Přejít na obsah

radio + park. kamera


mirekkrejci

Doporučené příspěvky

Zdravím panové, mám takový menší problém nedávno jsem si koupil parkovací kameru v rámečku spz

http://www.hificars.cz/parkovaci-kamera-v-ramecku-spz-p36

a až nyní jsem se dostal k tomu ji připojit k radiu Eonon G2213D

http://www.eonon.com/Car-GPS/2-Din-Car-GPS-DVD/G2213D.html

Jenže nastal problém zapojil jsem to tak jak to má být je to jednoduché minus na minus a plus na spínaný kontakt při zařazení zpátečky a druhý drat se dá do radia na konektor "Back sight Video in" jenže at dělám co dělám tak při zařazení zpátečky se na radiu nic nezobrazí nevěděl by někdo čím to je? nějaká napověda už si s tím opravdu nevím rady díky za každý nápad

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

manuálně přepnout zdroj videa na radiu na "Back Sight Video In" vstup při zařazené zpátečce a zapnutém zapalování jsi zkoušel?

 

- ještě by mohl být (teoreticky) problém v normě videa - ta kamerka má TV system PAL, ale to radio může podporovat třeba jen americkou normu NTSC...

Editováno: , autor: Joseamigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no prostě si na rádiu někde musíš zvolit jaký zdroj signálu chceš pustit na displej, tzn co chceš vidět, jestli obraz z DVD nebo z parkovací kamery, čili zvolit tlačítkem nebo na displeji, že chceš vidět signál z kamery (to by měl být ten Back sight video in nebo Aux). Na té stránce s tím autorádiem je dole obrázek s popsanými konektory, a mají tam backsight video in jako 13 a pak ještě jako 12ku Aux video in,nezapojil jsi to omylem do toho Auxu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kežby ale nezapojil bylo mi na stránkách toho radia řečeno že se kamera zapojuje do 13 back sight video in tak jsem to tam dal ale nefunguje a jak hledám sebevíc tak nemužu najít žádné pomocné tlačítko na přepnutí obrazu ani v nastavení.. ale na tu 12 Aux video in jsem to nezkoušel mohlo by to na tom jít??..Vím že se to blbě popisuje když to člověk nevidí ale opravdu bych to rád nějak dal do kupy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja  mám kameru sice na radio pioneer a přímo v menu rádia jde nastavit jestli je kamera napojena na minus nebo na plus (snad to píši spravně) . a normu videa mam nastaveno na "auto".  záleží jak jsi zapojil. ale jestli to má tvé rádio podobné to netuším, ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tom aux video in by měla kamera jít taky. Zkus ještě tu kameru  připojit rovnou na 12V, ne přes ten spínač.

 

Na dalkovém ovladači zkus mačkat tlačítko SRC a najít tam ten back sight video in nebo Aux video in. Jinak v návodu co maj ke stažení (a kterej je dost slabej teda), je kamera na konektoru 13 a Aux video in na 14 ne na 12 jak jsem psal prve, sorry za omyl.

No a ještě bych zkusil v rámci možností zkontrolovat, jestli třeba není polámanej drát vzadu u rádia, přeci jen je v autě dost málo místa a i obyč rádio je někdy těžký tam nacpat.

Editováno: , autor: Joseamigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady asi pomůže jen metoda pokus omyl a bádání...

zkus:

 

1) změřit jestli na tom kontaktu, kam jsi připojil plus od kamery je skutečně 12V po zařazení zpátečky

2) použít jiný monitor pro ověření funkce kamery, nebo alespoň zkus změřit napětí na tom video kabelu co jde z kamery, mělo by tam být zhruba něco mezi 1,5-3V, prostě nějaké malé napětí, to by znamenalo, že kamera posílá nějaký signál a pak by se mohlo začít řešit rádio

3) zkus do rádia připojit jinou kameru, jestli se zobrazí obraz (vyzkoušej klidně oba ty vstupy, jak Aux video in tak ten Back sight.

4) prohlídni kablíky na rádiu, jestli nejsou poškozený

5) otevři si pivo a napiš co jsi zjistil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...