Přejít na obsah

Octavia III RS / RS 230 / RS 245 / RS 4x4


PTiCA

Doporučené příspěvky

prodejce pokud chce a snaží se, zná VIN vozidla již ve chvíli, kdy jde auto do výroby, tedy na linku...

 

tak to měl kolega, který soutěžil pro firemní auta pojištění a bez VINu některé pojišťovny (např. ČP a KOOP) nedovedou udělat závaznou nabídku pro pojištění...

 

znal VINy před nájezdem na linku (pondělí) a přitom fyzicky auta byla k odběru až v sobotu, když v pátek je vyložil na padla kamion u prodejce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě asi klepne.... od úterý stojí na auto na výstupní kontrole, do této chvíle ho nepustili, prý kvůli výbavě, že tam byly nějaké restrikce a musejí vše více než důkladně zkontrolovat... takže mi to připadá, že jim na autě něco nefunguje, jiný důvod mě nenapadá... :kol-44: :kol-44: :kol-44:

 

Auto na vystupnej kontrole zostat nemoze. Bohuzial podla vsetkeho nepreslo vystupnou kontrolou, a bolo presunute hned na repas. Podla zavaznosti zavady sa tam moze zdrzat aj niekolko dni. Drzim palce, nech je to len nejaka prkotina a trva to co najmenej.

 

prodejce pokud chce a snaží se, zná VIN vozidla již ve chvíli, kdy jde auto do výroby, tedy na linku...

znal VINy před nájezdem na linku (pondělí) a přitom fyzicky auta byla k odběru až v sobotu, když v pátek je vyložil na padla kamion u prodejce...

 

To co tvrdis nie je pravda. Ak tvojmu kolegovi vedel predajca povedat vin kod auta, auto uz muselo byt vyrobene. Kazdy predajca vidi v systeme svoje objednavky aj ich stav - ci bola objednavka vyrobnym zavodom potvrdena, ci a nakedy bola zaplanovana, kedy zacala vyroba a kedy uspesne skoncila. Ale vin kod spolu s cislom motora sa objavuje az vtedy, ked auto opustilo vyrobnu linku a uspesne preslo vystupnou kontrolou a bolo uvolnene na vydaj/presun k predavajucemu dealerovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vím co píšu, toto je ta SMS co mu došla od prodejce ke každému ze čtyř aut, poslal mi je do mailu aby se pochlubil: Cislo karoserie TMBxxxxxxxxxxxxxx. Zahajeni vyroby vcera. Zatim na pase. Mimo to jsem nepsal co sa objavuje či neobjavuje v systéme, ale co je schopen prodejce zjistit když se snaží a ví jak na to!

 

Nepatřím mezi ty, co tvrdí něco, co není pravda a nemají ověřené!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry ale neklamem!

 

máš tady 18 příspěvků tak se nenavážej... když se ti to nezdá nech si svůj názor pro sebe... můžeš mi vysvětlit co bych z toho klamání měl? proč bych si vymýšlel nějakou sms? proč bych si vymýšlel souvislost tedy soutěžení pojištění?

 

netrapni tady a uklidni se, jak to prodejce zjistil je mi popravdě šuma fuk a je to jeho věc a jeho um, nevidím důvod se ho na to ptát, vyšel nám vstříc a my jsme za to byli vděčni....

 

Edit:. Pawouku, byl jsi o 2 sec. rychlejší.... ku*va ten čobol mě ale nadzvedl ze židle a to jsem v Bratislavě studoval

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli má Hravec 637 příspěvků tak to neznamená že je chytřejší než ten pán s 18 příspěvkama  :kol-28:

 

Jinak já mám spoždění už dva týdny na auto, mělo být 46 a příští týden je už 48 takhle to chodí :kol-25:

 

- to nikdo netvrdí.... a nešlo o to zda je pán chytřejší, ale o to, že tu vypyskuje, osočuje a naváží se ... nic víc...

 

... nicméně ty svými 1 323 bys mohl vědět že se píše zpoždění nikoli spoždění - to jen na okraj

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak auto už je u prodejce, důvod zpoždění je oficiálně důkladná kontrola asistenčních a elektronických systémů, že prý moje RS má kombinaci úplně všech možných a musela být provedena dodatečná kontrola.. no nevím co si o tom mám myslet, každopádně nyní se čeká na dokumenty k autu, takže pondělí/úterý jezdím, tak možná zvládnu ten víkendový sraz v Praze :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také začínám mít dojem že přemíra elektroniky a různých asistenšních systémů je již na škodu. V jednoduchosti je krása a taky spolehlivost. To mám potvrzené dlouhou praxí. Protože dnešní auta vznikají závratnou rychlostí bez dlouhodobého testování a dále neustálýma změnama a optimalizací může se stát že se to projeví na dlouhodobé spolehlivosti.

Jako nutnost považuji bagy, ABS, vypínatelné ESP, elektrický okna a centrál na dálku a klimu. Ostatní je jen komplikace a prodraží to náklady na servis po záruce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak asi elektrika jim nefungovala tak jak měla, ani bych se nedivil. a co budeš mít TDI RS kombi předpokládám? by ses mohl ukázat teď v utery za prahou ;)

 

'P.S. ovšem hravec tvrdí že elektrika je bez problémová :D protože mě před 14 dny zradila na autě starém 11 měsíců.

 

je trochu třeba rozlišovat elektriku tedy hw a vlastní software a tam nejspíš byl problém a tam bývá....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také začínám mít dojem že přemíra elektroniky a různých asistenšních systémů je již na škodu. V jednoduchosti je krása a taky spolehlivost. To mám potvrzené dlouhou praxí. Protože dnešní auta vznikají závratnou rychlostí bez dlouhodobého testování a dále neustálýma změnama a optimalizací může se stát že se to projeví na dlouhodobé spolehlivosti.

Jako nutnost považuji bagy, ABS, vypínatelné ESP, elektrický okna a centrál na dálku a klimu. Ostatní je jen komplikace a prodraží to náklady na servis po záruce.

 

trochu nesmysly, které se tu už x-krát probíraly.... a splachovací záchod doma máte? ten se taky může pokazit i bez elektroniky, pořídil bych být tebou suchou variantu, když se bojíš....

 

mimo to jsi nějak zapomněl na elektroniku motoru  :kol-31: bez té by to asi těžko všechno fungovalo a tak by se dalo pokračovat, kdo asistentům nevěří, ať si je neobjednává, jiná rada není....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme co čas ukáže, jak se podaří vše skloubit dohromady a udržet dlouhodobou funkčnost za mrazu, vysoké teploty,otřesů a proměnné vlhkosti. Ostatně ani elektronika motorů nemusí bejt svatá, jen kolik případů opravy SW bylo v minulosti u různých výrobců. Prostě živelnej vývoj něco obnáší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ze se nekomu z vas pred x mesici pokazila elektronika opravdu nevypovida vubec nic o vubec nicem. Faktem zustava, ze auta vetsinou prestanou jet kvuli mechanicke zavade a stejne tak vetsina bezne udrzby se tyka ciste mechanickych veci. Ostatne kdyby si kazdy z vas vzal faktury za servis sveho auta, tak by k tomuto zaveru podle me dosel uplne kazdy. 

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec: Je to tak, jak jsi psal - každý na to nemá. Já mám 10ti letou O1. Je garážovaná, pěkně se o ni starám a kdyby nebyly lidi prasata, kterým je jedno, že bouchnou na parkovišti do cizího, tak ji mám jak novou. Takže není problém pro mnoho lidí jezdit starším vozem, když pěkně slouží.

Mám sice objednanou O3, ale jen pro to, že děti rostou a O1 už nám začíná být malá (jsme taková výškově nadprůměrná rodinka).Kdybych byl špunt, tak máme dál O1 a ty peníze bych rozhodně využil asi jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry ale nemohl,Slováky mám rád, studoval jsem tam, moje skorožena je z Galanty, ale nesnáším když mě někdo z něčeho osočuje... tedy obyčejný čobol...

Dakujem za kompliment, ak dovolis, na oplatku mam pre teba tiez jeden - brouk pytlik. Vsade bol, vsetko videl, vsetko vie najlepsie, myslim ze nie len ja mam ten pocit na zaklade tvojich 647 prispevkov. A naozaj to teraz myslim ako kompliment a nie urazku, pretoze rozpravky s Broukem Pytlikem su pekne a hlavne poucne, nielen pre deti.

 

sorry ale neklamem!

 

máš tady 18 příspěvků tak se nenavážej... když se ti to nezdá nech si svůj názor pro sebe... můžeš mi vysvětlit co bych z toho klamání měl? proč bych si vymýšlel nějakou sms? proč bych si vymýšlel souvislost tedy soutěžení pojištění?

 

netrapni tady a uklidni se, jak to prodejce zjistil je mi popravdě šuma fuk a je to jeho věc a jeho um, nevidím důvod se ho na to ptát, vyšel nám vstříc a my jsme za to byli vděčni....

 

Edit:. Pawouku, byl jsi o 2 sec. rychlejší.... ku*va ten čobol mě ale nadzvedl ze židle a to jsem v Bratislavě studoval

Veru naozaj by ma zaujimalo, co mas z toho sirit tu dezinformacie. Ten cobol, ako si ma nazval, pracoval niekolko rokov v Skoda Auto Slovensko, niekolkokrat do mesiaca chodil do Mladej Boleslavi a mal svoju vlastnu vstupnu kartu do arealu. Potom som pracoval niekolko rokov na pozicii veduceho predaja a rocne mi rukami preslo cca 400 novych vozidiel Skoda. Mam absolvovane potrebne skolenia, mam certifikaty, poznam vsetky procesy od vzniku objednavky az po dorucenie auta koncovemu zakaznikovi, viem co ako funguje, co sa da a co sa neda. Preto znova tvrdim, ze tvoje tvrdenie "prodejce pokud chce a snaží se, zná VIN vozidla již ve chvíli, kdy jde auto do výroby, tedy na linku." je absolutna dezinformacia. Predajca moze chciet az tak, ze sa roztrha a moze sa aj snazit kolko len chce, tuto informaciu neziska. Takisto sa moze snazit veduci predaja, dokonca hocikto od importera, moze poznat ludi vo fabrike, ale k vin kodu sa nedopracuje do momentu, kedy auto bolo vyrobene, preslo vystupnou kontrolou a bolo uvolnene! Ani ked som cakal na svoje vlastne auta, a poznal som ludi priamo vo fabrike na roznych postoch, som sa nedopracoval k vin kodu skor. Vedel som si zistit presny cas zaciatku vyroby, presny cas ukoncenia vyroby a vysledok vystupnej kontroly eventualne ako dlho bolo auto na repase a co tam s nim robili. Rozhodne som ale nevidel vin kod dovtedy, kym nebolo auto uvolnene na expediciu. Predajca vie jedine komisne cislo a po potvrdeni vyroby vie este cislo vyrobnej zakazky. Tieto cisla vidi predajca, to iste veduci predaja a to iste aj pracovnik, co riadi zaplanovanie vozidiel do vyroby u importera.

Nieco na zamyslenie - ako by sa podla teba riesila situacia, kedy by bol zakaznikovi dopredu oznameny vin kod jeho auta, ktore este len ide na linku, ale nakoniec tovaren nikdy neopusti?

Viem, ze priznat sa ku klamstvu a uznat si chybu je pre chlapa tazke. Ak chces dokazat tvoje tvrdenie, napis vin kod aspon jedneho auta, ktore si spominal. Poprosim ta o vin kod toho inkriminovaneho auta z tvrdenia "Cislo karoserie TMBxxxxxxxxxxxxxx. Zahajeni vyroby vcera. Zatim na pase", ktore podla tvojich tvrdeni v pondelok este len islo na linku a v piatok poobede uz bolo u predajcu. Staci mi tato informacia a ja teda poprosim svojich byvalych kolegov o pomoc a zistime, ako to s tym autom naozaj bolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...