Přejít na obsah

řinčení pří ubraní plynu


vikyviky

Doporučené příspěvky

nevím tím si nejsme moc jist , táhlo jsem skoušel a namá žadnou vuli , nikde se nedotýká že by mohlo rezonovat

 

nebo tedy pokud to je tahlo od řízení turba tak nebo o co vyluzuje ten zvuk ?

 

pokud je to táhlo od turba co se stím dá dělat ? nebo resp když to bude reklamovat , udělaji stím něco ? nebo to zase bude dělaji nám to i nová auta a :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je to ono,tak s tím asi nikdo nic moc neudělá - je to vlastnost. Tady je o tom celé vlákno: http://forum.skodahome.cz/topic/115389-drn%C4%8Diaca-ty%C4%8Dka-regul%C3%A1cie-obtokov%C3%A9ho-kan%C3%A1la-turba-12-tsi/

Tady je znění servisní informace na tento problém pro F/R 1.2 TSI:

Servisní informace: Raslování / cinkání / řinčení z oblasti motorového prostoru
Datum zveřejnění: 18.10.2012

Vyjádření zákazníka/ zjištění dílny

Rušivé hluky (raslování, cinkání, řinčení) z přední části vozu (z motorového prostoru) při rozjezdu nebo při krátkém přidání plynu.

Technické pozadí

Hluk způsobuje volně uložený talířek ventilu WESTGATE v turbodmychadle (Obr.1), který je rozkmitáván prouděním výfukových plynů turbodmychadlem.

Talířek musí být uložený volně z důvodu dilatace a přesnému navedení do sedla.

Uvedené hluky nemají žádný vliv na funkčnost nebo provozuschopnost turbodmychadla motoru.

Zavedení v sérii

Opatření

Informace pro zákazníka


Vysvětlete prosím zákazníkovi příčinu hluku


Neprovádějte žádné opravy - není možné jiné technické řešení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

děkuji

 

mně by tady zajímal kde je ten talířek přesně umístěný , nechce si mi dlachnit auto jen proto aby věděl kde je

 

tak jsem odkaz přečetl celý, ale mi se to najk nezdá , když uberu plyn m nemněl by být obtokový ventyl zcela otevřený ? tím padem by drnčet nemněl ne ?  jen fakt že neznám mapy pro obtokový ventyl kda a jak je otevřeny zavřeny , vycházím jen z logickoho předpokladu

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nn mně je to slyšet i když není stažené okínko, aji když jede radio slabě tak je to slyšet , ten zvuk se dá těžko popsat je to jak když přejedete po velkém plechovem hrnci řetězem od kola nebo podobně , nejsou to ani víšky a ani basy je to takový střed

 

jak to mám skusit jestli to je obtokový ventyl ?

 

super obrázky kde je berete ? :kol-47:

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

normálně řekni někomu ať si sedne za volant a vytočí motor, pak prudce pustí plyn. ozve se to drčení, ty budeš čumět do motoru. pak udělá ten člověk za volantem to stejný a ty budeš lehce působit na tu tyčku od ventilu směrem od sebe, ala bacha, bude se zasunovat :-D a uvidíš, že bude ticho. tohle byla první věc, kterou jsem zkoumal po pár najetých km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Nemáte někdo zkušenosti s rezonujícím plechem (aspoň to tak zní) v motoru?

Když nastartuju je to OK ale když prudce sešlápnu plyn a zase pustím tak tam něco zadrnčí.

 

Když tak přesun do sekce -> motor 1.2 TSI 

 

Edit: jak čtu je to normální - zkusím taky na tu tyčku mrknout 

Editováno: , autor: Kucis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...