Přejít na obsah

Yeti má korozi na prahu a co na to ve Škodovce?


h2o

Doporučené příspěvky

Zdarec všeci příznivci JÁ a TY.

Před čtrnÁcti dny jsem po dlouhé době pígloval Yetinu a narazil na korozi prahu. KoukÁm na to a byl jsem vytočený do červeného pole (mÁm diesel tak to červené pole nemÁm vysoko).

Zajel jsem do škodovky ve F-M. Tam vše nafotily sepsali lejstro a poslali do MB. Říkali že by to neměl být problém ale musí to potvrdit ve škodovce (prý formalita). Další den mi volali, že

nemají dobré zprÁvy prý jim to škodovka zamítla s tím, že je to mechanicky poškozeno.

No ve mně krve nedořezalo, tak jsem chvilku přemýšlel jak bych to asi dokÁzal? Jezdím ve směs sÁm občas s přítelkyní a abych si šlÁpl na prach bych

musel být pěkné vemeno. Příčníky nepoužívÁm tak vím, že jsem tam nelez. Po třech emailech jsem dostal tuto odpověď:

VÁžený pane XXXX,

děkujeme VÁm za e-mail, ke kterému sdělujeme: po jeho obdržení jsme celou zÁležitost s odborným oddělením naší firmy znovu posoudili. Dospěli jsme však k zÁvěru, že naše původní stanovisko změnit nemůžeme. Litujeme, že VÁm nemůžeme podat příznivější odpověď.

K tomuto poškození dojde průnikem vlhkosti po proražení ochranné vrstvy (zprvu nemusí být pouhým okem viditelné).

Tak pokud budete muset něco reklamovat, snad na tom budete lépe.

H2O

post-49122-0-01930600-1320955889_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, normálně sem nepíšu, ale tohle mě fakt nadzvedlo. Asi má škodovka dost "hloupých" zákázníků. Já mám taky Yetiho, ale když porovnám příplatky za výbavu u škodovek co je jinde běžně v základu .....

No asi jsme vadný když to ještě kupujeme. Pokud bych já měl podobně "skvělé" zážitky s reklamací tak prostě škodovku už nikdy příště nekoupím. Osobně si myslím, že je to obecně specifické hlavně v Česku. V Německu, nebo v jiných zemích o tom nebudou prostě diskutovat a v rámci záruky to opraví. Známý měl Passata kde měl problém s hlučnou pumpou. V Čechách mu dali dokonce protokol, že je to OK.

Tak to reklamoval v Rakousku a tam ji zdarma bez řečí vyměnili. Žádné kecy a výmluvy jako u nás. Jsme prostě v Čechách. Tak ti přeji ať ti to dobře dopadne a nedej se. Ale to zbytečné dohadování je fakt otravné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj všem,

děkuji Promatovi za pomoc, ale i přesto jsem s reklamací ve Škodovce neuspěl. Jejich stanovisko si můžete přečíst dole. Jen pro obraz, poslal jsem jim fotku rzi na prahu co měl Promato. Pak mi napsali, že potřebují VIN od jeho vozu, protože to nemohou jinak posoudit. Pak jsem jim zaslal i VIN. A výsledek si můžete přečíst níže.

Vážený pane ,

děkujeme Vám za informaci. Poškození laku na prahu vozidla TMBLCXXXXXXXX znovu posoudili. Dospěli jsme však ke závěru, že původní stanovisko přehodnotit nemůžeme. V případě tohoto vozidla je poškození mechanickou cestou patrné i z opravnou zaslané fotodokumentace. Litujeme, že Vám nemůžeme podat příznivější odpověď.

S pozdravem,

Mgr. Bohuslav Brojer | PST - Péče o zákazníka ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příteli okřídleného šípu,

pro: h2o - já mám problém s kotouči zadních brz F 1 TDI 74kW. Praskají od děr pro šrouby. Brojer to také smetl ze stolu. Kecy, kecy a zase jenom kecy. Poud to budeš chtít řešit právní cestou, tak si myslím, že nepochodíš. Když jsem se díval na foto Tvého prahu, tak tam jsou vidět i jiné vrypy v laku. Na tom a z toho by vychlázeli či vychází v MB. Pokud by ten práh byl bez jakého koliv poškození, byly by Tvé šance větší. Rozumím a chápu, proč tak to nerezaví i jinde na tom prahu? Pokud se do toho dáš a já Ti držím palce, bude to boj s větrnými mlýny a výsledek nejistý. Nerozhoduj se dlouho. Ten práh potřebuje popravu, omlouvám se za chybu opravu, aby nedošlo k většímu poškození. Radek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj chlapci,

tak já už na to moc nervy nemám, 100% se chytají těch oděrek okolo. Lakoš se mi na to díval a říkal, že kdyby to bylo mechanicky poškozené tak tu vrchní vrstvu barvy už bych měl upadlou. Každopádně se mi dnes podařilo domluvit u autorizovaného prodejce Škodovky, že to opraví zdarma, sami mají odlišný názor než výrobce. Auto má nástup do lakovny v pondělí ráno. Hned po laku dostanou prahy plastové nášlapy.

Abych pravdu řekl, už jsem byl nachystaný na odborný posudek, i když vím, že se to táhne. Moje poslední zkušenost ze soudem byla vyřešena rychlostí 6ti měsíců (a to jsem měl štěstí :kol-27:).

Každopádně všichni co jedete na garančku nechte si udělat kontrolu laku je tam na to v servisce kolonka, pokud je to v záruce!!! Někteří na garančce o této kolnce ani neví :kol-26:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...