Přejít na obsah
Zobrazit v aplikaci

Lepší způsob procházení. Dozvědět se více.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

Celoobrazovková aplikace na vaší domovské obrazovce s push notifikacemi, odznaky a další.

Pro instalaci této aplikace na iOS a iPadOS
  1. Klepněte na ikonu Sdílet v Safari
  2. Posuňte menu a klepněte na Přidat na plochu.
  3. Klepněte na Přidat v pravém horním rohu.
Pro instalaci této aplikace na Android
  1. Klepněte na tři tečky (⋮) v pravém horním rohu prohlížeče.
  2. Klepněte na Přidat na plochu nebo Nainstalovat aplikaci.
  3. Potvrďte klepnutím na Nainstalovat.

Doporučené odpovědi

No chipoval mi to mobilní technik od http://www.profi-chiptuning.cz/, tvrdil že když tam mám lepší turbo , že to nevadí. A jelikož mi neprovedl ani diagnostiku, tak tím mě taky nasral. Byl s tím poněkud rychle hotov a ještě mi ty staré chipy v řídící jednotce "odpájel" horkovzdušnou pistolí, slyšel jsem, že ty čipy takhle mohl klidně oddělat. Ale když jsem jim psal email, tak odpověděli, že se můžu kdykoli stavit k nim na pobočku a radi se na to podívají a příčinu vyřeší, ale aby to zas nebyl ranec peněz :(

Upraveno od Jany123

Kdybych mohl teda poradit, tak se na ne vykasli, reklamaci ti stejne neuznaji ( najdou tisice vymluv ) a zkus zavolat TDI Funovi, ma ceny celkem prijatelny i pro obycejny smrtelniky a SW ti doladi, pripadne vymeni kdyby neco nebylo OK ( treba hadicka, N75 nebo tak). Ladim u nej uz nejaky rok, takze vim ze pracuje precizne a zcela profesionalne, a ma samozrejmne na to profi vybaveni . Diagnostika pred i po ladeni je u nej samozrejmost. Nevim odkud jsi, ale jezdi za nim kluci z cely CR a vyplati se jim to, u nej mas zaruku ze to vyladi tak ze se ti vykon i kroutak zvedne, ale porad mas jistotu ze to je vse v bezpecnych limitech jak pro motor , tak turbo atd, samozrejmne s minimalni kourivosti. Zkus mu zavolat (cislo ma na svych strankach) a urcite se domluvite, reknes mu co a jak a on uz ti rekne co je treba . Na ten Profituning (nechci nikoho pomlouvat, neznam je) radsi zapomen, vyletovavat pamet z RJ horkovzdusnou pistoli, to je prasarna nejhorsiho kalibru, a uz i to naznacuje jak kvalitni produkty asi nabizi.

Napsali mi že mi to opraví, a pokud to bude software tak zdarma, ale ještě se ujistím zda mi to nedělá to zanešený turbo, abych tam nebyl za idiota. Je vůbec možné, že je turbo zanešené ,když to před čipem nedělalo ? TDI fun je odemě 200km Já jsem od Žďáru nad Sázavou. Každej mi říkal čipni to a zlepší se ti to, když si měnil to turbo za lepší, tak se to musí přečipovat, ale byl to asi omyl :( .

Jasne na to turbo koukni, ale jestli to před cipem nedělalo a hned po cipu zacalo, tak to asi z 99% turbem nebude. Zkus teda k nim zajet aby se ti na to podivali a samozrejmne trvej na diagnostice před a po , a na odbrzdeni aby jsi videl jak realny vykon ,tak prubeh a hodnotu krouticiho momentu. Jestli ale brzdu nemaji , nebo ti zas budou chtit jednotku kurvit horkovzdušnou pistoli, tak bych se  asi sebral a odjel. Jinak cip není omyl, ale musí to delat clovek který tomu rozumi a který na to ma vybaveni.

Určitě, nechám ho prověřit. A pak skusim opět zadůvěřovat jim no. Ale regulace šla hejbat i rukou no, nevím taky tomu moc nevěřím že je to turbem... 

Dle mého ti tam nahrál uni soft a vůbec nevzal vpotaz silnější turbo a tím radob hustým softem to úplné rozhodli, reklamoval bych to, chtěl soft a peníze zpět a vyrazil bych za již třeba zmiňovaným Funem a nebo za DP :)

No přesně tak, pouze to tam nahrál, nic nepoupravoval, o turbu sem mu říkal, a odpověděl že to nevadí, ale já sem teda toho názoru, že to turbo jelikož je silnější tudíš bude tlačit víc, a kopat to do nouzáku. Turbo tlačí ve špici až 2600mbar.Ale nadruhou stranu to turbo na grafech reaguje opožděně a ventil N75 reguluje na 95%. A stejně to nezreguluje.

Upraveno od Jany123

Hlavně vyměň úpravce, k těmhle se už radši ani nevracej . Vzhledem k tomu, že okolo tebe nevím o nikom OK, tak Praha ..ke mě, nebo DP/ zbytečná drahota/ ale špička pokud by jsi chtěl i vstřiky, a nebo Ostrava TDI fun. Jinak samej profesional pičtuning.

Dobrá , kdybych teda jel k tobě do práglu, tak co by jsi s tím prováděl ? A popřípadě za kolik ? :)

Je pravda ze DP je jeden z tech nejdrazsich, ale cim vic uprav tam nechas udelat(vymena trysek,vetsi ic atd) tim zajimavejsi cena

Libore, ale on Jany asi dalsi HW zatim menit nechce, chtel jen cip, a to turbo VA uz tam mel driv , i kdyz pise ze mu to " vyletoval" horkovzdusnou pistoli, tak z toho usuzuju ze ma letovaci RJ, tudiz asi starsi auto s vic najetejma km a tam by vymena trysek urcite nebyla na skodu. Klidne by mohl dat i vetsi aby vyuzil potencial toho turba, ale to je jeho vec jestli je ochoten investovat dalsich - reknu 5-7 tis , dle trysek. Kazdopadne by udelal udrzbu a to auto by jelo uplne jinak a za +- stejnou spotrebu. A za cenu jedne upravy SW.  A rozhodne to dat zkusenemu upravci :kol-47:

Jojo to vim, jen jsem potvrzoval ze u nich samotny chip je docela palka a ze pokud by u nich delal vice uprav tak maji super ceny :) ale je pravda ze tema trysmama se nic nezkazi a jeste s tim je vetsi sranda a jak pises, lepe se vyuzije potencial.

Přesně tak, chtěl bych jen chip, myslel jsem si ,že se po chipu to turbo nebude "flákat" a pojede tak, jako dříve to původní. Je to strarý pekáč, nechci do toho nějak hrnout prachy, když je to zbytečný.  Tak mě právě zajímá kolik by si vzal za nějakou tu upravu, popřípadě jen za doladění, ten motorpower :) 

Já si myslím že to bude slušná cena, zkus se ho poptat i na ty trysky :) za ten požitek to stojí :)

Poptat se ho muze, ale pise ze další peníze investovat nechce. Ono taky das vetsi trysky + VA turbo a zase ti to nepobere spojka :kol-26: , tkze další investice. Nejlepsi asi fakt udela , když zavola tomu Motorpower když si ho vybral, a domluvi se s nim na vyladeni. Akorát bych mu ještě poradil, ze v pripade ze bude třeba dat C cidlo tlaku z 96kw verze, tak je nutno ho nasadit az při ladeni, ne předtím , protože meri jinak nez Bcidlo , a to turbo by cestou do Prahy popravil :kol-72: . Ale to mu urcite Motorpower rekne.

Uvidíme, snad bude mít čas mechanik, a koukne se mi během příštího týdne na to turbo, zda není ucpané, pak bych začal řešit ten špatný chip. Ještě dotaz je to čidlo na ten tlak pro 96kW motor stejný jako pro 81kW? Třeba konektor atd...

S tim cidlem nevim, ja jsem si nachal delat na zakazku a na miru FMIC (Velky cooler) a vedeni k nemu z nerezu a to C cidlo mam na uplne jinym miste nez je v serii, takze s elektrikou a velikosti nevim, ale zkusim se zeptat :kol-28:  mechanika co mi to delal. Ale zeptej se nejdriv toho Motorpowera jestli  bude vubec treba.

Ted mám auto u mechanika, jak bude mít čas slíbil, že se na to mrkne, tak uvidím jak natom bude to turbo.

Takze jsem se optal na to C cidlo a je to asi takhle - nenapsal jsi sice jak stary mas auto, ale podle pajeci jednotky usuzuju ze to asi bude jeste predface, takze je zde pouzity starsi typ B cidla ktery ma merici cast ( to co je v potrubi)  rozmerove vetsi nez C cidlo. Reseni je vyrobit distancni krouzek , kterym vymezis vuli pri upevneni v potrubi, velikostne venkovni cast je stejna, zapojeni konektoru taky. Ale promluv s Motorpowerem a on ti rekne jestli bude C cidlo potreba ci ne :kol-28:

Určitě, jen co zjistím rozdíl, po vyčištění turba, pokud to bude ucpaný. Jinak psal sem to :) " mám auto Octavii 1,9 TDI r.v 98 81kW"  možná to jen splynulo s textem :)

Dá se to udělat na obojí a redukce je můj asi 12let starej "" vynález"" . Koukám jak se to rozmohlo. I když původní důvod byl rozdíl v ceně béčkových čidel v provedení OLD a NEW.

Tak jak teda ? Byl by jsi schopen mi to teda popřípadě vyladit ?

Myslím si, že to není problém.

A jak to je s tím senzorem ? Mohl bych ho tam dát bez nějaké té softwarové úpravy ? Jak tu Cinek psal, že se může zničit, nebo je tam vůbec potřeba ?

Prostě něčím ucpi díru a přijeď. :kol-28:

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Aktivovat mobilní záhlaví

Chrome pro Android
  1. Klepněte na ikonu zámku vedle adresního řádku.
  2. Klepněte na Povolení → Oznámení.
  3. Upravte své preference.
Chrome pro desktop
  1. Klikněte na ikonu zámku v adresním řádku.
  2. Vyberte Nastavení webu.
  3. Najděte Oznámení a upravte své preference.