Přejít na obsah


  • Aktuální příspěvky

    • Aj mne to robí na Octavii 4 a je úplne nová a vadí mi to dosť a neviem prísť nato čo to je. 
    • Zdravím tak ako ste to vyriešili ? Mne to tiež  ňu ja od novoty …04 liftback a mam najazdené cca 5tis km
    • Určitě jsou žárovky v pořádku? Zkoušel jsi dát jiné?  Případně mě napadá páčka blinkrů...
    • Ahoj, nesetkali jste se s problémem přehřívání motoru 110 stupňů a při snížení rychlosti zase na 90.Vodní pumpa vyměněna, termostat také.  Díky za radu. 
    • Narazil jsem na článek o plug-in hybridech,  https://medium.seznam.cz/clanek/ne-spokojenec-hodinu-jedu-dve-hodiny-nabijim-vozim-zbytecnou-vahu-to-je-ekologie-plug-in-hybridu-57422 což čtenáři zdejšího fóra zajisté znají, tedy něco jako přechod mezi spalovákem a elektromobilem, takový emisní  kočkopes, který u nás v ČR má právo na SPZ začínající písmeny EL a s  tím spojené určité výhody oproti klasickým spalovákům  a  na jejich prodejích  si  automobilky mnohdy úspěšně   snižují své emise. Např. na webu Toyoty je u plug-in hybridní RAV4 uvedena spotřeba 1l/100 km. To, že skutečnost je v praxi docela jiná, ukázal podle mne i nesmyslný nákup 600 plug-in hybridních vozidel Toyota RAV4 pro potřeby slovenské Policie. Auta jsou nasazena v běžném služebním provozu a samozřejmě se nestíhají dobíjet (taky jak, když max. dobíjecí výkon je 6,6 kW) a dle policejního mluvčího tak některá mají spotřebu až 21l/100 km. Policie SR nákup těchto vozidel obhajuje tím, že nákup plug-in hybridů financovala slovenským policistům Evropská unie formou Plánu obnovy. Právě nízké emise byly pro EU podmínkou. Bývalý ministr vnitra SR Roman Mikulec nákup obhajuje a televizi  Markíza řekl, že v opačném případě by obnova vozového parku nebyla možná. Plug-in hybridy podle něj podmínku nízkých emisí splňovaly.  https://www.antimeloun.cz/?p=14173 Takových až nesmyslných příkladů dotování něčeho, na využití v něčem, co není vůbec vhodné, se  v rámci utopického Green dealu a taktéž rozvoje elektromobility  pravděpodobně produkuje vícero. I  když  to tak trochu vypadá, že si Slováci pravděpodobně pro svoji potřebu tak trochu ohnuly podmínky dotace, ale proč ne, když jim to EU umožnila a možná i byla ráda, že se Slováci snaží být zelení. To, že v praxi je to nesmysl na entou je už jiná věc.   Tohle je jen jeden z příkladů......  
×
×
  • Vytvořit nový...