Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

před 5 minutami, Tragedie_v_JZD napsal:

 


Proc tak negativne? Ja bych si to domauta nechal klidne domontovat... Dobrovolne. A rad. :)

Pokud nebude zaručeno, že mě přes to nebude někdo šmírovat (což zatím moc nevypadá), tak v žádném případě ne. Nejsem ovce, která si nechá vnutit cosi pod záminkou údajné prospěšnosti. Prostě jízda autem přináší určitá rizika, která jsem ochoten podstoupit, ale ne za cenu totální ztráty svobody a soukromí. Už tak mi pijí krav všudepřítomné kamery (tím nemyslím radary), která čmuchají, ale když je potřeba, nijak ti nepomohou.

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdepak paranoia, to je právě to, co chtějí - poslušné ovečky, které si samy myslí, že tak je to správné a tak to má být. Kde chce kam... Jednou na to už bude pozdě něco měnit. Až ti třeba někdo (a tím zrovna nemyslím hackera, i když už i to je dnes možné) zasáhne do řízení elektronických systémů v autě.

  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rikas ted, ale jednou az se ti pred ocima promitne cely tvuj zivot, budes jeste prstikem hrabat abys to mohl vzit z5. Pac Tvou zenu bude piglovat nekdo jinej a Tve deti bude vychovavat taky nekdo jinej - nejakej strejda s tetovanim. Pri teto predstave bych vstal i z hrobu. Ovsem lepsi je tomu predchazet a neumirat. [emoji3]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s Pavlem souhlasím, ale na druhou stranu, ruku na srdce, ty nemáš "chytrý" telefon? Pokud ano, ať už vypneš GPS, nebo internet, ať už voláš, či píšeš kdykoli komukoli, kdo chce, ten tě i tak najde na metr přesně. Jisté "síly" spoléhají na tuto skutečnost, protože s výjimkou amerického prezidenta a pár dalších jedinců má "chytrý" mobil každý. Na nějaké SOS v autě proti tomu sere pes ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sis naběhnul, nemám. ;) Nicméně pokud není registrován (respektive SIM) na jméno, což ovšem auto je, je v tom rozdíl a jde o něco jiného. Už byly pokusy v Británii protlačit zákonem možnost "vypnutí" motoru na dálku pro represivní složky státu. Ono to zas není taková legrace, jak se zdá. Je to prostě plíživé omezování svobody v Evropě v údajném zájmu zajištění údajné bezpečnosti ovčanů. Skutečnost je ovšem jiná. Život na zemi byl vždy s nějakými riziky, otázka je, kam až chceme zajít v údajném omezování těchto rizik.

 

Motosi, tak co semafor na kulaťáku v plném poprázdninovém provozu?

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S vyjimkou presidenta a Pawouka, trefil ses zrovna vedle. Pawouk je zrovna jeden jediny clovek v CR co chytry telefon nema. Pawouka znam nejaky rok, ale hlavnr se to tu diskutovalo vcera. Pawouk je ANTISMARTPHONE a i kdyby mu ho davali zadarmo a k nemu Kodiaka tak ho nechce.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sis naběhnul, nemám. [emoji6] Nicméně pokud není registrován (respektive SIM) na jméno, což ovšem auto je, je v tom rozdíl a jde o něco jiného. Už byly pokusy v Británii protlačit zákonem možnost "vypnutí" motoru na dálku pro represivní složky státu. Ono to zas není taková legrace, jak se zdá. Je to prostě plíživé omezování svobody v Evropě v údajném zájmu zajištění údajné bezpečnosti ovčanů. Skutečnost je ovšem jiná. Život na zemi byl vždy s nějakými riziky, otázka je, kam až chceme zajít v údajném omezování těchto rizik.

 

Motosi, tak co semafor na kulaťáku v plném poprázdninovém provozu?

Tak nemám co dodat, v tom případě to chápu :)

Já sám jsem podle mnohých "paranoidní" (což sice není paranoia, ale fakt), no pohodlí SP se vzdávat nechci a proto každý ví, kdy a kde jsem si prdl a z čeho to mám. No například stupidity typu sociálních sítí, kde si nejraději každý při své samolibé lásce k sobě sama dělá selfie i svého ranního hov*a a to ideálně ještě spolu se svou televizí za 100 tisíc, adresou a poznámkou, že nezamyká, to jde naštěstí fakt mimo mě, já měl vždy asi trošku deformovanou potřebu jít proti davu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až mi zhebne moje malá kovová Nokia, která se krásně všude vejde, stejně mi nezbude, než nějaký ten velký krám pořídit. Jenže tohle je skoro nezničitelné zařízení. V práci mi je to obecně jedno. Jenže tam to má druhý rozměr - snadno se totiž může stát, že mě někdo bude otravovat i mimo pracovní dobu. Ti pošahaní manageři na těch smartfounech sedí pořád a plodí kraviny.  Jenže já s odchodem z kanclu vypínám služební telefon. Což by u smatfounu jaksi už nešlo tak snadno... A za to mi to nestojí i když bych měl nějaký tarif zdarma.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Stringo napsal:

Pawouku a vypnout se dá i SP... on to kouzelné POWER tlačítko má taky emoji6.png

Ale je pravda, že je kontrolovaný mnohem více než klasicky telefon bez vymoženosti...

Kým je kontrolovaný víc než klasický telefon?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Stringo napsal:

Pawouku a vypnout se dá i SP... on to kouzelné POWER tlačítko má taky emoji6.png

Ale je pravda, že je kontrolovaný mnohem více než klasicky telefon bez vymoženosti...

Jistě, ale to asi budeš těžko vysvětlovat, když to budeš dělat pořád a někdo v tu dobu po tobě bude něco požadovat... O to mi jde. Že mě někdo bude šmírovat mi v tomto případě ani tak nejde - stejně to nebude registrované na mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...