Přejít na obsah

Brzdová světla


Diamant

Doporučené příspěvky

Diamant: To sa mi nezdá byť OK s tými brzdami. Nemáš nejak divne nakódovanú centrálnu RJ?

Skús urobiť diagnostiku, neviem presné číslo kanálu, ale dá sa odsledovať, či je brzdový pedál stlačený alebo nie. Ak je stlačený, svetlá musia svietiť vždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by až tak šetřili ve škodovce a nedali tam žárovky? :D To ale nic nemění na tom, že Diamantovi by to jít mělo..

Tak žárovky tam určitě jsou, jinak by to nesvítilo vůbec ;)

Diamant pokud vím má auto už MR 2007 nebo někdy z přelomu MR, takže je dost možné, že už se ho tato úprava pravděpodobně snímačů pedálu dotkla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám pravý nefalšovaný MR2007. Žltá sa v MR2006 ešte nestriekala.

Čiste teoreticky by to možno išlo vypátrať, predpokladám, že sa jedná len o nakódovanie (asi komfortky). Ale niektoré veci sú nedokumentované, tak je to ťažké zistiť. Jedine porovnaním s inou staršou RJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám pravý nefalšovaný MR2007. Žltá sa v MR2006 ešte nestriekala.

Čiste teoreticky by to možno išlo vypátrať, predpokladám, že sa jedná len o nakódovanie (asi komfortky). Ale niektoré veci sú nedokumentované, tak je to ťažké zistiť. Jedine porovnaním s inou staršou RJ.

S tím MR jsem si nebyl jistý ;)

Jinak, já bych to neřešil. Nejde o nic závažného, je to sice zarážejíci a zajímal by mě důvod této úpravy, ale to je tak asi vše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem za to, že odjakživa se ctilo, že varovné blikače a brzdová světla jsou pod napětím i bez klíčku..a to kvůli bezpečnosti. Ale jak je vidět,tak už to asi neplatí..ještě by mohli zrušit ty blikače. Jen postrádám smysl, co na tom uspoří, dráty jsou stejné, jen bude někde v nějaké ŘJ místo nuly jednička nebo naopak.. :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To též ta zadní pravá mlhovka, je tam žárovka ale není to nakódované - proč? Když už tam tu žárovku dali?

Možná aby nemuseli řešit elektriku jinou pro Anglii a pro zbytek Evropy..ale pak nevím, proč to rovnou nesvítí.. Jinak podle toho by tam mohli dávat i dva volanty, aby to nemuseli nějak rozlišovat :D Jinak tu mlhovku jsem ještě nerozhýbal, nějak není čas..teď montuju tažný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Obávam sa, že natoľko zasväteného človeka tu na fóre nemáme.

Ale aj ja som rád, ak veci ako brzdové svetlá, varovné blikače a ešte aj klaksón fungujú aj bez kľúčov. Ešte dávnejšie, bol som zaparkovaný na parkovisku na parkovacom mieste (kolmo k okraju) a nacúvam ma šlovek. Ja som úradoval na volante, ale keď som videl, ako sa na mňa valí, tak som trúbil a vďaka tomu to bol len taký silnejší ťukes. Inak by mi zlikvidoval celý predok. Teraz v tých nových autách by som si už asi bez zapnutého zapaľovania nezatrúbil.

Inak ma ešte dosť štve, že ak sedím v aute a nemám zapnuté zapaľovanie, len zastrčený kľúč, aby hralo rádio, tak nefungujú stierače. Ak sedím v aute a trebárs čakám, tak za dažďa je fajn aj vidieť. A pritom u iných značiek to ide.

A potom ma štve, že ak odstavím auto na neosvetlenej krajnici, tak po zapnutí smerovky doľava svieti celé zadné svetlo (to "C"). Pritom by stačila len jedna žiarovka, aby to vydržalo svietiť dlhšie. Ale to sú veci, ktoré sú len maličkosti a beztak ich tu nevyriešime.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obávam sa, že natoľko zasväteného človeka tu na fóre nemáme.

Ale aj ja som rád, ak veci ako brzdové svetlá, varovné blikače a ešte aj klaksón fungujú aj bez kľúčov. Ešte dávnejšie, bol som zaparkovaný na parkovisku na parkovacom mieste (kolmo k okraju) a nacúvam ma šlovek. Ja som úradoval na volante, ale keď som videl, ako sa na mňa valí, tak som trúbil a vďaka tomu to bol len taký silnejší ťukes. Inak by mi zlikvidoval celý predok. Teraz v tých nových autách by som si už asi bez zapnutého zapaľovania nezatrúbil.

Inak ma ešte dosť štve, že ak sedím v aute a nemám zapnuté zapaľovanie, len zastrčený kľúč, aby hralo rádio, tak nefungujú stierače. Ak sedím v aute a trebárs čakám, tak za dažďa je fajn aj vidieť. A pritom u iných značiek to ide.

A potom ma štve, že ak odstavím auto na neosvetlenej krajnici, tak po zapnutí smerovky doľava svieti celé zadné svetlo (to "C"). Pritom by stačila len jedna žiarovka, aby to vydržalo svietiť dlhšie. Ale to sú veci, ktoré sú len maličkosti a beztak ich tu nevyriešime.

To je škoda, že tu nikdo přímo ze škodovky není (na druhou stranu i štěstí). S těmi parkovačkami máš pravdu, ty zadní světla mají velký odběr. Nedávno jsem zkoušel vytáhnou žárovku jestli se rozsvíti kontrolka, a když jsem měl u těch světel hlavu a byly zaplé bzučeli jak transformátor a není se co divit, jsou tam dvě velké a 4 malé žárovky to už je celkem dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebude to bzučanie od nejakého pulzného meniča? Cez VAG totiž ide nastavovať jas svetiel (štandardne sú tuším na 98%). A ako inak (jednoducho, spoľahlivo a bez veľkých strát) by sa dal ten jas meniť, než pulzne? Ale je to len moja domnienka, doposiaľ som to neriešil a ani neskúmal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím,

je to blbost, ale vrtá mi to hlavou. Dnes jsem měnil žárovku brzdových světel a zjistil jsem, že mi světla svítí pouze při zapnutém klíčku. Při vypnutém klíčku nesvítí.

Kolegovi v práci svítí i bez klíčku v zapalování (r.v.2005). Nedalo mi to a zavolal jsem do škoda servisu. Tam zkusili tři octavie a dvě z nich svítily bez klíčku a jedna až s klíčem.

Zajímalo by mě jak to máte vy ? Mám r.v.2007.

Houdis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...