Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

Clinte a ted po pravde, jestli ty nebudes i kdyz podvedome vseobecne proste proti jinym znackam zasedlej kdyz jsi skodovak. Nemyslim to zle, ale jestli se snazis byt objektivni. Poves mi treba co ma mazda lepsi, pokud reknes nic pak uz vim od kud vitr fouka, pac kazde auto ma neco lepsiho ale i horsiho. Dalsi dotaz, jak to delas? To jen tak prijdes ze chces pucit na den a oni Ti ho pujci bez jakehokoliv tveho zajmu auto koupit? Ja chci taky se svest v RS. Popr. si zajit do Maserati :D

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrr: Já ti to prozradím a ty to budeš dělat taky :D

 

Zaujatost není, rád porovnávám různá auta, značky, motory, výbavy.....jenže vždycky zjistím, že koncernová auta mají něco do sebe a že nabízejí něco víc a v lepší kvalitě, jejich ovládání mi přijde logické a materiály poněkud kvalitnější. porovnávám samozřejmě auta v zhruba stejných cenových relacích, čili do toho nespadá ani BMW, ani Audi a ani Mercedes....a další (ovšem v jiné cenové hladině).

 

Takže zapomenout už mohu na Fordy, Peugeoty, Citrouše a Renaulty, dále i na Toyoty a Mazdy....dále všechny korejce  a už nemluvím ani o Fiatech a dalších sračkách. To všechno jsem už projel na testovacích jízdách a vrátil jsem se kam?  Ke Škodovce, k VW a neodsuzuji ani Seaty. Až se uvidíme, můžu ti vyprávět, jaké mám poznatky z různých aut a značek, jejich motorů atp.

 

Kokta: ano, Mazda nemá nic zázračného. Motory nežerou, to ano, ale taky nijak zásadně nejedou. Atmosféry v benzínu rovnou škrtám ( v době přeplňovaných motorů) nemají šanci a nafty snad akorát ty 2,2, s kterou jsem dneska jezdil. Zátah má na začátku solidní, ale na dálnici brzy vadne.

 

petrrr: Ještě k tomu RS-u, v benzínu je to opravdu nádhera a shodli jsme se s prodavačem, že jedině v manuálu. Nejdříve mě svezl on a za jízdy jsem se musel chytat madla u stropu :D  bylo vidět, že s ním jezdí a má ho v rukách :)  Opravdu ten motor je silně návykovej....

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli to neprozradíš, tak ti něco s petrem provedem.

 

co máš proti fordum? když sem hledal auta, tak sem zkoušel jak 1.6 a 2.0 ecoboost, dobrý motory. jak mondeo tak focus mě vyhovoval, mondeo ovšem více. vůbec bych se toho auta nebál, jenom na něj nemám diagnostiku, takže zásádná mínus :D zkoušel sem i ten silnější TDCI(147kw), taky spokojenost.

sory ale leon a golf je daleko lepší a hezčí než o3...

  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ford Mondeo je už stará okoukaná pixla a podívej se na ten interiér, jak o dvacet let zpátky, ty laciné stříbrné cetky a ten jejich strašnej Konverz display, absolutně nepřehlednej. Všechno jde ztuha, dveře...volant....Rádio Sony? Ten ouzkej volant do ruky pošitej tou lacinou koženkou.....

 

Motory jo, ty jsou gut, snad už i vychytanější ty diesly, než byly, jak se na nich všechno sralo, vstřiky, čerpadlo atd.....Jediná deviza Mondea je velikost a nízká cena.

 

VW golfy se mi nelíbily nikdy, takové nákupní tašky (možná ještě kombi, ale předek je hnus), ale Seat Leon ST (jako jedinej Seat) se mi líbí, i když méně než oktávka.

 

 

Jo marku, nechci nijak snižovat tvé auto, ale myslím si, že by ti to nové RS napráskalo :D  (i když ti to po čipu lítá solidně)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sousedovi se vstřiky sral(ale serou si i na mbéčkách), ani se nedivím. venku -20 auto stálo po víkendu a žádný žhavení a vytočení do 3000 otáček, dojel do firmy 5 minut a chcíp ho. pak jezdil do debilního servisu, to radši nemá cenu komentovat :)

volant, navigace, šajtr páka, mě teda vyhovuje. hlavně už 14 let maj vyhřívaný přední sklo? do dneška to nemá ani rapid.

O3 světla i sedačky sou taky už okoukaný x let...

Editováno: , autor: kokta7
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, diky Clinte, v ledascem s tebou souhlasim a i sam to citim podobne, nemam asi ovsem takove srovnani, v siroke rodine sama Skodovka a tak jsem se te zeptal z duvodu jestli sam nejsem zdegenerovanej. Snazim se automaticky neodsuzovat ci zavrhovat jine znacky ( jako to dela napr. muj stryc, ktery ovsem v zivote v nice jinem nesedel, coz nesnasim) stejne tak nevychvaluji SA za kazdou cenu do nebes a kdyz z vlastni zkusenosti vim ze se neco nepovedlo neobhajuji to a priznam to. Sice obcas remcam kdyz se naseru, ale chca nechca sou mi Skodovky nejblizsi. Ve firme mame fordy focus, mondeo a jak pises interier hnus, ten mi nikdy neprirostl k srdci, co ovsem musim priznat, podvozky maji mozna lepsi jak SA a to hlavni oba fordy nebyly ani jednou na reklamaci narozdil od meho vozu a to kdyz vidim jak se s nima zachazi tak i slzicka ukapne. Renolty skoda mluvit ( jednoho mam i kdyz z te levnejsi produkce) Korejce znam jen z doslechu kamose automehanika a zadna slava ( korejec je dobre auto tak na 3-4 roky pak dat pryc) i kdyz se to zlepsuje. No a Japonec kvalitni i kdyz kamosovi prisla nova Honda Civic bez chladiva v klime :D Prisel na to az za mesic a tyden cekal na novy dil s rozebranym autem v servisu. Doba je ovsem takova ze kvalita popr. nekvalita dnesnich aut se srovnava a uz neni takovy rozdil mezi znackami. Vse se vyrabi stejnymi technologiemi, dodavatele dilu jsou stejny, setri se vsude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží co kdo od auta čeká a jaké auto si kupuje, není OIII jako OIII... to že koncern má asi lepší zpracování (zatím) je pravda ale jinak na zákazníka serou možná víc jak Korejci. Ti možná auto nemají tak dořešené, ale v základu jsou auta mnohem víc vybavená než koncernová auta. 

 

No Clinte a pochlub se jak to děláš s těma jízdama  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejhorší je situace s těmi náhradními díly. U Škody máš všechno do druhého dne a základní věci skladem. To ovšem neplatí u japonců, Korejců atd, tam čekáš taky tejden, někdy 14 dnů, než to dovalej....A servis, Škoda je na každém rohu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chlapci zlatí, nevím co vlastně chcete slyšet ohledně těch předváděček. Prostě si tel. pozjišťuju kde mají kde jaké auto na projetí a pak tam jedu. Musíte vystupovat jako zákazník, co chce koupit auto a co možná nejdříve, obléknout se solidně a věrohodně a hlavně netvrdit, že plánujete auto za rok. Pak prostě řeknu, že bych si chtěl auto projet, ideální delší dobu, abych se s ním mohl lépe seznámit a poznat jeho charakter. Některé automobilky viz. třeba Mazda, nebo Honda (i Škoda) vám auto půjčí samotnému třeba na hodinu či dvě, někdy i víc. Chce to o autu něco znát, přečtu si parametry a výbavy, abych mohl vést s prodejcem rozhovor a nebyl za trotla :) No a po jízdě řeknu, že se hodlám projet ještě v konkurenčních vozech, abych si udělal obrázek a že se ozvu ;)  Samozřejmě, nechodím do stejných autosalónů, nebo počkám, než se vymění lidé. Kolikrát musím cestovat i delší dobu do vzdálenějšího salónu, aby mě nepoznali :D  Takže takhle už mám projetou řadu vozů. Takže v tom nic není, jen vypadat solidně ;) Žádnej trik. Mám to jako koníčka a zálibu. Nicméně včera to bylo opravdu účelové, protože O3 RS v benzínu a manuálu chci koupit, jak jistě víte a tak jsem byl nadšenej víc jak jindy. A Mazda 6 bylo auto roku, tak jsem chtěl zkusit, čím je tak skvělá a zjistil jsem, že ničím zásadním :)  Nijak mě to nenadchlo, prostě auto jako každé druhé....

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, je potřeba si uvědomit, že servis je jediná věc, která je živí, z prodeje auto mají čárku na papíru....

 

Včera v Mazdě se ptám na slevy a pán mi povídá s úsměvem "žádné slevy Mazda nedává, ani procento" Ptám se jak se ta šestka prodává a on: "sama" :D To jistě :D

Editováno: , autor: Clint
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ne - poslušně hlásím, mám volno ;)   Zrovna si konfiguruju nové RS-o, asi už čtyřicáté, dělám to každej den (přesně jak říká Kokta), hned jak ráno vstanu, zapínám konfig a pauzu si dávám jen o oběd ;) Pak konfig, kafe, konfig a je čas na večeři.... ;)  A před spaním si hodím ještě jednu konfiguraci a radostně usínám. (V noci se mi zdá, jak s tím nakonfigurovaným autem jezdím)

Editováno: , autor: Clint
  • Pozitivní 4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamčeno a odemčeno toto téma
  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...