Přejít na obsah

Vlhkost ve světlometech (zamlžení, voda)


OctII

Doporučené příspěvky

Octavia (nová najeto 300km) a už když jsem odjel ze salonu (+20° a venku -15° dojel do garáže po 70kilometrech ) koukam a mam zamlžené světla přesně dole jako kolega co tu psal prvni dotaz.

Pokazde to v garazi vyschne po par hodinach, ale jakmile vyjedu ven (tak se to zase takto zamlzi)

Vzal jsem i fen a foukal pres diru dalkove (poloteplym vzduchem) a nepomohlo.

Mám počkat až na leto (kdy bude etra horko a možná se to vše odpaří?

Nebo to mám nafotit a reklamovat (auto je stare 8dní) a kde jsem to koupil je 70kilometru od domova.

Bude problem to reklamovat třeba až za rok? že se na to budou divat už jinak a reklamace bude horsi?

Moc diky za odpoved (trosku me to sere ) nove auto a kazdodenní mlzeni urcite parabole ci to mu plastu neprospeje a myslim ze to pak bude zevnitr "mit povlak"

:help:

Hned to CHOD REKLAMOVAT!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jedno kde se to reklamuje? (autorizovany servis? ci prodejce) nebo je nejlepsi primo tam, kde jsem to koupil?

Najblizsi predajca SKODA AUTO. Uplatni si tam ZARUKU na tvoje NOVE auto aj ked tam NEBOLO KUPOVANE!!!! Vsetky naklady na opravu (vadne diely+cena prace) im uhradi Vyrobca auta t.j.SKODA AUTO. ;):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najblizsi predajca SKODA AUTO. Uplatni si tam ZARUKU na tvoje NOVE auto aj ked tam NEBOLO KUPOVANE!!!! Vsetky naklady na opravu (vadne diely+cena prace) im uhradi Vyrobca auta t.j.SKODA AUTO. ;):)

Ted jsem se vratil z projizdky (11minut a uz bylo zamlzene takto (viz foto)

post-28747-1232289203_thumb.jpg

Editováno: , autor: Res5ekt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na co cakas??? Az ked ty padne zaruka !!!! :);) Potom vymenu a opravu si zaplatis SAM. :palec2: :palec2:

A meni cely svetlomet? (tzv. se vším? a nebo tam davaji z původního jednotku xenon a žárovky? nebo jak Vam to vyresili .

(zaruku ma jeste 2roky (auto je stare 8dní)

A na co cekam (tak cekam ze by se to trebas v lete vyparilo a uz byl klid. Heslo co si neudelas sam ... proto se vyhybam servisu jak jen to jde (po zkusenostech)

:feve:

je ale divne že to proste vznikne az pri jizde a az se sviti uvnitr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted jsem se vratil z projizdky (11minut a uz bylo zamlzene takto (viz foto)

Tak jsem to dneska nafotil a poslal svemu prodejci co mi prodal vůz!§ A TOTO JE ODPOVED lol

email kopie: :aggressive:

k zamlžení světlometů dochází kondenzací vlhkosti, zamlžení je stav ,kdy

ještě nedochází ke tvorbě viditelných kapek.

Tento jev je z hlediska konstrukce světlometu a fyzikálních zákonitostí

zcela přirozený a přípustný.

V tělese světlometu jsou zabudovány odvětrácí otvory, které slouží k

přirozenému odvětrávání během provozu i klidu vozidla.

Rychlost a doba odmlžení je vždy závislá na momentálním atmosférickém

tlaku, teplotě a vlhkosti vzduchu okolního prostředí.

Nejedná se tedy o vadu výrobku.

Ze snímků světlometů není zřejmá tvorba kapek.

Je možné, že zvýšená kondenzace vlhkosti je způsobená neprůchodností

odvětrávacích otvorů, popřípadě nesprávnou polohou krytů či objímek. Proto

doporučujeme kontrolu světlometů autorizovaným servisem , který vyloučí

tyto

" závady " .

S pozdravem :help::help::help:

Doma jsem to fenoval 10minut kazdy svetlomet pred dalkovy vstup (gumova krytka) dále jsem to nechal přes noc oddělané ty krytky a stejně to nepomohlo. A tot mi poslal jejich technik. Co ještě proto můžu udělat? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to dneska nafotil a poslal svemu prodejci co mi prodal vůz!§ A TOTO JE ODPOVED lol

email kopie: :aggressive:

k zamlžení světlometů dochází kondenzací vlhkosti, zamlžení je stav ,kdy

ještě nedochází ke tvorbě viditelných kapek.

Tento jev je z hlediska konstrukce světlometu a fyzikálních zákonitostí

zcela přirozený a přípustný.

V tělese světlometu jsou zabudovány odvětrácí otvory, které slouží k

přirozenému odvětrávání během provozu i klidu vozidla.

Rychlost a doba odmlžení je vždy závislá na momentálním atmosférickém

tlaku, teplotě a vlhkosti vzduchu okolního prostředí.

Nejedná se tedy o vadu výrobku.

Ze snímků světlometů není zřejmá tvorba kapek.

Je možné, že zvýšená kondenzace vlhkosti je způsobená neprůchodností

odvětrávacích otvorů, popřípadě nesprávnou polohou krytů či objímek. Proto

doporučujeme kontrolu světlometů autorizovaným servisem , který vyloučí

tyto

" závady " .

S pozdravem :help::help::help:

Doma jsem to fenoval 10minut kazdy svetlomet pred dalkovy vstup (gumova krytka) dále jsem to nechal přes noc oddělané ty krytky a stejně to nepomohlo. A tot mi poslal jejich technik. Co ještě proto můžu udělat? :feve:

Za celý den nikdo ? na vyjadření servisu nereaguje ? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: :palec2: Chod to OKAMZITE REKLAMOVAT!!!! REKLAMOVAT!!!! REKLAMOVAT!!!!!! To je dobra Pi.....na co napisal ten Technik zo servisu ze to tak ma bit :smich: :smich: :smich: A prave svetlo sa tiez rosi???? Chod tam ked to svetlo budes mat zarosene a REKLAMUJ!!!! Ukaz mu prave predne svetlo a lave predne svetlo. ;):)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: :palec2: Chod to OKAMZITE REKLAMOVAT!!!! REKLAMOVAT!!!! REKLAMOVAT!!!!!! To je dobra Pi.....na co napisal ten Technik zo servisu ze to tak ma bit :smich: :smich: :smich: A prave svetlo sa tiez rosi???? Chod tam ked to svetlo budes mat zarosene a REKLAMUJ!!!! Ukaz mu prave predne svetlo a lave predne svetlo. ;):)

Obě naprosto souměrně a stejně se rosí. Někdo zase radí (počkat že to u nových aut občas dělá než se to vyrovná ) tak nevím :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na KECI toho super technika co ti poslal e-mail kasli. lol lol Poloz mu otazku preco sa nerosia svetla na OCTAVII 1??? :p :p A na OCTAVII 2 uz ANO??? Vyrobna vada- REKLAMACIA!!!! ;):)

Je to lama :) proste kdyby napsal!§ ze je potreba zkontrolovat tesneni a vetraci kanalky "tak to beru" ale napsat hned v uvodu ze je to prirozeny jev a muze se to dit (klidne porad a neni to vada) me proste dostatl :smich:

Radeji sem nechal schladit hlawu :aggressive: jinak bych mu odpovedel zdali to "mysli vazne " =prodat auto to Vam "lizou prde. " ale jakmile se neco deje , pak se pozna pristup servisu.

Podle me to dela "spatne tesneni skla" kdyz se to deje jen pri jizde, jakmile je auto v klidu tak to pomalu se odmlzuje.

Otazka zdali to jeste par tydnu zkusit zdali to casem nejak vymizi , nez nechat hned drbat do svetel (jak uz tu nekdo psal u xenonu pak mate rozdrbane serizeni apod..) Skoda ze neni leto bych to nechal dopoledne na polednim slunku a to dokaze divi :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych zkusil ty světla venku, když jsou světla zahřátá a zamlžená otevřít a vyvětrat :) . To by mohlo zabrat.

A taky zkusit vyčistit ty větrací komůrky.

nemate foto kde jsou? otvurky?

Svetla jsem nechal v garazi (vyhrivane) celou noc oddelane krytky gumove od H7 a take jsem tam poustel 10minut do kazdeho fenem "stredne teply vzduch" stejne nepomohlo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to lama :) proste kdyby napsal!§ ze je potreba zkontrolovat tesneni a vetraci kanalky "tak to beru" ale napsat hned v uvodu ze je to prirozeny jev a muze se to dit (klidne porad a neni to vada) me proste dostatl :smich:

Radeji sem nechal schladit hlawu :aggressive: jinak bych mu odpovedel zdali to "mysli vazne " =prodat auto to Vam "lizou prde. " ale jakmile se neco deje , pak se pozna pristup servisu.

Podle me to dela "spatne tesneni skla" kdyz se to deje jen pri jizde, jakmile je auto v klidu tak to pomalu se odmlzuje.

Otazka zdali to jeste par tydnu zkusit zdali to casem nejak vymizi , nez nechat hned drbat do svetel (jak uz tu nekdo psal u xenonu pak mate rozdrbane serizeni apod..) Skoda ze neni leto bych to nechal dopoledne na polednim slunku a to dokaze divi :-)

REKLAMACIA!!! POVODNE VON Z AUTA A FUNGEL NOVE NA AUTO!!!!! :p :p A nic ine bi som nerobil !!!!! :palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v navode k Octavii FL sa pise, ze je mozne rosenie svetlometu a ze to je normalny - docasny stav, nie je nutna navsteva servisu...

strana 50 manual k Octavi II (i bez faceliftu) je napsane ze opravdu dole muze dojit k roseni !§ :smich::smich: to je zabavné :) dobrý fígl na uživatele, koho by napadlo hledat rosení světel v návodě.

viz foto v příloze

ps: Dikas za tip (už sem klidnější a určitě počkám na léto, kdy to slunko vypálí :-)ú :palec2:

post-28747-1232471377_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

strana 50 manual k Octavi II (i bez faceliftu) je napsane ze opravdu dole muze dojit k roseni !§ :smich::smich: to je zabavné :) dobrý fígl na uživatele, koho by napadlo hledat rosení světel v návodě.

viz foto v příloze

ps: Dikas za tip (už sem klidnější a určitě počkám na léto, kdy to slunko vypálí :-)ú :palec2:

Tímto rosení můžem uzavřít (a nakonec jsme panu technikovi křivdili, nakonec ta jeho odpověď je defakto "správná" tímto se mu omluvuji :p

Pokud nejsou ve světlech (kapky vody apod.. ale jen "mlha " tak to asi je v pořádku, holt je zima a garáž a vyjetí ven změny teplot mohou na to mít vliv. Holt je to v návodě a tím pádem se na to záruka holt nevztahuje. Je to divné ale je to tak. Kdyby tam byly kapky vody jak technik psal v odpovedi na moji reklamaci , tak by to slo na výměnu. Takto to dál už asi řešit nebudu.

Je pravda že Octavie byla na parkovišti od 9/2008 až do 1/2009 a holt tam asi zalezla "vlhkost" a jak sem ji koupil tak se to snad pomalu vypaří.Holt to nebude na 14dni ale na měsíce.

Víc se zatím tím stresovat nebudu, napíšu jak to dopadlo na jaře až bude slunko mít sílu :-) To víc mě stresuje motor 2.0 TDi 103kw (hodně ho tady na webu haníte (vstrikovace, a hlawa...) Ale dikas za rady kluci ps: už mám najeto 448 km :-) ještě 1000km a dám první ostrou jízdu KICK Down

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...