Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

me prislo 1500 prumyslova x kbelska, projel jsem na mikro sekundu na cervenou a memu sefovi o rok driv 2500... pritelkyne se bala, tak to zaplatila, ale v praci mi dali tip to na nekoho svest a ten tam pujde vypovedet ze nebzde vypovidat a svestky maj smulu... majitel vozu dal vysvetleni, dal se nestara a svestky musej urcit vinika a kdyz neni prokazatelna fotka, je smula ;) (proto tam musi jit nekdo kdo neridil)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nenajdou viníka - řidiče (úřady pro to musí udělat patřičné kroky), vinu nese provozovatel vozidla a ten musí zaplatit, body se mu neodečítají. Částka k uhrazení je úměrná ke spáchanému přestupku, ale maximum je 10tis Kč.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

panove, dovolim si nesouhlasit (na to cteni od Pawouka se podovam az doma), a to z nekolika duvodu... co zde pisete je mozna teorie, ale ne praxe a uz vubec ne v praze

1) provozovatel vozidla podal vysvetleni (udal ridice), tim jeho role konci - je to napsano i v dopise o prestupku

2) plati presumpce neviny, tj nelze trestat za neco, co nelze dokazat a to musi policie (to potrhuje bod 1 a bod 3)

3) pokud jako oznaceny ridic odmitnu vypoved, splnil jsem svou pravni povinnost, jelikoz vypovidat nemusim (znate to z filmu, vse co reknete... muze byt....), a je jen na policii aby oznacila viníka a na to musi mit dukazy. A pokud si neni osoba na fotce podobna, tak to proste neprojde a i u tech smouh co kolikrat taji a ani neukazou, je to jasne a proto je neukazuji a zasadne neposílají, abys nevedel dopredu co maj v ruce, jinak by neplatil fakt nikdo.

4) pro nedostatek dukazu vec odlozi, vite kolik je v praze takovych prestupku a dokazete si predstavit kolik by zo bylo clovekoroku vse vyresit a dopodrobna zkoumat?

5) kdyz tedy pujcim nekomu auto, zabije cloveka, odjede od nehody, auto mi vrati, ja za nej pujdu sedet??? Videli jste zpravy, kdy clovek nechal auto v praze na kolejich a odesel? Byl bez postihu, jelikoz kamera nemela rozliseni na to, aby byl jednoznacne identifikován a jako provozovatel nic neudelal, podal vysvetleni. A techto pripadu jsou desitky denne. Napr. ridic si po honicce s policii presednul na sedadlo spolujezdce bez svedku maj smulu, ridic proste utekl a jelikoz jsem byl na mol, tak nevim kdo me vezl - krasne podani vysvetleni.

6) overeno praxi lidma z prace, jak parkovani, tak cerveny, tak vysoka rychlost a nikdy nikdo nic neplatil (sef sel na policajty osobne a rekl

ze za nim jel kamion a mel strach zastavit, tak proate cervenou projel a sam policajt rekl ok a na i na fotkach vse supr videt a nic, odesel s napomenutim)

Samozrejme se tu bavime o lehcich pokutach, typu projeti na cervenou bez nehody, parkovani v zakazu, vysoka rychlost (ale rekneme ta mensi sazba, tj tusim do 20km/h nad limit) apod, proste vsechny tyhle prestupky, kde me nechytnou za ruku a ja muzu rict, ze jsem to auto neridil - cili analogie osoby blizke, dnes je to osoba vzdalena. Jak myslite ze funguji firmy brzpokuty.cz apod... ty vas z toho vysekaj i v pripade, ze vas chytej za ruku... hlavne nic nepodepisovat a do spravniho. Tam uz zacina kolecko, zda-li maj kalibrace na merici přístroj a jaktoze v zaznamu neni seriove cislo mericiho pristroje, nejde tedy overit kalibraci a ja tvrdim, ze jsem ryhle nejel - a opet musi dokazovat a to nelze kdyz neni sn a tak se to odlozi a hlavne, neni cas kazdeho resit zvlast a mit vse do puntiku... Jakmile je ale pruser, ze uz nekdo umrel, asi i vetsi skoda na majetku, tak se to resi vice, stehne jako drogy apod...

Jenom pozor na obecni policii, jsou to kurvy a kdyz nezaplatite na miste, tak oni nemaj povinnost vas o nicem informovat (statni musej, i urady). Takze po potycce s obecnakem si vzit cislo policajta, kontakt a adresu sluzebny a volat... oni totiz radi pak pokuty davaj lichvarum a z 200kc je 7tis... to statni a urady nesmej!

Edit:

presumpce viny, ac toto souslovi zakon nezna, tak existuje. Je to u otcovstvi a IT. Takze pokud zena rekne ze ma s Vama dite, musite Vy dokazovat, ze to tak neni, nikoliv ona ze to tak je a to same v IT, Vy dokazujete, ze sw mate legalne, nikoliv zalovatel, ze ho mate nelegalne.

Editováno: , autor: Radius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radiusi - film a realita je ale úplně něco jiného...  Směšuješ tam třeba trestní odpovědnost s přestupky atd. Správní delikt provozovatele vozidla je něco jiného. A že tvůj šéf něco někde vyjednal, tak to nemůžeš generalizovat. Tož asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam na tohle takovou fintu. Pokud mi prijde fotka a nebudu tam videt tak to svedu na drahou polovicku. Jelikoz ma slovenske obcanstvi tak at si ji hleda na slovaci j:-) a kdyz ji nahodou predvolaj tak zaplati max pokutu, ale body nedostane:-D

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I když tam jsi vidět, když budeš tvrdit, že to nejsi ty, ale osoba blízká, kterou říct nechceš tak s tím neudělají nic. Můžeš mít dvojče, podobného bratra ale i podobnou ségru atd. Pak bys měl dostat jen pokutu bez bodů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně to vidím tak, že když přijde fotka a jsem poznat, tak mam smůlu, když fotku nemají nebo není poznat kdo to je, tak mají smůlu, říct že je to osoba blízká, tak budu stejně platit ač bez bodů a když to řeknu, tak osoba co není poznat na fotce to zpochybní... Je pravda, že to je blbé, ale když to jde, tak to jde a je chyba v zařízení co fotí na hovno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouku, jak rikam. Je to vyzkousene (a je tu zasadni problem mezi teorii a praxi) na webu je taky hodne stranek, kde si zaplatis "clenstvi" a pak te budou v pripade potreby hajit.

Muj sef byl konkretni pripad, vim o dalsich 2 za parkovani v zakazu a za rychlou jizdu. Jednen se hajil tim ze za prve neridil a za druhe, ze ta cedule tam nebyla. Proslo, odlozeno. To se stalo i me: chytli me, tak jsem rekl ze pres dodavku nebyla cedule videt a v dobre vire ze tam neni jsem tam vjel. Pustili me, pac ta cedule nebyla opravdu pres dodavku videt. A dalsi bylo presne za kalibraci mericiho pristroje, jelikoz policajti nebyli schopni spojit sn zarizeni a kalibracniho listu. Odlozeno. A nikdo nic neplatit. V praci mame hodne vykuku... a kdyz reknes ze se cely zivot zivis merenim a neco o tom vis, tak papir trhaj na miste. Plus se muzu poptat v autodoprave, kde je jeden mladik a ten pravidla silnicho provozu asi ani nezna a od nej mam ty tipy - nikdy nic neplatil a jsou domluveny s bratrankem a chodej se "nevypovidat" navzajem.

Ano jak pise Arlo, osoba vzdalena (staci guuugl) kdyz das nekoho z ciny, je uz jen na policajtech, jak si ho predvolaj aby podal vysvetleni a kdyz se jim to nepodari, neni zase vinik. A nelze pokutovat majitele vozidla, to ze se to v praxi dela bez soudu je jen neznalost obcanu ze toto vypalne dobrovolne platej, jakmile se ohradis, tak couvnou. Je to asi stejne, jako kdyz ti poslu papir s razitkem od pravnika ze si mi stal na parkovacim miste u paneláku (napsat si to muzu, ackoliv to je verejne prostranstvi) a ted jde o to, zda-li se dotycnej lekne razitka a treba 500kc radsi ozeli aby nemel problemy a nebo se zacne zajimat a da te k soudu a vyhral by na plny care! Absurdni? Ano presne tak stejne jako ty pseudo oznameni o prestupku, kde je jasne psano, vinik neznamy, podejte vypoved nebo zaplatte pokutu bez bodu. Bez jedinyho dukazu.

O tom filmu jsem psal jen, znate to z tv... vse co reknete... jinak to jsou realny situace a v realnym zivote proste podas vypoved ze vypoved podavat nebudes tecka. Vic te nezajima a starejte se, dokazujte.

Btw jak jsem psal, pritelkyne jako zbytek ovci shodila ohon a ihned posilala penize.

Bohuzel je to spatny pristup, ale kdyz mne okradli policie mi nepomohla, dodal jsem adresu i jmeno pachatele odlozeno pro nedostatek dukazu (kupoval jsem funkcni ntb na aukru, prisel nefunkcni vrak a jeste vykuchanej a az po vypovedi pachatele na policii, kde pouze rekl ze na to zapomnel a ze ntb zasle... ale ue jsem mu denne psal a volal, to uz policajtum divny nebylo)... aukro zaruka na vraceni penez samozrejme nefunguje, pac to policajti odlozili.

Takze asi tak... a kdyz se da vyuzit skulinka a nikoho neokrast, tak proc ne. Ale ty co tunelujou a rozkradaj, treba ja rat vino, tak to uz se mi taky nelibi a stejne s tim nic nezmuzu a pritom je reseni tak snadne. Staci se posivat na danove priznani obraty v bankach, rozpis majetku/podilu/apod a kdyz to nesedi, tak cau a uvidime se za 20let nebo seknout ruce.

Proc se porad kradou auta a navigace

Proc zlodeje chytej v dilne s 1000 kusy nahradnich dilu a pustej je? Protoze reknout, ze dily nekde koupili v dobre vire, ze auto na jejich pozemku vidi poprve... apod... dokud to mebude pristizeni za ruku, je smula a policajti nic neprokazou.

Takze pamatovat zatloukat, zatloukat a nic nepodepisovat a vse do spravniho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mě vyfotěj třeba vysmátýho s doutnikem v hubě a já budu na fotce krásně poznat, je jim to uplně k hovnu, protože fotka není průkaznej materiál. Dejme tomu, že sem to frčel kilo po městě a cikáni na přechodu skákali jako gazely. Tím pádem mi jde nejen o pokutu a body, ale i o papíry, čili správní řízení, rok bez řidičáku, při dobrém chování jen o půl a pokutu za deset klacků, když uroníš slzu dojetím, tak možná bůra.

To by člověk musel bejt blbej říct, že to řídil. (pač jen vůl chodí pěšky). Takže řeknu, že to řídil někdo z rodiny, co má ksicht, hlavu jak tenisák, stejně jako já, ale protože je to osoba blízká, nemůžu jí prásknout, protože bych pak nemohl k ní zajít odpoledne na kafe.

Tím pádem oni začnou trochu pátrat a zjišťovat, kdo to mohl řídit a protože zjistěj hovno, vrátí se mi to jako bumerang, ale už jako provozovateli vozidla.

Napařími 5-10 klacků pokuty (jsem povinnen to zacvakat), ale už mi nejde o body a už vůbec ne o papíry. Takže si udělám brigádu, pošlu večer manželku na výpadovku, nebo odevzdám starý papír do sběru, zacvakám a jezdím dál..... ;)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...