Přejít na obsah

Griessl

Uživatel
  • Počet příspěvků

    18
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše zveřejněné uživatelem Griessl

  1. Zdar chlapi, chtěl bych si nechat namontovat originál přední mlhovky do nárazníku. Byl jsem v servisu a tam mi řekli ať si to nechám udělat od nějakého elektrikáře. Je to tam na to nějak připravené? Co všechno musím dokoupit? Mlhovky, nový přepínač světel a co dál. Půjde to vůbec zprovoznit? Mám Yettiho 5/2015 facelift. Dík za info.
  2. Také jsem řešil problém s otevírající schránkou před spolujezdcem a přišel jsem na věc proč to dělá. Odšrouboval jsem ty horní tři šroubky, co jsou vidět po otevření schránky a schránku jsem odklopil, jde to docela dost, tak, že je vidět komlet celý mechanismus otvírání. Vyndal jsem obě páky ,na jejichž koncích je ozubený hřeben a tím pádem mi zůstalo ozubené kolečko volné. Zjistil jsem, že se otáčí poměrně ztuha a tím pádem mechanismus chodil pomalu a nedocvakl se úplně. Vyndal jsem ozubené kolečko a opatrně ho protáhl kulatým pilníkem a na závěr půlkulatým jehlovým pilníkem, namazal, vsadil zpět a začalo se točit krásně volně. Sesadil jsem komplet páky na svá místa a hle zavírání chodí krásně lehce i na původní pružinku co tam je. Myslím si, že tento problém řeší asi hodně majitelů Yeťáků, tak snad vám to pomůže.
  3. Tak dnes namontováno, jediný trošku problém byl s hlavním topným kanálem, ale povedlo se to tam usadit.
  4. Tak jsem se do toho dneska pustil a naštěstí se zásuvkou nebyl žádný problém. Tím, že jsem měl vyndaný celý střední panel a byla to jen zásuvka na 12V bez osvětlení, tak stačilo ze spodu zmáčknout ty dva zobáčky a celek vysunout ven.
  5. Zdarec, zítra si chci namontovat nový Jumbo Box s loketní opěrkou. Musím ale přehodit spínač centrálního zamykání, tady problém nevidím, ale horší to je se zásuvkou. Hledal jsem návody různě po forech, někde píšou, pouze ze spodu odmáčknout zobáčky a celek vytáhnout, nebo vytáhnout plechovou objímku a potom tem plastový kroužek, dokonce jsem našel, že je nutno použít přípravek na vytažení zásuvky, byl tam i s obrázkem. Dělal to někdo? Nevíte jak na to, ať to nezničím? V pátek ráno zase musím jet, tak to potřebuji během zítřka udělat. Dík za radu.
  6. Dobrý den, mám Yeti 1,4TSI model 2015 facelift. Ve voze nemám loketní opěrku a zvažuji o její dodatečné montáži. Chtěl bych tam mít originál. Co je potřeba vše dokoupit?
  7. Ono to žere 70 až 80 mA. Mám 3 dny volna, pak jedu jen jeden den a zase 3 dny volna. Tak nechci, aby ji to moc vyšťavilo. Nenabíjel jsem ji, změřil ji přede mnou a měla 12,7V.
  8. Tak já dnes ráno, měření jako Ty, voltmetr v zásuvce, teplota + 3,2°C a voltmetr 14,5 - 14,6V. Večer teplota 7,3°C voltmetr 14,3V. Jedna cesta 14km, Aku se zatím vždy po 12h. stání, drží na 12,4V. O víkendu má svítit slunce, tak dám za okno solární panel, auto bude stát 3dny, tak aby to udrželo baterku.
  9. Díky, to vím, co jsem koukal za originál Moll Start Stop EFB 59Ah, co jsem tam měl, tak chtějí 5000Kč. Koupil jsem Exido Start Stop EFB 60Ah. Výměna i s naprogramováním v jednotce vyšla na 2600Kč. Přeměřili mi i alternátor. Když jsem odjížděl, tak auto nedobíjelo ukazovalo to za jízdy 12,8V až když jsem ubral plyn a začal brzdit tak to vyskočilo na 14,9 - 15V, ale po přidání opět spadlo na 12,7 - 12,8V. Tak jsem se nas… a opět vypojil ten konektor na mínus pólu a začalo to nabíjet stále 14,2 - 14,4 V. Teď jde o to, co je pro baterku lepší, jestli to nenabíjení - nabíjení, nebo to konstantní nabíjení. Pokusím se sehnat někoho, kdo to umí přenastavit přímo v řídící jednotce, aby to nebylo takhle prasácky.
  10. Díky za info. Tak to asi budu muset nechat v servisu nastavit, protože auto už bylo třikrát odpojeno úplně. Nechám zapojit krabičku a nastavit aku a potom odpojím zase krabičku a budu jezdit bez ní.
  11. Hmm, tak baterie už je asi v pr……., už to po nabití spadne za 3 dny, kdy auto stojí na 11,8V. Když tam dám novou baterku , musím to nechat naprogramovat v počítači, když jezdím s odpojenou krabičkou na mínus pólu ?
  12. To Rayx: z tou kapotou, nevím, když se auto zamkne s otevřenou kapotou, tak tě jenom alarm upozorní několika pípnutími, že není něco uzavřeno, alarm se nespustí. Ten se spustí pouze, když se auto zamkne komplet uzavřené a kapotu by někdo otevřel. Tak je možné, že spotřeba bude ještě o něco menší, když jsem to měřil při otevřené kapotě? Jo a ještě, mylně jsem napsal, že mám akumulátor 65Ah - nemám - má pouze 59Ah. Omlouvám se za mystifikaci.
  13. To Osobne:: děkuji za důkladné vysvětlení. Asi jsem si také něco nadrobil sám. Když jsem měl auto nové, tak asi po 4 měsících ježdění, mi najednou začala automatika zhasínat pomocné funkce a změřením aku , jsem zjistil, že je na 11,8V. Tak jsem nelenil,( nevědom nových věcí), aku jsem vyndal a nabil mimo vůz. Dal zpět a jezdil dál. Až teprve letos, jsem se dozvěděl, že když se toto udělá, tak je potřeba znovu zadat akumulátor do paměti. Teda laicky, když bych toto udělal dnes, nebo dal novou baterku s vyšší kapacitou, kdy mám odpojenou krabičku na - polu, tak by se nikam nic zadávat nemuselo? Chápu to dobře? Píšeš, že se hodí chyba (J367), kterou je potom potřeba vymazat. Co je pro to potřeba zakoupit? Koukal jsem, že se prodávají nějaké chytré krabičky, se kterými jde některé věci v programu upravovat, poradíš, co pořídit? Nemám Maxidot, ale pouze palubní počítač. Dík.
  14. To Rayx - ano máš pravdu, že dřívější auta po uspání měla malou spotřebu. Můj synátor má fabii starou 17 let a má v ní alarm Jablotron a jemu to skutečně bere pouze okolo 20mA, ale on tam má jen jeden počítač. Já jich tam mám tuším 18. Alarm mám také Jablotron , má GPS u kterého je psaná spotřeba 18mA a ta zhruba odpovídá. Tu spotřebu auta jsem zjišťoval u více zdrojů a opravdu se to takto prý pohybuje. Jo a měřil jsem to při otevřené kapotě, poprvé po 40mintách a potom jsem při dalším pokusu zjistil, že se to uspává zhruba po těch 6minutách. Holt moderní auta. To Osobne .: dnes jsem opět nabil baterku a poté odpojil ten konektor na - polu a nabíjení ukazovalo mezi 14,25V až 14,40 V. Start Stop se opravdu vypnul, pouze po zastavení to vždy jednou napíše, že Start Stop nejde použít. To Caster : co se týče toho inteligentního nabíjení a následném přeprogramování, tak o tom zatím u lidí, co jsem zjišťoval, tak nikdo neví, prý se to pokusí zjistit. Já tam nemám ještě žádnou rekuperaci jako novější auta. Uvidíme, budu zatím chvíli jezdit s tím odpojeným konektorem a uvidíme, co se bude dít dál. Kluci, zatím díky za rady.
  15. Děkuji, dávám do zásuvky voltmetr a aku nabíjím v autě chytrou nabíječkou. Po automatickém odpojení a zhruba 2h pauze ukazuje 12,3 V. Při jízdě v autě teď v zimním období to ukazuje po nastartování 14,8V a při jízdě 15V. V létě je to kolem 14, 4 až 14,6 V. Když jsem jel v létě na otočku do Mariánských Lázní, tak jsem zjistil, že při zpáteční cestě najednou voltmetr místo 14,6 V, začal ukazovat jen 13V, jako kdyby se vypnulo nabíjení. Po zastavení na chvíli u pumpy opět 14,6, ale po chvíli jízdy opět to samé a vydrželo až do Prahy. V Praze po vypnutí motoru ukazoval voltmetr 12,1V. Ano na,,mínus pólu je krabička. Když klesne napětí na voltmetru na 11,8 V, tak už to vypíná veškeré funkce jako osvětlení kabiny atd.
  16. Dobrý den, mám Yeti květen 2015 facelift ,motor 1,4 TSI. Akumulátor Moll Start Stop 59Ah EFB. Zdá se mi, že při zamčení auta v klidovém stavu, je velká spotřeba el. energie. Pokud v létě jezdím hodně, tak se aku celkem drží. Ale pokud jezdím málo a auto déle stojí, tak klesá napětí akumulátoru. Jezdím s tím do práce, zhruba jedna cesta ráno15km a večer zase 15km, jezdím 3 dny a 3 dny to stojí, pak jedu jeden den a zase stojí 3dny. Aku nabíjím zhruba každý měsíc a něco. Myslel jsem si, že je aku špatné, ale na zátěžovém testu je vše v pořádku. Tak jsme provedli měření. Po zamknutí auta, je spotřeba 1,6A a zhruba po 5 - 6 minutách se auto uspí a spotřeba se pohybuje mezi 70 a 80 mA, z toho autoalarm má spotřebu zhruba 18 mA, tak zbytek připadá na spotřebu auta. .Je to běžný stav? Děkuji.
×
×
  • Vytvořit nový...