Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Po chodníku bys na tom asi neměl jezdit to je jako na kole ne?

no nevím, to je asi dané vyhláškou města ne? http://www.zakruta.cz/silnicni-zakon/69/jizda-na-jizdnim-kole/ 

já jizdní kolo ale nemám.

 

Osoba užívající kolečkové brusle (a patrně analogicky též osoba pohybující se na skateboardech) má postavení chodce (§ 2 písm. j/ zákona o silničním provozu) a na pozemních komunikacích tak pro ni platí pravidla silničního provozu stejně jako pro chodce. Její pohyb je upraven těmito zvláštními právními předpisy (např. § 53 odst. 8 zákona o silničním provozu). Obce tak nejsou oprávněny regulovat prostřednictvím OZV jízdu na skateboardech a kolečkových bruslích, pokud jde o veřejná prostranství mající povahu pozemní komunikace.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chodec je nějak v legislativě definován (tady to ovšem není na 100% úplně jasné, jako u zipu) a od toho se také odvíjí, kdo může používat chodníku. Slovo chodník musíš tedy v tomto smyslu brát z pohledu zákona a ne nějakého tvého výkladu.

 

§2, vymezení základních pojmů

písmeno j)

chodec je i osoba, která tlačí nebo táhne sáňky, dětský kočárek, vozík pro invalidy nebo ruční vozík o celkové šířce nepřevyšující 600 mm, pohybuje se na lyžích nebo kolečkových bruslích anebo pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy, vede jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3, psa a podobně,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty krávo, co to je za Sheisse Katze, více to zkurvit nemohli. Musel jsem si změnit heslo a abych se dostal třeba tady na poslední stránku mi trvalo 5 min. Taky nevím proč by mi mělo najednou chodit upozornění emailem na všechna sledovaná témata. 

Hlavně, že reklamy fungujou bez závad.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...