Přejít na obsah

Nesviti obrysovky - vadné relé


kokrhanek3ta

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám zásadní problém na mém Superbu, přestali mi svítit zadní i přední obrysovky, xenony svítí, brzdy taky. Dokonce sviti i ty obrysovky, ale pouze na blinkr při vypnutém klíči. Už jsem udělal rozborku vypínače a ten je v pořadku. Ještě mě napadá že tam mám daný origo denní svícení a to přestalo fungovat už před půl rokem. Tak jestli to nerozjebává to relé. Prosím poraďte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera udělal kompletní rozborku vypínače a je jako nový....A pak jsem zjjitil, že je vadná sada na denní svícení a je na to dokonce svolávací akce,...Bohužel jsem druhý majitel a i přesto, že mám vadný kus, ověřeno s technikem po telefonu dle čísla, tak mi to bez faktury neudělají....takže jedu koupit nové relé :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkně sis založil téma a pěkně sis to sám rychle vyřešil... :kol-47:

Dovolím si malou poznámku:

Nic proti, ale relé denního svícení je k ničemu. Tuhle jsem tu měl Oktávku s tím samým problémem, prostě vopruz jako prase, než jsme to našli, prostě ten debilní velkej modul.

Zkus popřemýšlet o DRL, které jsou v mnoha ohledech nejlepší volba.

Výhodou je předně nízká spotřeba proudu a menší zatížení altíku, potažmo (sice zanedbatelně ale přeci) i nižší spotřeba

Dále to šetří i světlomety, které se vypnuté nezahřívají a časem to ušetří i za výbojky (nejedou furt)

Mimochodem, kdo vymyslel denní svícení byl idiot na entou, kdo ve dne nevidí protijedoucí auto, které nesvítí, neměl by mít papíry, když je slepej. Např. v Německu tento předpis není a skopčáci se akorát ještě smějou cizincům, jak mají furt ze zvyku zapnutý světla, nebo tam mají nacpanej debilní modul denního svícení. Holt tam uvažují trochu racionálněji a prevenci proti nehodám berou z jiného (lepšího) pohledu a to například přísnějšími podmínkami pro získání ŘP a taky TÜV (STK). A funguje to

V CZ navštíví ministerstvo dopravy výrobce žárovek s krabicí od vína a ejhle, je z toho nová povinnost mít zapnutá potkávací světla....

Ale to už patří jinam :kol-28:

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tady v té naší opičárně se ani není čemu divit.Je to přesně jak říkáš.Krom toho si určo vzpomeneš na podobný případ nutné výměny lékárničky.Někdo prostě rozhodl že tam musí být nůžky či co to bylo ( už si to nepamatuju) a najednou všeci museli měnit.Dneska to je fakt o tom že kdo zalobuje a něco sypne z rukávu tak se mu výjde vstříc.Stojí to za hovno.Je to stejné jako s rezervníma žárovkama.Kdo dneska na nových autech je vůbec schopen na místě cokoli měnit?Krom defektu nic.Ale předpis je předpis.Škoda mluvit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak,jako například výměna xenonových výbojek u Superba (alespoň u mé 2.8 V6), nebo třeba i obrysovek, stačí jen sundat nárazník, demontovat světla a pak vyměnit žárovku, jak snadné :-D.....když mi shořel xenon nevěřil jsem vlastním očím jak je vyřešena výměna. Myslím, že to šlo vyřešit i jinak :-D a pak tu právě nastává ta otázka, naco náhradní žárovky, rozhodně nebudu dělat rozborku předku auta někde na okresce :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...