Přejít na obsah

Nefunkcna schema- Si9243


host11

Doporučené příspěvky

Schemy mam z Id2.cz, neviem napriklad co v tej scheme znamena IC1P.

To IC1P znamená jenom, že IC1 MAX232 je napájen +na pin16, zem na pin15.

V předchozí reakci píšeš, že jsi to zkoušel i notebookem s originálním USB. Máš doufám notebook s originálním sériovým portem? Nebo používáš převodník USB - RS232?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Schemy mam z Id2.cz, neviem napriklad co v tej scheme znamena IC1P.

To IC1P znamená jenom, že IC1 MAX232 je napájen +na pin16, zem na pin15.

V předchozí reakci píšeš, že jsi to zkoušel i notebookem s originálním USB. Máš doufám notebook s originálním sériovým portem? Nebo používáš převodník USB - RS232?

skusal som to aj na originalnom seriovom porte aj na USB-SERIAL a ten USB serial fungoval s inym takymto kablom co som mal pozicany, skusim este ten pin 15 lebo ten som nikdy nepripajal na zem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čo myslíš?
a zkoušel jsi jinej notebook?

hej skusal som aj iny notebook s original USB a ani pip

mimochodom tej verzii dvojtranzistorovej by som neveril

to profor: posles mi prosim ten plosak na osadenie?

myslim tu verziu na USB ci mas plosak ofoteny aby som ho nemusel vymyslat, ten na id2stranke nieje dobre citatelny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a zkoušel jsi jinej notebook?

hej skusal som aj iny notebook s original USB a ani pip

mimochodom tej verzii dvojtranzistorovej by som neveril

to profor: posles mi prosim ten plosak na osadenie?

Cosby ju vraj používa už 4 roky a vraj ešte nemal auto na ktorom by to nešlo......(niekde to tu písal)

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čiže.... celý kábel by mohol vypadať takto? Skontrolujte to niekto, či niesú prehodené RxD a TxD (lebo niekde som to na obrazku videl opačne) a piny na obd konektore..........kostra ide na kostru vozidla, či na komunikačnú kostru?

post-6289-1178117483_thumb.jpg

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čiže.... celý kábel by mohol vypadať takto? Skontrolujte to niekto, či niesú prehodené RxD a TxD (lebo niekde som to na obrazku videl opačne) a piny na obd konektore..........kostra ide na kostru vozidla, či na komunikačnú kostru?

poskladal som to s BC547 a naozaj to chyti interface, no neviem nacitat ECU ale to mozno preto ze to davam cez USB prevodnik, skusim original serial, zajtra poviem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čiže.... celý kábel by mohol vypadať takto? Skontrolujte to niekto, či niesú prehodené RxD a TxD (lebo niekde som to na obrazku videl opačne) a piny na obd konektore..........kostra ide na kostru vozidla, či na komunikačnú kostru?

poskladal som to s BC547 a naozaj to chyti interface, no neviem nacitat ECU ale to mozno preto ze to davam cez USB prevodnik, skusim original serial, zajtra poviem

Skus teda ten origo serial..... som strasne zvedavy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žiadna komunikačná kostra nieje na aute resp K-Line nemá komunikačnú kostru. Kostra je vyvedená na diagnostickej zásuvke na pine 4

Tym padom je ta schema OK :palec2:

Inak toto som nasiel ale po rusky viem akurat zdrastvuj http://autopribor.ru/shems/pribshem/adapters/shemadaptkl.htm

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žiadna komunikačná kostra nieje na aute resp K-Line nemá komunikačnú kostru. Kostra je vyvedená na diagnostickej zásuvke na pine 4

Tym padom je ta schema OK :palec2:

Inak toto som nasiel ale po rusky viem akurat zdrastvuj http://autopribor.ru/shems/pribshem/adapters/shemadaptkl.htm

najjednoduchsiu, ale pritom vyborne pracujucu schemu na 2 tranzistoroch vidite na obrazku. dioda chraniaca adapter pred prepolovanim ma byt s minimalnym ubytkom napajania, naprikla Schottky. v niektorych pripadoch treba zmenit velkost odporu R4 na hodnotu 510 Оhm - 1 К. zmerajte hodnoty prudu medzi K-Line a zemou, mal by byt v rozmedzi 15 - 20 mA. Niekolko takychto adapterov uspesne pracuje, diagnostikuje vsetky systemy, od Mikas az po Bosch MP7 so vsetkymi programami. V pripade, ze nekomunikuje s s protokolom ALDL, kde su su 5 Voltove urovne signalu, zmensite hodnotu napajacieho odporu (v danom pripade R4).

zdrastvuj !

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žiadna komunikačná kostra nieje na aute resp K-Line nemá komunikačnú kostru. Kostra je vyvedená na diagnostickej zásuvke na pine 4

Tym padom je ta schema OK :palec2:

Inak toto som nasiel ale po rusky viem akurat zdrastvuj http://autopribor.ru/shems/pribshem/adapters/shemadaptkl.htm

najjednoduchsiu, ale pritom vyborne pracujucu schemu na 2 tranzistoroch vidite na obrazku. dioda chraniaca adapter pred prepolovanim ma byt s minimalnym ubytkom napajania, naprikla Schottky. v niektorych pripadoch treba zmenit velkost odporu R4 na hodnotu 510 Đžhm - 1 Đš. zmerajte hodnoty prudu medzi K-Line a zemou, mal by byt v rozmedzi 15 - 20 mA. Niekolko takychto adapterov uspesne pracuje, diagnostikuje vsetky systemy, od Mikas az po Bosch MP7 so vsetkymi programami. V pripade, ze nekomunikuje s s protokolom ALDL, kde su su 5 Voltove urovne signalu, zmensite hodnotu napajacieho odporu (v danom pripade R4).

zdrastvuj !

:smich: :smich: :smich: ty si asi čistý rusák :palec2:

A kedy to vyskúšaš urobiť? Nech teda naisto vieme že to ide.....

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže všetci ste boli leniví, ale ja som nezaháľal a dnes doobeda som sa pustil do stavby zapojenia. Celé čudo som zbastlil za hodinku a poobede som si našiel čas, vyniesol som pc na dvor (ja debil ale čo už) a pichol do konektora káble, zapol zapaľovanie a čuduj sa svete.... Kupodivu keď som spustil VAG a dal Autoscan, tak všetko fičalo OK, dôkaz je vo výpise chýb v prílohe. Je pravda že mi blbne spínač okna na strane šoféra....to s tou zamykacou jednotkou, to neviem čo je, ale je pravda že je tam poškodené vedenie, lebo je tam dávané diaľkové, ktoré je napojené v šofér. dverách, takže možno to je ono :p je to super jednoduché a hlavne funkčné..... tranzistory som pouzil BC 546

Ruská schéma s tranzistormi funguje (súčiastky 16sk, konektor 35sk)

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže všetci ste boli leniví, ale ja som nezaháľal a dnes doobeda som sa pustil do stavby zapojenia. Celé čudo som zbastlil za hodinku a poobede som si našiel čas, vyniesol som pc na dvor (ja debil ale čo už) a pichol do konektora káble, zapol zapaľovanie a čuduj sa svete.... Kupodivu keď som spustil VAG a dal Autoscan, tak všetko fičalo OK, dôkaz je vo výpise chýb v prílohe. Je pravda že mi blbne spínač okna na strane šoféra....to s tou zamykacou jednotkou, to neviem čo je, ale je pravda že je tam poškodené vedenie, lebo je tam dávané diaľkové, ktoré je napojené v šofér. dverách, takže možno to je ono :p je to super jednoduché a hlavne funkčné.....

Ruská schéma s tranzistormi funguje (súčiastky 16sk, konektor 35sk)

no vidis, ty neveriaci Tomas, ked ti cosby a colins podhodia schemu, tak si s teba predsa nebudu robit zarty.

:p :p :p :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulujem-myslíš,že sa s tým dá aj niečo nastaviť alebo len čítať a mazať chyby?

Neviem a asi ani nebudem vedieť (nechce sa mi trepať celý komp zase von), išlo mi len o princíp, že či to funguje. Aj tak to používať nebudem, lebo chcem si kúpiť notbuk a kabel na usb mi vyrobí xxxxxx. Zámerne som nepovedal meno, lebo by ho všetci otravovali.... Ale kto si chce občas prezrieť svoje auto a má v garáži nejakú starú 486-tku tak je to super... :palec2:

Poďakovanie: cosbymu, colinsovi, Dulovi a mne -_-

Editováno: , autor: octavio
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulujem-myslíš,že sa s tým dá aj niečo nastaviť alebo len čítať a mazať chyby?

Neviem a asi ani nebudem vedieť (nechce sa mi trepať celý komp zase von), išlo mi len o princíp, že či to funguje. Aj tak to používať nebudem, lebo chcem si kúpiť notbuk a kabel na usb mi vyrobí xxxxxx. Zámerne som nepovedal meno, lebo by ho všetci otravovali.... Ale kto si chce občas prezrieť svoje auto a má v garáži nejakú starú 486-tku tak je to super... :palec2:

Poďakovanie: cosbymu, colinsovi, a mne -_-

Ja chcem tiež notebook. Trepem PC aj ja na zahradu a tam vagujem: naposledy v nedelu - mazal som check lol zatial OK Je to strašna oštara.Moj kabel je na ser.port takže asi niečo staršie.No zatial no many ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz mi schema s Maxom a SI funguje, bola vadna dioda, presnejsie dve, no kto by to bol myslel ze rovno dve, hned mam dva funkcne kable, ale s tymi transistormi mi to nejde aj tak, skusim este zmenit hodnotu toho R4 odporu. Skusam to na felicii MPI SIMOS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...