Přejít na obsah

Jak demontovat čalounění zadních dveří a plast z 5. dveří


Vašek80

Doporučené příspěvky

Mám na Fabii nefunkční odemykání centrálu. Chtěl jsem se na to podívat ale sundal jsem jen plastové madlo dveří a dále jsem se nedostal. Je možné tuto závadu v domácích podmnkách vůbec opravit?

Dále mám nefunkční zadní stěrač a taktéž jsem se chtěl podívat na motůrek, jestli k němu vůbec jde proud a nevím jak sundat plast z pátých dveří. Předpokládám, že se musí nějak odcvaknout, ale nechtěl jsem riskovat, že mi někde praskne a tak se raději ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příteli okřídleného šípu,

k Tvým otázkám. Vše se dá provést v domácích podmínkách. Podívej se do instalačních návodů. Tam najdeš odpovědi i fotografie. K tomu zadnímu stěrači, před nedávné době se to řešilo v sekci Exteriér.

Ještě k tomu el. motorku. Mimo jiné jsem jej taktéž rozdělal vyčistil plochu po které jezdí uhlíky. Z boku jsou dva šrouby. Povolit vyšroubovat a vytáhnout teleso ven. Při zpětné zborce tohoto motoru nejdříve opatrně nasadit rotor do uhíků, držet pevně osku v telese převodovky a potom nasazovat část s magnety čili stator. Pokud budeš ještě něco hledat použij okénko Hledat. Zadáš cílové slovo a vyjedou Ti odkazy, které obsahují témata s tímto slovem. Mnoho štěstí při opravách a spokojenost za volantem. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příteli okřídleného šípu,

ještě k těm pátým dveřím, ten tapec je tam nacvaknutý. Podpáčit něčím plochým, čím nepoškodíš lak a škubneš dolů s tím plastovým krytem. Pozor, aby při této činnosti Tě neflákly ty páté dveře do hlavy. Radek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Prosím poradil by mi někdo jak ze zadních dveří sundat čalounění abych se dostal ke stahování okýnka a zamykání. A poté potřebuju sejmout zadní plastový kryt 5. dvří abych se dostal ke střerači.

Prý by to zde někde mělo být, nenašel jsem však nic. Případně prosím o odkaz. Děkuji mnohokrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní tapec dolní šrouby nemá (tedy alespoň v kombi), šrouby jsou jen v madlu. Aby jsi se k nim dostal tak to matlo musíš rozebrat - zespodu je dirka a tou se vhodně natvarovaným drátem vycvykne horní kryt madla. Pak tapec od spodu postupně "utrhni". Pokud se chceš dostat k až zámku, tak musíš sundat stahovačku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Mám na Fabii nefunkční odemykání centrálu. Chtěl jsem se na to podívat ale sundal jsem jen plastové madlo dveří a dále jsem se nedostal. Je možné tuto závadu v domácích podmnkách vůbec opravit?

Dále mám nefunkční zadní stěrač a taktéž jsem se chtěl podívat na motůrek, jestli k němu vůbec jde proud a nevím jak sundat plast z pátých dveří. Předpokládám, že se musí nějak odcvaknout, ale nechtěl jsem riskovat, že mi někde praskne a tak se raději ptám.

Ahoj jestli máš problem vyřešený dej mi prosím vědět mám stejný problém díky /nefunkční odemikání centrálu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...