Přejít na obsah

Uchycení RZ


rufis

Doporučené příspěvky

Když jsem kupoval auto, tak mi tam dali podložku, ptal jsem se na to a tvrdili, že má homologaci, tím pádem nemusí být šroubována. Dole pod spz je vylisována homologace, takže nevím, policajti mě zatím nelustrovali, mám ji tam dva roky. Kamarád tam nalepil silikonem krytky na šroubky a při kontrole si ničeho nevšimli. Takže babo raď. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvedenou problematiku řeší vyhláška Min. dopravy č. 243/2001 Sb. o registraci vozidel , kde v § 28 odst. 1 původně stálo:

"Tabulku registrační značky umístí vlastník nebo provozovatel vozidla na vozidlo do místa určeného k umístění tabulky registrační značky takovým způsobem, aby nedošlo k její ztrátě při provozu na pozemních komunikacích. Pro upevnění musí použít nýtů nebo šroubů. Místo pro umístění nýtů nebo šroubů musí být voleno tak, aby části nýtů a šroubů, které zůstávají na povrchu tabulky registrační značky, nenarušily čitelnost registrační značky nebo nezměnily jednotlivé znaky registrační značky. Tyto části nýtů a šroubů musí povrchově upravit tak, aby jejich barevné provedení bylo přibližně shodné s podkladem tabulky registrační značky, kde jsou umístěny".

Toto ustanovení bylo v listopadu 2003 novelizováno (vyhl. Min. dopravy č. 401/2003 Sb., kterou se § 28 odst. 1 změnil takto: "Tabulku registrační značky umístí vlastník nebo provozovatel vozidla do místa určeného konstrukčním řešením vozidla tak, aby při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě". Z podaného výkladu Min. dopravy k této problematice vyplývá, že "za dostatečně upevněnou registrační značku lze považovat její umístění ve schválených plastových nosičích". Tedy schválený plastový nosič je nosič homologovaný pro ČR.

Z výkladu k citované vyhlášce č. 243/2001 Sb. dále vyplývá, že vyjímka z této vyhlášky udělená na upevnění registrační značky bez šroubů či nýtů, udělená některým výrobcům plastových nosičů registračních značek, pozbývá touto změnou na aktuálnosti a smyslu a nebude na plastových nosičích výrobcem od 30.06.2005 dále uváděna.

Z toho všeho vyplývá, že pokud má tazatel RZ řádně přichycenou v homologovaném držáku, tak od listopadu 2003 již ji nemusí mít přišroubovanou či přinýtovanou.

Můj názor je však ten, že pokud mám značku přisroubovanou, tak mám větší šanci že o ni nepřijdu třeba následujícími způsoby:

- značka mi nevypadne z držáku poté, kdy vpředu parkující zmrd s koulí k tažnému zařízení mi ohne značku tím, že do mě nacouvá,

- okolo slídící „čorkař“ si ukradne jinou r.z., (nepřišroubovanou), aby si mohl na benzince natankovat bez placení…

Takže asi tak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam prisroubovano bez plastoveho nosice... znacka se zda aspon mensi.. pod znackou u sroubu jsou 0,5 cm tluste pgumove podlozky aby se neodrel lak pod ni od ostrych hran jak SPZ tak plast. nosice. a sem rad ze prisroubovana je jelikoz ted o vikendu povidal kamarad ze mu behem nakupu v Tescu v Ces. Budejovicich slohly obe spz... no a stoji to za to vyrizovani a nasranost sebe sama ze kvuli dvoum sroubkum si udelal nejakej corkar dobre na dusi... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tam vylisovaný nehomologovaný rámeček jsem ještě neviděl na to snad ani výrobce nemá co zkazit ne ?! Orgánovi bych doporučil vzít si lupu mě při kontrole po malé bouračce kontrolovali chtěli vidět svítit světla, ale to že jsem vepředu žádnou SPZku neměl si nevšimli :smich::smich::smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
prodávají se bílé záslepky na šrouby, kterými je spz přišroubovaná. Tak tyhle záslepky mám nalepený na SPZ a policajti neremcaj, ikdyž spz samozřejmě přišroubovaná není.

Njn, ty v podstate ojebavas sam sebe :p

Taky nechápu k čemu tohle řešení je dobrý, praktický to není a lepit tam nějaký čudle když to není potřeba ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

tak jsem hledal jeste nejaky jiny tema ale nasel jen tohle..RZ mam zatim na plastove podlozce ale uz se mi to prestava libit.Chtel bych tu podlozku odstranit ale a dat jen RZ ale nechci do toho vrtat ci jinym zpusobem nejak zasahovat...no a ma otazka zni zda se to da nejak prilepit??nekde jsem cetl o nejakych samolepicich paskach M3 nebo tak nejak a pry to drzi..tak se zeptam na vase zkusenosti..diky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem hledal jeste nejaky jiny tema ale nasel jen tohle..RZ mam zatim na plastove podlozce ale uz se mi to prestava libit.Chtel bych tu podlozku odstranit ale a dat jen RZ ale nechci do toho vrtat ci jinym zpusobem nejak zasahovat...no a ma otazka zni zda se to da nejak prilepit??nekde jsem cetl o nejakych samolepicich paskach M3 nebo tak nejak a pry to drzi..tak se zeptam na vase zkusenosti..diky:)

Kamarád to loni na jaře nalepil nějakou super oboustrankou vypadá to bez rámečku fakt dobře celé leto ok na podzim už jsem taky uvažoval že do toho půjdu a pak najednou přišla zima a někde to ráno upadlo bylo kolem -10..........takže na léto super ale na zimu asi vrátit do rámečku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem hledal jeste nejaky jiny tema ale nasel jen tohle..RZ mam zatim na plastove podlozce ale uz se mi to prestava libit.Chtel bych tu podlozku odstranit ale a dat jen RZ ale nechci do toho vrtat ci jinym zpusobem nejak zasahovat...no a ma otazka zni zda se to da nejak prilepit??nekde jsem cetl o nejakych samolepicich paskach M3 nebo tak nejak a pry to drzi..tak se zeptam na vase zkusenosti..diky:)

Kamarád to loni na jaře nalepil nějakou super oboustrankou vypadá to bez rámečku fakt dobře celé leto ok na podzim už jsem taky uvažoval že do toho půjdu a pak najednou přišla zima a někde to ráno upadlo bylo kolem -10..........takže na léto super ale na zimu asi vrátit do rámečku

no mas pravdu, vypada to mnohem lepe ale nechce se mi verit, ze to nebude drzet:)chtelo by to nejakou zkusenost od nekoho kdo to uz ma nalepene a vydrzelo mu to i pres celou zimu:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem hledal jeste nejaky jiny tema ale nasel jen tohle..RZ mam zatim na plastove podlozce ale uz se mi to prestava libit.Chtel bych tu podlozku odstranit ale a dat jen RZ ale nechci do toho vrtat ci jinym zpusobem nejak zasahovat...no a ma otazka zni zda se to da nejak prilepit??nekde jsem cetl o nejakych samolepicich paskach M3 nebo tak nejak a pry to drzi..tak se zeptam na vase zkusenosti..diky:)

Kamarád to loni na jaře nalepil nějakou super oboustrankou vypadá to bez rámečku fakt dobře celé leto ok na podzim už jsem taky uvažoval že do toho půjdu a pak najednou přišla zima a někde to ráno upadlo bylo kolem -10..........takže na léto super ale na zimu asi vrátit do rámečku

no mas pravdu, vypada to mnohem lepe ale nechce se mi verit, ze to nebude drzet:)chtelo by to nejakou zkusenost od nekoho kdo to uz ma nalepene a vydrzelo mu to i pres celou zimu:D

Nevím no asi zapracovala teplota auto garážuje takže vyjel z tepla do -10 a někde cestou mu to upadlo přeci jen to musí snážet vibrace atd......ale od jara do prosince OK najel cca 30tis km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SPZ dle vyhlášky již nemusí být přišroubovaná. To bys měl vědět a orgána o tom poučit.

čoveče nevím, ale byla o tom diskuze a v zákoně snad k úpravě nedošlo. Stále tam je, že musí být pevně upevněna šrouby, nebo tak nějak.

Proto někteří vynálezci lepili na SPZ matky s kouskem šroubku, jako že je to skrz. Proč by vrtali ještě další díry. ;)

Vím, že kolem toho bylo hodně rušno, protože to byly protiklady. Podložka dle homologace a starý neupravený zákon. Ale jestli došlo ke změně, fakt nevím, pokud máš někde znění, rád si to počtu, protože mne to samotného zajímá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem hledal jeste nejaky jiny tema ale nasel jen tohle..RZ mam zatim na plastove podlozce ale uz se mi to prestava libit.Chtel bych tu podlozku odstranit ale a dat jen RZ ale nechci do toho vrtat ci jinym zpusobem nejak zasahovat...no a ma otazka zni zda se to da nejak prilepit??nekde jsem cetl o nejakych samolepicich paskach M3 nebo tak nejak a pry to drzi..tak se zeptam na vase zkusenosti..diky:)

Kamarád to loni na jaře nalepil nějakou super oboustrankou vypadá to bez rámečku fakt dobře celé leto ok na podzim už jsem taky uvažoval že do toho půjdu a pak najednou přišla zima a někde to ráno upadlo bylo kolem -10..........takže na léto super ale na zimu asi vrátit do rámečku

no mas pravdu, vypada to mnohem lepe ale nechce se mi verit, ze to nebude drzet:)chtelo by to nejakou zkusenost od nekoho kdo to uz ma nalepene a vydrzelo mu to i pres celou zimu:D

Nevím no asi zapracovala teplota auto garážuje takže vyjel z tepla do -10 a někde cestou mu to upadlo přeci jen to musí snážet vibrace atd......ale od jara do prosince OK najel cca 30tis km

ja prave nekde videl takovou jakoze molitanovou pasku ktera by ty pripadne vibrace utlumila,pokud by se tam dala jen ta obycejna oboustranna paska tak to asi opravdu casem odpadne..a to bud jak rikas ty teplem, popripade tema vibracema...obcas potkavam ve meste stribrnou octavku ktera, co si pamatuju, tak to tam ma co to koupil nove..tzn.nejakych 4-5roku a porad drzi..ale nevim jestli to treba taky co pulrok neprelepuje...:Ddo garaze mu nevidim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...