Přejít na obsah

Koupě FIII - jakou motorizaci, výbavu, doplňky...


rsrsrs

Doporučené příspěvky

chlapi, co myslíte, mám vyměnit svoji O1za FIII combi? Rozměrově je to podobné, kufr taky pěknej, po dálnici ani na dovolenou k moři nejezdím a po městě by mi to nežralo 9-10/100km a olej. Mám sice na O1 jen necelých 80tkm (pár let skoro vůbec nejezdila), ale už mi olej vyjde jentaktak od výměny k výměně, asi daň za 1.6MPI a krátké cesty po městě. Ročně najedu tak max 15tkm (s druhým autem tak 7tkm), takže si říkám, že by ta fábule nemusela bejt až tak zlá, seděl jsem sice jen v krátké, ale zatím se mi líbí. Co vy na to, mám to vyměnit? (pozn. na OIII bych asi ze svačinek nenašetřil a Rapida nechcu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O1 5/2006 Tour, Ac klima, origo šibr, el. okna vpředu, loketka, parkovací kamera (dodělaná), BT rádio s USB, maxidot, tažné (použito cca 5x, nábytek, železnej šrot), zahrádka, construct, no a to je z toho podstatného asi vše, jo ještě druhá sada kol..., vše plechy, pár drobných škrábanečků na nárazníku, jinak vše v cajku, servis u dealera co mi to prodal.

 

to Otmar: mě se škodovky docela zamlouvají, hodlám u nich zůstat :)

Editováno: , autor: Joseamigo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O1 5/2006 Tour, Ac klima, origo šibr, el. okna vpředu, loketka, parkovací kamera (dodělaná), BT rádio s USB, maxidot, tažné (použito cca 5x, nábytek, železnej šrot), zahrádka, construct, no a to je z toho podstatného asi vše, jo ještě druhá sada kol..., vše plechy, pár drobných škrábanečků na nárazníku, jinak vše v cajku, servis u dealera co mi to prodal.

 

to Otmar: mě se škodovky docela zamlouvají, hodlám u nich zůstat :)

bejt tebou, tak si nechám O1, minimálně ještě 2 roky a neřešil bych to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OtmarPetrovič - už jsem to tu dával, ale do jiné kolonky. Mě to také nemile překvapilo, zvláště, když jsem po zvážení zda 66kW nebo 81kW rozhodl se pro tu silnější verzi. Nevím, co bych dělal teď, kdybych šel do té 66 a čekal na ní s tím, že 81 je slabá. Já to beru jen jako názor Koubka a sám si později udělám vlastní dojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O1 5/2006 Tour, Ac klima, origo šibr, el. okna vpředu, loketka, parkovací kamera (dodělaná), BT rádio s USB, maxidot, tažné (použito cca 5x, nábytek, železnej šrot), zahrádka, construct, no a to je z toho podstatného asi vše, jo ještě druhá sada kol..., vše plechy, pár drobných škrábanečků na nárazníku, jinak vše v cajku, servis u dealera co mi to prodal.

 

to Otmar: mě se škodovky docela zamlouvají, hodlám u nich zůstat :)

 

už to tu někdo napsal, nech si to co máš. 80 000 to je skoro nový auto a při prodeji to nikdo finančně neocení. Klidně může bez problémů sloužit ještě 10 let...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OtmarPetrovič - už jsem to tu dával, ale do jiné kolonky. Mě to také nemile překvapilo, zvláště, když jsem po zvážení zda 66kW nebo 81kW rozhodl se pro tu silnější verzi. Nevím, co bych dělal teď, kdybych šel do té 66 a čekal na ní s tím, že 81 je slabá. Já to beru jen jako názor Koubka a sám si později udělám vlastní dojem.

 

Já jel s 81kW v krátké verzi, najeto měla pouze pár kilometrů a výkon jí opravdu nechyběl ani ve třech lidech. Záleží, z čeho kdo přesedne - pokud pan Koubek přesedl z nějakého 300k auta, tak to 1.2 TSI opravdu nepojede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O výkon bych se nebál, máme doma 2 auta s 1.2 TSI 77kW (Fabie II Combi a Golf VI) a u obou aut je ten motor úplně dostatečný, na běžnou jízdu a bezpečné předjíždění, samozřejmě, když je narvaný kufr po strop a v autě 5 lidí, tak to nejede jako s prázdným autem... Ale neviděl bych to tak tragicky jako ten člověk ve videu, který je evidentně zvyklý na trochu jiné motory s minimálně 150 kW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OtmarPetrovič - už jsem to tu dával, ale do jiné kolonky. Mě to také nemile překvapilo, zvláště, když jsem po zvážení zda 66kW nebo 81kW rozhodl se pro tu silnější verzi. Nevím, co bych dělal teď, kdybych šel do té 66 a čekal na ní s tím, že 81 je slabá. Já to beru jen jako názor Koubka a sám si později udělám vlastní dojem.

 

Mozes byt uplne kludny, pan tester je uplne mimo (po tom vyjadreni je pre mna neprofesional, ktory by sa nemal tym zivit). Pokial to porovnava so strednou triedou 200HP+ tak ma pravdu - ale tomu sa potom hovori neprofesionalita. Jedine koho v CR mate co sa venuje nielen vozeniu sa v aute je p. Vaculik (riesi aj technicku stranku) - to je jediny.

 

Mnohi uzivatelia vedia o autach pri kupe viac ako (dealeri, testeri), to iste je aj v teste, minimalne 20% uzivatelov by tu vedelo urobit lepsi test (nie tlmocenie udajov od vyrobcu, ktore dostanu pri prezentacii a tam to konci, bohuzial.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozes byt uplne kludny, pan tester je uplne mimo (po tom vyjadreni je pre mna neprofesional, ktory by sa nemal tym zivit). Pokial to porovnava so strednou triedou 200HP+ tak ma pravdu - ale tomu sa potom hovori neprofesionalita. Jedine koho v CR mate co sa venuje nielen vozeniu sa v aute je p. Vaculik (riesi aj technicku stranku) - to je jediny.

 

Mnohi uzivatelia vedia o autach pri kupe viac ako (dealeri, testeri), to iste je aj v teste, minimalne 20% uzivatelov by tu vedelo urobit lepsi test (nie tlmocenie udajov od vyrobcu, ktore dostanu pri prezentacii a tam to konci, bohuzial.

 

ale co když opravdu měl zrovna kus který byl zdechlý ? co měl říct ? hlavně to nebyl ani test, ten teprve přijde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...