Přejít na obsah

Kvalita benzinu X Výkon motoru


snuky

Doporučené příspěvky

Dneska mi na cestě zpět domů začal docházet benzin, zastavil jsem u benzinky v nejaky vesnici natankoval plnou a pokračoval. Na dálnici cca po ujetí tak 30km jsem zacal predjizdet par kamionu cca ve 140km/h a zjistil ze auto nemá takovej výkon na který jsem v takový situaci zvykej. Nedalo mi to , trochu jsem zpomalil a mam vyzkoušeno že pokud mam natankovano palivo od Shellky na 3ku to jede cca 163Km/h , zkusil jsem a s timto benzinem to jede na 3 maximalne 150 a vic ani tuk.

Nemáte někdo podobnou zkušenost s nekvalitnim benzinem ?

Ted mam strach o motor po natankovani tohodle hnusu.Navic cenove nastejno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde o to jestli ten rozdíl je tak znatelnej jestli máte podobnou zkušenost? mám za to že benzin kterej veze cisterna je stejnej pro všechny a každá benzinka si přidá svoje aditiva dle značky.Co vim tak jediné palivo které se dováží je Shell V-power racing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde o to jestli ten rozdíl je tak znatelnej jestli máte podobnou zkušenost? mám za to že benzin kterej veze cisterna je stejnej pro všechny a každá benzinka si přidá svoje aditiva dle značky.Co vim tak jediné palivo které se dováží je Shell V-power racing.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hned jak to vyjedu natankuju V-power racing ,fakt clovek jednou natankuje u neznackovy benzinky a problem :(

dik za link , ona V6 2,8 má teda doporucen 98oktanovy benzin ,a 95 za cenu mirneho snizeni vykonu ale bral jsem u shellky vzdy 95 a rozhodne to jelo lip nez tento benzin z noname benzinky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hned jak to vyjedu natankuju V-power racing ,fakt clovek jednou natankuje u neznackovy benzinky a problem :(

dik za link , ona V6 2,8 má teda doporucen 98oktanovy benzin ,a 95 za cenu mirneho snizeni vykonu ale bral jsem u shellky vzdy 95 a rozhodne to jelo lip nez tento benzin z noname benzinky

Necakaj az vyjazdis celu nadrz. Chod a natankuj tam hned V-power. :)

Nikdy netankujem na neznamych noname pumpach. Ak nutne musim natankovat na noname pumpe tak MAX 10 Litrou paliva na dojazd k znackovej pumpe. Napr: Shell, OMV, Agip,Esso atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pre doplnenie, na Slovensku, prevazne v zapadnej casti sa zo zahranicia dovazaju len specialne druhy benzinu ako napr. V-Power Racing, Nat98 a ine 99-100 oktanove benziny. Shell V-Power (tzv Nat95 s aditivami) sa tiez vozi napr. z Rakuska, popripade zevraj v urcitych pripadoch ho vedia doniest aj z bratislavskeho Slovnafu. Klasicky Nat95 sa podla moznosti dovaza zo Slovnaftu, alebo z okolitych krajin podla potreby.

Stale plati co som povedal o nadrziach, su nove udrziavane a pak stare. Zevraj este zazil pripad, ze pumpa odcerpavala zvysky z nadrze, kvoli cisteniu a predala ich inej pumpe. Samozrejme sa nejednalo o stanice so zvucnym menom :(

Editováno: , autor: random
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja prave myslel ze benzin v CR vozi do vsech benzinek Čepro i pro Shell a ten si tam jen pridá svoje aditiva včetně V-power? a k nám se dováží pouze V-power racing z rakouska nebo DE.

Zkusim to vyjet do mrte co to pude a natankuju plnou Vpower racing sem zvedavej o kolik se zvedne výkon, jako asi je fakt lepsi pokud dochazi natankovat trochu na dojeti a pak brat u značkovejch benzin , podle tyhle zkušenosti určite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si že dost ti ovlivní benzín i to jak je naředěný.Já bych se vůbec nedivil kdyby to někde na vesnici měli hodně zředěno vodou.Toto se už stalo i u nás tady.Jinak ikdyž jsem bral palivo u shell tak vždy jsem si tam fláknul své aditivum VIF a hotovo.Teď mám nafťáka a dělám to stejně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vicku nemáš absolutně pravdu benzín vodou nezředíš ;) Vem si motorku a dole v karbecu máš vodu zvlášť.A vim to aji od chlapa co měl benzinku a říkal že to nejde a předtím spravoval stíhačky v armadě a říkal že museli odpouštět z nádrží benzín a dělat vzorky a voda byla vidět. ;)

A zrovna schell bych nějak nebral za špičku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vicku nemáš absolutně pravdu benzín vodou nezředíš ;) Vem si motorku a dole v karbecu máš vodu zvlášť.A vim to aji od chlapa co měl benzinku a říkal že to nejde a předtím spravoval stíhačky v armadě a říkal že museli odpouštět z nádrží benzín a dělat vzorky a voda byla vidět. ;)

A zrovna schell bych nějak nebral za špičku

Aha tak to je pro mě nová informace.Nikdy jsem to neověřoval.jen se u nás nedávno řešila kauza že lili do tanku s palivem vodu.Já si to automaticky spojil s benzínem.Tak to se omlouvám za mistifikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím,

najezdím toho dost a mé poznatky jsou takto ( bohužel u obou mých vozů je předepsán N98 a není vždy po ruce, tak tam narvu 95)

OMV 95 - nechutná ani supu ani bmw - bmw dokonce hlásilo poruchu motoru (po dotaknování verva benzin se závada po 30 km odstranila sama)

ONO jak kde a jak vlastní zkušenost dovolí. 98 je relativně dobrá, 95 je na nejnižší hranici oktanů podle normy.

Lukoil solidní a maj dobrý kafe :-))))

Shell - když je nejhůř V95 (prý čistí) jinak V-power, ale nejsem zastáncem. Jejich produkty maj super reklamu a to bude 90% úspěchu.

Agip - když můžu jejich 98 a výš, tak beru všema 10-ti :-)

Benzina - miluji jejich 100 vervu --- to snad zvedá čumák všeho už po natankování :-)

Robin Oil - standard

Pap Oil - srandard  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...