Přejít na obsah

Jdou špatně otevírat dveře


Honzy

Doporučené příspěvky

U OI r.v. 01 mi jdou dost ztuha otevírat dveře u spolujezdce. Mě to až tak nevadí ale manželce jo. Na pantech bylo dost zatuhlé vazelíny, tak jsem to vyčistil Arvou. Panty jsou jak nové a čisté, prostříkal jsem to WD sprejem,ale pořád jdou ty dveře hrozně ztuha. Nemá to nějaké zvláštní mazací místo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám to samé, také jen PP dveře. Přijde mi, že se dost ztuha pohybují v závěsech. Prostříkal sjem to olejem a téměř není znát změna. Myslel jsem, že jsou třeba svěšené, ale nejsou. Nechápu....asi nějaká nemoc.... :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když už je pant zarezlý je pozdě na mazání.Několik dní prostříkávat přípravkem na zarezlé šrouby a až se pant rozchodí promazat,nejlépe mazivem s obsahem Cu.Se dveřma spolujezdce už nešlo pomlu hnout a po této proceduře mám už dost dlouho pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U OI r.v. 01 mi jdou dost ztuha otevírat dveře u spolujezdce. Mě to až tak nevadí ale manželce jo. Na pantech bylo dost zatuhlé vazelíny, tak jsem to vyčistil Arvou. Panty jsou jak nové a čisté, prostříkal jsem to WD sprejem,ale pořád jdou ty dveře hrozně ztuha. Nemá to nějaké zvláštní mazací místo?

skus panty a omedzovac dveri nastriekat pripravkom WD-40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem po concoru prolil ještě wd40 vše co šlo, kvrdlal s tím jak blázen a furt stejný.

Kolečka vymezující polohu otevření dveří se točí normálně, takže už nevím co s tím.

Nejspíš bude cosi špatně uvnitř pantu v místě, kam se maziva jen tak nedostanou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem po concoru prolil ještě wd40 vše co šlo, kvrdlal s tím jak blázen a furt stejný.

Kolečka vymezující polohu otevření dveří se točí normálně, takže už nevím co s tím.

Nejspíš bude cosi špatně uvnitř pantu v místě, kam se maziva jen tak nedostanou.

Vždyť jsem ti psal,aby jsi použil odrezovač.Prostříkával a prokvrdlával jsem to několik dní.Až po vyplavení rzi z pantu a volnému chodu dveří jsem namazal.

post-24-1155490566.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Take me jdou - u spolujezdce- dvere tezko otvirat. Vse promazano, ale specialni vazelinou - po nastrikani se z peny udela dost tuhe mazivo - spesl na retez motorek - aby se mazivo nevystrikalo :)

Takze co poradite? Vzit vsechny panty s omezovacem technicakem, a pak pekne promazat vazelinou, peknou, zlutou, co davaji ve Skodovce - a zvlaste tam, kde je plastova krytka- v hornim pantu dveri- odsroubovat sroubek a striknout tam pekne olejicek - maznici s timto zavitem nemam. Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj.

Chtel bych se zeptat, zda se lisi profil dveri v miste tam kde jsou ve dverich usazeny svitilny - stara octa / facelift a pokud mozno, originalni zapojeni - od vyroby.

Zda to ma dalsi vedeni ci je to nekde pichnute ve svorkovnici, jak uz tu nekde uvadite. Diky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dveře už chodí jako nové. Jak jsem psal, nejdřív jsem jenom vyčistil Arvou a potom podle rad prostříkaval ob den WD40. Na dovolené se to rozchodilo, tak jsem pokračoval v úsilí, no a teď je to paráda. Nenechat se odradit počátečním neúspěchem. Takže díky za rady, opravdu to chvíli trvá, než se olej dostane všade a povolí to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Tak dveře už chodí jako nové. Jak jsem psal, nejdřív jsem jenom vyčistil Arvou a potom podle rad prostříkaval ob den WD40. Na dovolené se to rozchodilo, tak jsem pokračoval v úsilí, no a teď je to paráda. Nenechat se odradit počátečním neúspěchem. Takže díky za rady, opravdu to chvíli trvá, než se olej dostane všade a povolí to.

Přesně tak, stačí obyčejný WD40 a trochu času. Jeden den jsem to pořádně prostříkal WDčkem a nechal tak. Asi za čtrnáct dní používání jsem si najednou uvědomil, jak jdou ty dveře lehoučce otvírat. Mazivo se prostě konečně dostalo tam kam mělo a dveře nyní fachčí k plné spokojenosti. Takže trpělivost. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...