Přejít na obsah

Občas nefunguje vnitřní osvětlení


Stepi

Doporučené příspěvky

Zdravím. Na mé O I 1,9Tdi občas nefunguje vnitřní osvětlení. Koncáky (mikrospínače) ve dveřích jsou podle vag v pořádku. Na Vag je chyba :00953 časové omezení vnitřního osvětlení 25-10 nedefinovaný stav spínače (sporadická) a 01134 Houkačka alarmu(H12) 49-10 žádná komunikace (sporadická). Většinou jde vymazat ale za cca týden je zpět. Když nefunguje vnitřní osvětlení tak nejde ani jedno světlo (varovné při otevření) na dveřích. Po 2-5 minutách jízdy se to vše začne fungovat jak má. Někdy to funguje i hned jak přijdu ráno k autu, jindy třeba celý den bez funkce.

Ze schémat jsem vyčetl že by to melo být napájené z A52 (drát 30) spojené ve svazku na levé straně za volantem.

Má někdo podobnou zkušenost a třeba i radu ?

předem dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak jsi zjistoval vagem, ze jsou spinace OK? kdyz nebudou, tak se tam zadna chyba nenapise, nepozna jestli je spinac rozepnuty, nebo je urvany z desky. Zjistoval jsi to ve merenych hodnotach komfortky, podle stavu otevrenych dveri?

Zkontroluj vnitrni lampicky, ze je vse ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjišťoval jsem to na adrese 46 v hodnotách. Všechny vypínače tam vidím a když zavírám dveře tak se mění stav zavřeno/otevřeno/zamčeno/safe atd.

Lampička ve stropě je v pořádku, vypadá to že tam občas prostě nejde +.

Podle schémat je to napojené přímo na 30 připojení ve svazku A 52(prý vlevo pod volantem ???). tak by tam snad ani spínače ve dveřích nemohly hrát roli, protože to nefunguje ani když to zapnu na lampičce natvrdo.

Jak vůbec na Oktávce vypadá takové "propojení v kabelovém svazku "?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bych to spojil primo s jinou 30, napojil na drat co vede sloupkme nahoru

pokud je tam nejaky prechodak ve spojeni, tak muze hrozit horsi veci, nez ze nejde svetylko, napr. pozar

kdyz bude na obou stranach stejny napeti, nepotece pres nej zadny proud - prechodak se nebude hrat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky řešení.

Ale v případě KaJe-ho bych řekl, že pak v tom propojení je víc než dva dráty (Jinak by to nebylo propojení a šel by drát přímo, že?) a zase bude větev, která musí projít tím přechodovým odporem.

A pak odstranit příčinu a ne důsledek mi přijde profesionálnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vadný mikrospínač v zámku na kufru nebo přelámáný káble u komf. desky, resp. zoxidovaný. Tuším, že osvětlení jsou červené drátky a asi i modrošedé, ale raději si to ověř... Pokud Ti jde zapnout světlo manuálně, pojistkama to není. Taky mi nesvítí interiér ani kufr a nějak se mi to pořád nechce opravovat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm. Zámek kufru a mikrospínač(nemůžu najít ve schématu) v tom je taky? Ten jsem nezkoušel. Dnes jsem to proměřoval a i když to zrovna fungovalo tak nešly ty menší lampičky na stranách. Takže problém byl i ve světle. Světlo jsem si vypůjčil od kámoše a svítilo vše jak má (všechny tři žárovečky) ovšem pak to zase vypadlo a už to nejde vůbec :-(. Je pravda že to začne/přestane fungovat když auto delší dobu stojí (zamčené dálkou). Stalo se mi že to za jízdy několikrát naskočilo a pak zhaslo (v poloze trvalého svícení).

Kde najdu tu ŘJ komfortky ? Musím rozebrat půl palubky nebo jen spodek pod volantem ?

Zítra pokud nezaprší,tak se na to vrhnu podrobněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde najdu tu ŘJ komfortky ? Musím rozebrat půl palubky nebo jen spodek pod volantem ?

Sundej plast nad pedálama, dva šroubky a dvě západky (v blízkosti šroubků), a měl bys ji vidět. Je to taková černá plastová krabička na plechové konzole a k ní tři konektory. Je tam jen jedna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten samej problém. Zajímavý je, že mě stačí bouchnout do palubky někam nad výdechy u spínače varovných světel a světýlka naskočí. Jakoby tam někde neodskočilo (nepřiskočilo nějaký relé).

Ve světlech mám diodové panely, k tomu přídavný odpor tuším nějakých 5W/300 Ohmů. Mám centrál, alarm, komfortka 2,5g, nová spínací skříňka.

Všechna ukostření za palubkou a mikrospínače jsem kontroloval. U komfortky jsem nic špatnýho nezjistil.

Jsem zvědav na co příjdeš ty, Stepi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napajeni osvetleni je komfortky z T23a/20 pres rele uvnitr komfortky, problem bych typoval ve studenaku na konektoru, relatku, nebo opaleny kontakt relatka

sundat dekl nad pedaly, levou spodni cast palubky, tim se krasne uvidi komfortka, je uplne nahore (pod budikama) - opravit a je po problemu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozebrat jde urcite (jedna se mi vali na stole), relatko je zadelany v krabicce, sundat kryt pujde, nandat uz asi ne :)

s vymenou relatek v komfortce ma Wojnar uz zkusenosti, nekde od nej v jinem tematu (zustaval mu svitit blink) je link na firmu co je prodava - rozdava vzorky :)

spis bude problem ve studenaku nez v relatku

zkontroluj hlavne zakrouzkovane spoje

post-35633-0-56424600-1316514475_thumb.j

post-35633-0-41858400-1316514445_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super díky, už jsem se taky na příspěvek Wojnara dopracoval, chtěl jsem se právě na to, kde to relátko je, zeptat. Předběhl jsi mě, moc díky, prozkoumám to. Hlavně je super ten odkaz na toho dodavatele, kdyby bylo relátko v háji, zkusím ho poptat u něj taky.

Ještě jednou díky za rady !

Na týhle komfortce je to relátko osvětlení kde?

post-6633-0-91965100-1316517858_thumb.jp

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stara generace mela osvetleni na 18.pinu, nova na 20.

u me komfortky na pokusy (je z golfa) si nejsem jisty jaka je generace, kazdopadne 18. i 20. pin zde vede na rele

studenak nemusi byt hned dobre videt, tak proste cely proletovat a snad bude klid

Editováno: , autor: zdesim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po kontrole všech spojení a Řj komfortky (jen konektory) jsem už nevěděl co dál. Pak se stalo tohle : V autě stále vozím multimetr a tak jsem prostě jezdil se zapnutým osvětlením natvrdo a čekal až to zhasne,že to hned jako proměřím.

Na jedné křižovatce to zhaslo jak jsem přejížděl koleje.Tak se hned vrhám ke krajnici a lovím multimetr, při tom jak jsem se tam vrtěl na té sedačce tak jsem loktem zavadil o tlačítko zamykání na madle řidiče. Auto se zamknulo,tak jsem to zmáčkl znova (odemknul)

a blik světlo nad hlavou svítí. Dnes se mi to stalo zase a stačí opravdu jen zamknout/odemknout a svítí to.

Takže závěr asi zní spínač v kufru,jak už zde někdo radil.

Takže zatím jsem vyměnil celé světlo (vnitřní propojky a spínač lampičky KO) a teď mě čeká mikrospínač v kufru.

V pátek se na to vrhnu a dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemyslim si, ze to bude mikrospinac v zamku, pokud po zamceni a odemceni se zase zapne napajeni osvetleni (da se rozsvitit rucne)

komfortka po nejakem case vnitrni osvetleni z bezpecnostnich duvodu vypne, tak si myslim spis, ze nevi, ze jsou zaple klice, mysli si, ze ma "uspat osvetleni" po zmene stavu centralu se zase "vzbudi"

zkus pri zaplem zapalovani zmackout DO, ted si nejsem uplne jisty, abych nekecal, ale se zaplym zapalovanim by na nej nemelo auto reagovat, pokud u tebe bude, tak nevi o zaplem zapalovani a pro to i "uspava osvetleni"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klíček v zapalování : auto nereaguje -klíček venku: auto normálně zamyká.

Dnes jsem asi 2 hodiny zkoušel přes vag akční členy a vždy to zapnulo a vypnulo osvětlení na 100%.

Není nějaká možnost jak vagem zapínat pořád dokola jen tu lampičku ? Po jednom cyklu testu akčních členů mě to vždy při pokusu o další tetsy píše chybu "jednotka tuto funkci momentálně nenabízí" pak musím vyp/zap zapalování a znovu se s ŘJ spojit abych mohl dát další cyklus testu. Relátko v ŘJ cvaká o dost hlasitěji když to spouštím přes vag. Normální vypnutí a zapnutí (třeba vytažením klíčku nebo otevřením/zavřením dveři) není skoro slyšet.

Napadá mě že to relátko v té ŘJ odpadá pomalu (napálený kontakt-lepí se) a pak by ta chyba na vag byla i pravda (neznámá poloha).

Do rozdělávání a výměny relátka se mi moc nechce,ani nevím jestli se dá sehnat stejné relátko na výměnu kus za kus?

Chtělo by to někoho kdo mi půjči 799 AH tak na týden zkoušení :-)

Editováno: , autor: Stepi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...