Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

@stanmar: On je tady zásadní problém. Mám pocit, že mnohé řidiče MHD učí, že mají absolutní přednost při vyjíždění ze zastávky.

 

Ač přednost máte zakotvenou v zákoně §25 odst. 6 zákona č. 361/2000 Sb, je tam jedna důležitá věc: „Řidiči autobusu hromadné dopravy osob nebo trolejbusu musí v obci řidiči ostatních vozidel umožnit vyjetí ze zastávky nebo ze zastávkového pruhu, a to snížením rychlosti jízdy, popřípadě i zastavením vozidla; řidič autobusu nebo trolejbusu přitom nesmí ohrozit zejména řidiče vozidel jedoucích stejným směrem.“

 

Já nemám problém pustit kohokoli. Jde o ohleduplnost a plně chápu, že v autobuse sedí například 50 lidí. A přeci jen 50 lidí je více než já. Ovšem vše má své hranice. Pokud frajer autobusák stojí na zastávce, nedokáže dát levou páčku dolů a vletí do cesty jako největší prase, nemůže se pak divit, že jsou ostatní řidiči naštvaní. A co si budeme povídat. Jeden řidič z desíti dokáže slušně poděkovat, když zastavím a nechám ho projet.

 

A promiň, situace, kterou jsem popisoval u Denise v tématu, by nasrala naprosto každého. Pokud jede řidič MHD jako dobytek, problikává tě, troubí jako zbavený smyslů, má v autobuse lidi a ještě tě pak ohrozí tím, že přejede z nájezdového pruhu do pravého pruhu rychlostní cesty přes plnou čáru, omezí tě v jízdě, tak máš prostě chuť jet za ním, vytáhnout ho z autobusu a na místě ho zabít.

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám jsi na to odpověděl - nesmí ohrozit ovšem potíž je v tom, že spousta řidičů  nemá zájem ten autobus pustit ze zastávky, já sice taky někdy děkuji, ale ani bych nemusel, když jedeš po hlavni silnici, taky neděkuješ tomu co ti dává přednost (protože musí).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže ty nemáš jako řidič MHD absolutní přednost. Toto je stejný problém jako u chodců, kteří si myslí, že mají absolutní přednost i za předpokladu, že přechází silnici v případě, že je automobil od přechodu vzdálen 5 metrů. Pokud jede automobil 50km/h a ty mu tam vletíš s autobusem, bude mít co dělat, aby to auto zabrzdil.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to já nikde netvrdím - to je právě o tom nesmět ohrozit - často ostatní řidiči evidentně přidávají, aby ten zasranej bus nemuseli pustit před sebe.

Každopádně Tě plně chápu - mě by to taky naštvalo, kdyby mi někdo šoupnul bus (nebo jiný povoz) přímo před čumák a já bych musel prudce brzdit.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, absolutní nemá, ale řidiči mu musí umožnit vyjet ze zastávky. Policajti to řeší následovně: Při nárazu auta zezadu do autobusu je vinnen řidič osobáku, když narazí oaobák do boku autobusu, odsere to řidič busu. ;)

 

Taky nejsem nadšenej, že ho musím pustit, ale snažím se, když bliká že vyjíždí a za mnou jsou auta, pustím ho. Když za mnou nikdo není, většinou jedu.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Clint napsal:

Tak tak, absolutní nemá, ale řidiči mu musí umožnit vyjet ze zastávky. Policajti to řeší následovně: Při nárazu auta zezadu do autobusu je vinnen řidič osobáku, když narazí oaobák do boku autobusu, odsere to řidič busu. ;)

 

Taky nejsem nadšenej, že ho musím pustit, ale snažím se, když bliká že vyjíždí a za mnou jsou auta, pustím ho. Když za mnou nikdo není, většinou jedu.

Tak když jede samostatně jedno auto, tak se mu tam taky nenaseru... a chvíli počkám až přejede, ostatně jsem placen za hodiny a ne ujeté km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to se bavíme o slušných řidičích busů, co poděkují, když je pustíš. Stanmar je autobusovej pirát a bezohledně kosí osobáky kolo nekolo. Hrne je před sebou a troubí, pěstí hrozí z okna a když vyjíždí ze stanice, do zrcátka nekouká, blinkr nedává. prostě to voroštuje a votočí volantem doleva. Pak má radost, když někdo troubí, nebo prudce brzdí :D:D  Řídí zásadně v žabkách nebo naboso a při jízdě datluje do mobilu do fóra Clintova vlákna. :D Sem tam se při jízdě vybavuje s holkama "tyčovkama".

Co má nejraději, když dobíhá stará babka s berlí, to jí zavře dveře přímo před nosem, ale vždycky si počká, až doběhne co nejblíže :D Na to on se těší celou cestu do práce a vychutnává si to. Občas jim zavře kabelu do dveří a odjede. ;)

Placenej je sice od hodiny, ale velkej zisk mu přinášejí zapomenuté šrajtofle a mobily. Sem tam se domluví s cikánama a pak se šábnou na konečné ;)

Editováno: , autor: Clint
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci ještě se poptam zde, máte někdo osobní zkušenost s některou z těchto pneu? 

Pirelli P7 Cinturato 225/45 R17 91V

Bridgestone Potenza RE050A 225/45 R17 91 W

Hankook Ventus Prime 3 K125 225/45 R17 94 V XL

Bridgestone Turanza 225/45 R17 91 V MO

Continental SportContact 5 225/45 R17 91 V

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...