Přejít na obsah

Turbo z 96 kw na 66 kw


Karelzbrandova

Doporučené příspěvky

No chipoval mi to mobilní technik od http://www.profi-chiptuning.cz/, tvrdil že když tam mám lepší turbo , že to nevadí. A jelikož mi neprovedl ani diagnostiku, tak tím mě taky nasral. Byl s tím poněkud rychle hotov a ještě mi ty staré chipy v řídící jednotce "odpájel" horkovzdušnou pistolí, slyšel jsem, že ty čipy takhle mohl klidně oddělat. Ale když jsem jim psal email, tak odpověděli, že se můžu kdykoli stavit k nim na pobočku a radi se na to podívají a příčinu vyřeší, ale aby to zas nebyl ranec peněz :(

Editováno: , autor: Jany123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych mohl teda poradit, tak se na ne vykasli, reklamaci ti stejne neuznaji ( najdou tisice vymluv ) a zkus zavolat TDI Funovi, ma ceny celkem prijatelny i pro obycejny smrtelniky a SW ti doladi, pripadne vymeni kdyby neco nebylo OK ( treba hadicka, N75 nebo tak). Ladim u nej uz nejaky rok, takze vim ze pracuje precizne a zcela profesionalne, a ma samozrejmne na to profi vybaveni . Diagnostika pred i po ladeni je u nej samozrejmost. Nevim odkud jsi, ale jezdi za nim kluci z cely CR a vyplati se jim to, u nej mas zaruku ze to vyladi tak ze se ti vykon i kroutak zvedne, ale porad mas jistotu ze to je vse v bezpecnych limitech jak pro motor , tak turbo atd, samozrejmne s minimalni kourivosti. Zkus mu zavolat (cislo ma na svych strankach) a urcite se domluvite, reknes mu co a jak a on uz ti rekne co je treba . Na ten Profituning (nechci nikoho pomlouvat, neznam je) radsi zapomen, vyletovavat pamet z RJ horkovzdusnou pistoli, to je prasarna nejhorsiho kalibru, a uz i to naznacuje jak kvalitni produkty asi nabizi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsali mi že mi to opraví, a pokud to bude software tak zdarma, ale ještě se ujistím zda mi to nedělá to zanešený turbo, abych tam nebyl za idiota. Je vůbec možné, že je turbo zanešené ,když to před čipem nedělalo ? TDI fun je odemě 200km Já jsem od Žďáru nad Sázavou. Každej mi říkal čipni to a zlepší se ti to, když si měnil to turbo za lepší, tak se to musí přečipovat, ale byl to asi omyl :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne na to turbo koukni, ale jestli to před cipem nedělalo a hned po cipu zacalo, tak to asi z 99% turbem nebude. Zkus teda k nim zajet aby se ti na to podivali a samozrejmne trvej na diagnostice před a po , a na odbrzdeni aby jsi videl jak realny vykon ,tak prubeh a hodnotu krouticiho momentu. Jestli ale brzdu nemaji , nebo ti zas budou chtit jednotku kurvit horkovzdušnou pistoli, tak bych se  asi sebral a odjel. Jinak cip není omyl, ale musí to delat clovek který tomu rozumi a který na to ma vybaveni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No přesně tak, pouze to tam nahrál, nic nepoupravoval, o turbu sem mu říkal, a odpověděl že to nevadí, ale já sem teda toho názoru, že to turbo jelikož je silnější tudíš bude tlačit víc, a kopat to do nouzáku. Turbo tlačí ve špici až 2600mbar.Ale nadruhou stranu to turbo na grafech reaguje opožděně a ventil N75 reguluje na 95%. A stejně to nezreguluje.

Editováno: , autor: Jany123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Libore, ale on Jany asi dalsi HW zatim menit nechce, chtel jen cip, a to turbo VA uz tam mel driv , i kdyz pise ze mu to " vyletoval" horkovzdusnou pistoli, tak z toho usuzuju ze ma letovaci RJ, tudiz asi starsi auto s vic najetejma km a tam by vymena trysek urcite nebyla na skodu. Klidne by mohl dat i vetsi aby vyuzil potencial toho turba, ale to je jeho vec jestli je ochoten investovat dalsich - reknu 5-7 tis , dle trysek. Kazdopadne by udelal udrzbu a to auto by jelo uplne jinak a za +- stejnou spotrebu. A za cenu jedne upravy SW.  A rozhodne to dat zkusenemu upravci :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, chtěl bych jen chip, myslel jsem si ,že se po chipu to turbo nebude "flákat" a pojede tak, jako dříve to původní. Je to strarý pekáč, nechci do toho nějak hrnout prachy, když je to zbytečný.  Tak mě právě zajímá kolik by si vzal za nějakou tu upravu, popřípadě jen za doladění, ten motorpower :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poptat se ho muze, ale pise ze další peníze investovat nechce. Ono taky das vetsi trysky + VA turbo a zase ti to nepobere spojka :kol-26: , tkze další investice. Nejlepsi asi fakt udela , když zavola tomu Motorpower když si ho vybral, a domluvi se s nim na vyladeni. Akorát bych mu ještě poradil, ze v pripade ze bude třeba dat C cidlo tlaku z 96kw verze, tak je nutno ho nasadit az při ladeni, ne předtím , protože meri jinak nez Bcidlo , a to turbo by cestou do Prahy popravil :kol-72: . Ale to mu urcite Motorpower rekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tim cidlem nevim, ja jsem si nachal delat na zakazku a na miru FMIC (Velky cooler) a vedeni k nemu z nerezu a to C cidlo mam na uplne jinym miste nez je v serii, takze s elektrikou a velikosti nevim, ale zkusim se zeptat :kol-28:  mechanika co mi to delal. Ale zeptej se nejdriv toho Motorpowera jestli  bude vubec treba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze jsem se optal na to C cidlo a je to asi takhle - nenapsal jsi sice jak stary mas auto, ale podle pajeci jednotky usuzuju ze to asi bude jeste predface, takze je zde pouzity starsi typ B cidla ktery ma merici cast ( to co je v potrubi)  rozmerove vetsi nez C cidlo. Reseni je vyrobit distancni krouzek , kterym vymezis vuli pri upevneni v potrubi, velikostne venkovni cast je stejna, zapojeni konektoru taky. Ale promluv s Motorpowerem a on ti rekne jestli bude C cidlo potreba ci ne :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...