniho sviceni. Tedy:

1) spinac svetl v pozici 0 -> start motoru -> rele spina a rozsvecuji se potkavaci svetla

2) motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> stale sviti svetla potkavaci

3) motor bezi -> otacim spinacem do pozice potkavaci svetla -> stale sviti svetla potkavaci

4) motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> potkavaci svetla zhasinaji a sviti pouze parkovacky

5) motor bezi -> otacim spinacem do pozice 0 -> svetla zhasinaji

6) motor bezi -> otacim spinacem zpet do pozice parkovacky prip. potkavaci svetla -> svetla jsou zhasnuta; pro opetovne rozsviceni je treba vypnout motor a znovu nastartovat

A otazka na konec: Jdou pri vypnutem motoru zapnout svetla?

Diky za pripadnou korekci jednotlivych bodu a odpoved na otazku.

PB

Ne tak uplně

1) spinac svetl v pozici 0 -> start motoru -> rele spina a rozsvecuji se potkavaci svetla - TEPRV AŽ SE ZVÍŠÍ NAPĚTÍ OD ALTÍKA, TAK SE ZAPNOU SVĚTLA.

2) motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> stale sviti svetla potkavaci - ANO, ALE JEŠTĚ SE ROSVÍTÍ PALUBOVKA

3) motor bezi -> otacim spinacem do pozice potkavaci svetla -> stale sviti svetla potkavaci - ANO

4) motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> potkavaci svetla zhasinaji a sviti pouze parkovacky - ANO

5) motor bezi -> otacim spinacem do pozice 0 -> svetla zhasinaji - ANO, ALE UPOZORŇUJE TĚ AKUSTIKA ŽE JSI TRUBKA A NESVÍTÍŠ :D

6) motor bezi -> otacim spinacem zpet do pozice parkovacky prip. potkavaci svetla -> svetla jsou zhasnuta; pro opetovne rozsviceni je treba vypnout motor a znovu nastartovat - NE ,SVĚTLA SE ZASE ROZVÍTĚJ A POKUD ZASTAVÍŠ A VYPNEŠ MOTOR A OTEVŘEŠ DVEŘE, TAK TI TO BUDE KLASICKY PÍPAT.

A otazka na konec: Jdou pri vypnutem motoru zapnout svetla? - ANO, ALE JEN PARKOVAČKY

EDIT : relé denního svícení ASS2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem procetl toto vlakno a rad bych si shrnul funkci rele denniho sviceni. Tedy:

1) spinac svetl v pozici 0 -> start motoru -> rele spina a rozsvecuji se potkavaci svetla

2) motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> stale sviti svetla potkavaci

3) motor bezi -> otacim spinacem do pozice potkavaci svetla -> stale sviti svetla potkavaci

4) motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> potkavaci svetla zhasinaji a sviti pouze parkovacky

5) motor bezi -> otacim spinacem do pozice 0 -> svetla zhasinaji

6) motor bezi -> otacim spinacem zpet do pozice parkovacky prip. potkavaci svetla -> svetla jsou zhasnuta; pro opetovne rozsviceni je treba vypnout motor a znovu nastartovat

A otazka na konec: Jdou pri vypnutem motoru zapnout svetla?

Diky za pripadnou korekci jednotlivych bodu a odpoved na otazku.

PB

Tak u me je to takto:

1. spinac svetl v pozici 0 -> start motoru -> rele spina a rozsvecuji se potkavaci svetla

2. motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> stale sviti svetla potkavaci

3. motor bezi -> otacim spinacem do pozice potkavaci svetla -> stale sviti svetla potkavaci

4. motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> stale sviti potkavaci svetla

5. motor bezi -> otacim spinacem do pozice 0 -> stale sviti potkavaci svetla

6. motor bezi -> otacim spinacem zpet do pozice parkovacky prip. potkavaci svetla -> stale sviti potkavaci svetla

Shrnuto a podtrzeno, muzu to klidne utocit a je to stale stejne, musim vypnout motor, ci stisknout dodatecne dodelane tlacitko pod palubkou, aby se mi svetla zhasla.

Rele Eurotuning zapojeno timto zpusobem, po nastartovani se rozveci naprosto vse, nemanipuluji se spinacem, pouze na mlhu... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me funguje rele od Molpiru takto:

1. spinac svetl v pozici 0 -> zapnu klicek -> rozsviti se parkovacky,palubovka nesviti

2. spinac svetl v pozici 0 -> startuji -> vse vcetne parkovacek zhasne

3. spinac svetl v pozici 0 -> motor bezi -> rozsviti se parkovacky a kratce pote i potkavacky,palubovka nesviti

3. motor bezi -> otacim spinacem do pozice parkovacky -> zhasnou potkavacky, rozsviti se palubovka a parkovacky stale sviti

4. motor bezi -> otacim spinacem do pozice potkavacky -> sviti parkovacky, potkavacky a pristrojovka

5. motor bezi -> otacim spinacem do pozice 0 -> sviti potkavaci svetla a parkovacky, zhasne pristrojovka

6. motor bezi -> otacim spinacem zpet do pozice parkovacky -> sviti parkovacky a pristrojovka

Prosim prosim poradte mi jak mam tohle rele od Molpiru zapojit tak aby mi svitila i palubovka...bud s parkovackama nebo s potkavackama...nevim jesi staci jen neco propojit nebo se musi pridavat nejaka dioda..snad bych na to po chvili zkouseni taky prisel ale rad bych to mel zapojeny tak jako se to dela u jinych rele aby to bylo odzkouseno..diky!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...