Přejít na obsah

Nefunkcna schema- Si9243


host11

Doporučené příspěvky

Tak som sa rozhodol urobit diagnosticky kabel s IO MAX232 a SI 9243 na nejako ho neviem rozchodit. Obvod Si9243 ma na konci oznacenie A a niekde uvadzaju ze tam ma ist AEY. Schemy mam z Id2.cz, neviem napriklad co v tej scheme znamena IC1P. Uz som zostrojil dva tie kable a stale nic a to sa v elektronike vynam. Nevie niekto kde moze byt este problem? mimochodom v inych schemach pisu kondiky elektroliticke a v druhych zase keramicke no kto sa v tom ma vyznat ake tam mam dat.

dakujem za radi. ozvite sa kto to zostrojil a funguje mu to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si udělal diagnostický kabel přes USB a ten jede. Podklady jsem bral taky s ID2.cz. Raději se podívej jestli máš správně zapojený SI9243 je dost malý, kontakt 1 je u malé tečky na pouzdře. Já tam mám taky osazen SI s označením A a vše je o.k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si udělal diagnostický kabel přes USB a ten jede. Podklady jsem bral taky s ID2.cz. Raději se podívej jestli máš správně zapojený SI9243 je dost malý, kontakt 1 je u malé tečky na pouzdře. Já tam mám taky osazen SI s označením A a vše je o.k.

uz som ich vyrobil 3ks a stale nic, na aute som to neskusal skusam iba napojenim 12V a TEST a nejde ani troska. Myslis ten s tym FT232? a eepromom? aj si nasiel nejaku chybu v scheme? nechapem v com robim chybu som z toho magor aj plosak som pekny vyrobil a nic, nieje tam nejaka chyba v zapojeni?

toto zapojenie mam s tym ze ten pin 2 na Si nezapajam no nefunguje to ani tak ani tak.

http://pandora.idnes.cz/part/2004/10/37364..._sch_si9243.png

Editováno: , autor: host11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci nic říkat,ale všichi blbnete s Maxem a Si.Kdysi jsem z ruských stránek stáhl schéma na převodník s obyč.tranzistory,otec udělal tiš´ták,osadil to starými ruskými tranzistory a musím říct,že maká už 4 roky a ještě jsem se nesetkal s autem,které by neudělal.je fakt že je na Com port.Schéma už bohužel nemám,ale na ruských stránkách jich je dost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoď foto ako ti to vyzerá a ako to máš zapojené, ja mám ten istý, vtesnal som ho do konektoru OBD a fachčí na prvé zapojenie. Bez kábliku na pin 7 canon-u mi to nešlo. Mam tam 100n keramicke SMDčka

Davam foto aj plosak podla ktoreho je to robene. Ten 7 pin ma byt zaponeny na tej druhy pin na Sicku? to este vyskusam ale uz som z toho zufaly, vymenil som na obvody ci niesu zle, dal som tam tie 100nF kondiky a nic. Ide ti ten test aj bez auta? akoze najde ten kabel? mne to raz naslo ked som tam nachvilku dal elektroliticke kondiky ale potom uz ne. Poradte kde moze byt este chyba alebo ofot aj ty ten svoj kablik nech to mozem porovnat.

post-7659-1178006948_thumb.jpg

post-7659-1178007022_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci nic říkat,ale všichi blbnete s Maxem a Si.Kdysi jsem z ruských stránek stáhl schéma na převodník s obyč.tranzistory,otec udělal tiš´ták,osadil to starými ruskými tranzistory a musím říct,že maká už 4 roky a ještě jsem se nesetkal s autem,které by neudělal.je fakt že je na Com port.Schéma už bohužel nemám,ale na ruských stránkách jich je dost

pozdravujeme pana otecka.

post-27-1178007429_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takýchto som uz zopár spravil a idú na prvé zapojenie. LEDky neosádzam, sú zbytočné.

ja som chcel nieco bez optoclenov, lebo to zevraj nieje spolahlive, ale ako vidim moje mi nefunguje vobec. Ma niekto funkcny tento kabel s MAX a SI? nieje to predsaj len inac zapojene?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam ten USB vyzerajuci takto, je to 42x36mm, serial nemam žial už dosku odfotenu, jedine takto z formicy...

Mam tam tu diodu naozaj z druhej strany ale neviem preco to nefunguje, aky VAG pouzivas? ja tu verziu 3.04CZ ked tam test tak nenajde proste interface, tebe to s tym to kablom najde? ako zisti ci je ten si cip dobry, mozno mi predali zly co ja viem ale zeby dva? skusim asi este tu tvoju verziu, mozes mi poslat schemu so zoznamom suciastok?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok ale až zajtra schemu si stiahni z ID2, osadzovak pošlem keď budem doma.

Mne to fungovalo teda ten test keď som mal pripojené napájanie z auta (+12V)

to je tato schema ktoru myslis? kde ty tam mas ten eeprom? mozes aj zoznam suciastok pretoze tak je napriklad taky odpor ze R9 ze 0R to je co? v tych schemach ti bezne najdem 2-3 chyby tak zas nechcem nieco vyrabat co nebude fungovat.

dakujem ti

http://www.id2.cz/obd2/schema_obd2_usb.png

Editováno: , autor: host11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci nic říkat,ale všichi blbnete s Maxem a Si.Kdysi jsem z ruských stránek stáhl schéma na převodník s obyč.tranzistory,otec udělal tiš´ták,osadil to starými ruskými tranzistory a musím říct,že maká už 4 roky a ještě jsem se nesetkal s autem,které by neudělal.je fakt že je na Com port.Schéma už bohužel nemám,ale na ruských stránkách jich je dost

pozdravujeme pana otecka.

Tranzistory BC 945 snáď ani neexistujú..... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...