Přejít na obsah

Koupě FIII - jakou motorizaci, výbavu, doplňky...


rsrsrs

Doporučené příspěvky

Dobře je to vidět na tomto videu,

přibrzdí to během jízdy avšak zastaví to opravdu "na posledních dvou metrech" (při jízdě do 50 km, nad už to zastavit nezvládne jen to přibrzdí aby zmírnil následky)

 

Obdobně to mělo i Citigo, jedeš jedeš píp píp stále nic neděláš a přibližuješ se tak na to šlápne. Jen pokud nevyřadíš, např. při popojíždění v koloně nebo tak tě těžko napadne vyřadit že budeš prudce brzdit to samozřejmě chcípne a vycházejí z auta všelijaké podivné zvuky, ale pokud dáš neutrál, příjemně to zastaví a motor běží a mám dojem že by to zůstalo stát i při jízdě z kopce.

 

Tady v druhé půlce videa mluví o adaptivním tempomatu, že by práskli co bude jako inovace?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže, všem přeji hezké vánoce. Něco hezkého pod stromečkem, na toho vašeho plechového miláčka a samozřejmě vše nejlepší do toho nového roku. Hlavně  zdraví a najeté km bez nehod. A pro ty co si budou objednávat a nebo kupovat nové auta, štastnou ruku při výběru. HEZKÉ VÁNOCE A ŠTASTNÝ NOVÝ ROK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se zeptat, jaké byste volili kola na zimu?

Rozhoduji se mezi základními 15" MATO s pneu 185/60 R15. nebo jestli připlatit za 16" ROCK s pneu 215/45 R16. Na léto chci kupovat černé broušené 16" ITALIA, tak se potřebuju rozhodnout na jakých kolech Fábku objednat. Auto bude FIII Combi Style+ 1.2TSI DSG ve žluté Sprint.

Díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem původně chtěl mít na léto i zimu stejná kola, ale cena zimních 215/45 R16 pneumatik mne odzbrojila. Takže objednávka bude na 16" ROCK a na zimu koupím 15" Propeller.

 

Ty to budeš mít složitější - pokud ti přijde auto na 15" a budeš na léto kupovat 16", tak ti zbydou 15" pneumatiky. Ideální by bylo vyměnit je s autosalónem s doplatkem za 15" zimní a koupit celou sadu litých kol na letních 16" kolech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že cena 16" zimáků je to, co mě přimělo o 15" zimních vůbec uvažovat. Co jsem si to tak nahrubo propočítával, tak na pořízení je varianta 15/16 o nějaké 4 až 5 tisíc levnější než 16/16 s tím, že 15" letní pneu bych prodal. Dál by 15/16 ušetřila dalších zhruba 8 tisíc s každým přezutím zimáků, pokud by ceny pneu zůstaly tam, kde jsou teď...

Editováno: , autor: Pavel M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešilo se tu, zda kupovat Fabii III hned po začátku výroby. Taky se přikláním k tomu, že bych ji nekupoval hned v prvních dnech. Myslíte si ale, že třeba v červnu 2015 s náběhem nového modelového roku, budou už případné "dětské nemoci" vychytané? Nebo raděj počkat aspoň roky dva? Díky za názor někoho z oboru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To trochu bláznovství je.  :kol-48:  Já budu objednávat až se svezu s kombíkem, posedím v Dynamic sedačkách a vyberu dealera (takže v zhruba v půlce února). V garáži na autorevue teď někdo psal, že se mu podařilo získat 12% slevu, takže jsem zvědavý, kam se dostanu já. :rolleyes: Konfiguraci už mám doladěnou, jen jsem přidal ještě jeden, opravdu poslední příplatek - přední parkovací senzory.  kol117

Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešilo se tu, zda kupovat Fabii III hned po začátku výroby. Taky se přikláním k tomu, že bych ji nekupoval hned v prvních dnech. Myslíte si ale, že třeba v červnu 2015 s náběhem nového modelového roku, budou už případné "dětské nemoci" vychytané? Nebo raděj počkat aspoň roky dva? Díky za názor někoho z oboru.

podívej se jak dopadl Rapid.... i když upřímně, plno dětských nemocí má Rapid dál které jsou známy a stejně ŠA kašle na to je vyřešit - nebo spotřebovává zásoby...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To trochu bláznovství je.  :kol-48:  Já budu objednávat až se svezu s kombíkem, posedím v Dynamic sedačkách a vyberu dealera (takže v zhruba v půlce února). V garáži na autorevue teď někdo psal, že se mu podařilo získat 12% slevu, takže jsem zvědavý, kam se dostanu já. :rolleyes: Konfiguraci už mám doladěnou, jen jsem přidal ještě jeden, opravdu poslední příplatek - přední parkovací senzory.  kol117

12% sleva není vůbec problém.... ( na ne-akční model )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahorag: ............ motory bezi defakto uz dva roky, zbytek je jen otazka, jestli tam jsou nejake velke nedostatky, na to ti ale pochopitelne nedokaze nikdo moc odpovedet, pokud i tak chces pockej aspon do cervna a uvidis co bude v novem modelovem roku ;)

Editováno: , autor: Lukason
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rypicong: Dík, no asi bych každopádně počkal přinejmenším na červen nebo červenec, kdy je už nový MR nebo pak ještě další rok, uvidím, taky jsem se ještě rozhodoval pro VW Polo, tak to musím promyslet. Jinak se chci ještě tedy zeptat na tu slevu dealera. Myslíš, že těch 12% je opravdu reálných u neakčního modelu? Takže pokud bych měl fabii za 265 tis.dejme tomu podle konfigurátoru, tak by mi ji klidně mohl bez problému za 240 tis.prodat? Plus tam je ještě 15 tis., když dáš na protiúčet auto, tak to by pak ta cena vyšla docela slušná. U těch akčních je to pak asi do těch 5%?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rypicong: Dík, no asi bych každopádně počkal přinejmenším na červen nebo červenec, kdy je už nový MR nebo pak ještě další rok, uvidím, taky jsem se ještě rozhodoval pro VW Polo, tak to musím promyslet. Jinak se chci ještě tedy zeptat na tu slevu dealera. Myslíš, že těch 12% je opravdu reálných u neakčního modelu? Takže pokud bych měl fabii za 265 tis.dejme tomu podle konfigurátoru, tak by mi ji klidně mohl bez problému za 240 tis.prodat? Plus tam je ještě 15 tis., když dáš na protiúčet auto, tak to by pak ta cena vyšla docela slušná. U těch akčních je to pak asi do těch 5%?

Na fóru autorevue ten člověk psal, že to byla sleva na jeho konfiguraci za cca 390 tisíc. U levnějších konfigurací taková sleva asi nebude. Editováno: , autor: mp390
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad sleva - objednával jsem cca před třemi týdny a na ceně jsem si dal opravdu záležet. Pokud se za tu dobu nic nezměnilo, tak těch 12% co údajně někdo dostal musí být kombinace ceny na IČO (kde slevu dává přímo Škoda, ovšem nelze některé pakety PLUS a hlavně nelze paket Mobilita PLUS) a ještě těch 15 000 Kč za vůz na protiúčet. Jeden prodejce mi dokonce ukázal papír, kde byly marže na všechny modely a Fabia ji měla s přehledem nejnižší (jestli se nepletu, tak další vyšší marže byla minimálně dvojnásobná, některé víc než čtyřnásobné). Samozřejmě, že tu je ještě zpětně vyplácenej bonus, takže vám prodejce může nabídnout (a taky většinou nabídne) i víc než je marže, ale to taky není žádná hitparáda. Škofin, dle mých informací, nemá vliv.

 

Záměrně nepíšu čísla, protože za prve to není fér k těm co mi tyhle informace poskytli a za druhé, je tu určitě několik dalších lidí co má naprosto přesné informace a tak ze sebe nebudu dělat vola, co kdyby náhodou ;).

 

A ještě jedna drobná poznámka k diskusi na téma "Za jak dlouho od startu výroby objednat auto". Dost často tu padá srovnání s Rapidem, jenže u Rapida byly všechny nemoci známé v podstatě od prvích recenzí, na Fabii jsem žádnou kritiku neslyšel. Rapidu se vytýkal podvozek, plastová palubka, zakrytí kolejniček, dojezdy a všechny tyhle věci má Fabia OK. Jasně že by bylo lepší počkat třeba na novej MR, o tom žádná, nicméně si uvědomte, že ten kdo objedná auto teď tak bude vyráběno přibližně tři čtvrtě roku od startu výroby, což mi připadá jako dostatečně dlouhá doba na to, aby se vychytaly vyložené vady. Nejvíc mě ovšem baví ti diskutující, co si chtějí "raději" počkat dva roky a víc, protože bude určitě spousta změn a úprav. Na to se dá říct snad jenom to, aby si počkali na F4, tam bude určitě změn mnohem víc a bude určitě ještě lepší...

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal, samozřejmě že je lepší počkat na novej MR, ale osobně to nevidím jako nic kritickýho, protože Fabii se nic extrémního nevytýká (co by se mělo s novým MR měnit). A ano, tři čtvrtě roku považuju za dost dlouhou dobu na to, aby se výroba zaběhla a aby se ustálila kvalita. Apropo, jaké věci jsou na Fabii špatně, že by se mělo čekat na to až je vychytají? Jmenujte...

 

EDIT: Jistě, za rok nebo dva se zjistí, že předčasně odchází tamto nebo ono, za další rok nebo dva přijde náprava a rok před ukončení výroby už auto doopravdy nebude mít žádnou mouchu. Nic proti, ale tak dlouho se mi čekat nechce ;),

Editováno: , autor: happymaster23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...