Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

mam prave ze plonkovni litaky v 17tce a premyslim jestli je prodat a koupit 16ky,muzu na ty 17ky dat 205 gumy?v tp mam pouze dva rozmery ale je to auto z DE tak nevim jestli sou tam vsechny zapsany,je nekde prehled pneu co se muzou na octavku dat?jinak samoze potrebuju vyjet bydlim na kopci a jeste je cesta z kocicich hlav,ale 4kola si s tim poradi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Pokud ti sedí rozměry pneu, tak s rychlostním indexem můžeš jít dolu.
 

Dotaz – rychlostní index zimních pneumatik: "Mohu na vozidlo s nejvyšší rychlostí 210 km/h použít zimní pneumatiky s rychlostním indexem 190 km/h ?"

 

"Ano, avšak pouze při dodržení následujících podmínek, které stanovuje vyhláška č. 341/2002 Sb., §21, odst.2, kde je uvedeno: „V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla, je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče. Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena. Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem).“

 

Nutnou podmínkou pro použití takových pneumatik je tedy vyznačení rychlosti alespoň nálepkou v zorném poli řidiče. Povinnost umístit tuto nálepku je v tomto případě na provozovateli vozidla, který se rozhodne pneumatiky s nižší kategorií rychlosti na vozidlo namontovat. Další podmínkou je, že nesmí být použito zimních pneumatik s kategorií rychlosti nižší než 160 km/h, pokud nejvyšší rychlost vozidla tuto hodnotu překračuje, ani s vyznačením této rychlosti nálepkou (směrnice EHS 92/23 o pneumatikách a jejich montáži).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, mám na RS 18" letní origo a jelikož to bude moje první zima s RS, mám dotaz:

17 nebo 16? 16" hlíny mám s OIII, ale bojím se, že to bude na tom plavat.

 

Prečo by to malo plavat? Ja používam disky zo superba II (širšie a z nižším ET) a úplne bez problémov... žiadne zhoršenie jazdných vlastností som nepostrehol... len teda disky nie sú úplne podľa TP, pneumatiky samozrejme sú podľa TP... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to je jasné že užšie a vyššie pneu budú cítiť.. či ti to bude až tak moc vadiť uvidíš len ty sám.. ja rozmýšlam že vrátim na taxík pôvodné brzdy a teda nechám 16" aj v zime aj v lete (momentálne mám minimum 17") ale to skôr z ekonomických dôvodov a že už na ňom nejazdím len sám ale občas ho nechávam aj kolegovi... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tatk jsem dal na dvojku octavii klebery ks2,uplně nové,ale ten hluk.Nekupujte je,varuju všechny.jsou to 15.Letní mám dunlopy s hlučností 67db,kleber 72db,ale říkal jsem si,děláto michelin,s ks1 na jedničce octavce spokojenost,ale tady ty dvojky,hruza.

Možná jsem moc puntičkář,ale když to srovnám s jedničkou,tam mohlo být cokoliv a nehučelo to.ale dvojka je háklivá i na kamínek ve vzorku.Budu to muset asi celé odhlučnit nebo asi pořád srovnávám s jedničkou.Má někdo stejnou zkušenost? Autům rozumím,ložiska apod to nejsou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím už 5-6 let na Fuldách. Mám dvě auta a na obou mám letní i zimní Fuldy (Carrat na léto a Montera na zimu). Nikdy se mi nestalo, že bych na kaluži zaplaval nebo v zimě nevyjel. Oblíbil jsem si je a nedám na ně dopustit. Byl jsem na zimních v horách a tam kde někteří turovali motory a snažili se rozjet, tak tam jsem kolem nich projel jak nic...Fuldy se pravidelně umisťují v německých testech v první desítce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím letní i zimní Kleber a taky jsem se s nimi za několik let již spřátelil. Letní mám již téměř sjeté a zdá se mi že sedí snad čím dál líp. Zimní na sníh se mi nezdá jako TOP ohledně stability a držení stopy, ale na suché silnici v mraze zase výborné. Hlučnější v porovnání s letními jsou, ale ne o moc, pozoruji to hlavně po přezutí pří projíždění některých úseků mezi zástavbou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tatk jsem dal na dvojku octavii klebery ks2,uplně nové,ale ten hluk.Nekupujte je,varuju všechny.jsou to 15.Letní mám dunlopy s hlučností 67db,kleber 72db,ale říkal jsem si,děláto michelin,s ks1 na jedničce octavce spokojenost,ale tady ty dvojky,hruza.

Možná jsem moc puntičkář,ale když to srovnám s jedničkou,tam mohlo být cokoliv a nehučelo to.ale dvojka je háklivá i na kamínek ve vzorku.Budu to muset asi celé odhlučnit nebo asi pořád srovnávám s jedničkou.Má někdo stejnou zkušenost? Autům rozumím,ložiska apod to nejsou

tak dnes jsem celej zadek vytlumil,material stál 3500kc,od zadku mám klid,gumy ni nic jiného neslyším, slyším předek.Koukal jsem co bych tak mohl udělat,tak vystříkám přední podběhy z venku bodyčkem,nic jiného dělat nemůžu.Díval jsem se na přední podběhy zevnitř,je tam vest origo odhlučnění,tam nic nesvedu.Jinak když srovnám plastové podběhy O1 s O2,tak v O2 je sice větší,ale nějakej slabej "eternit",ne ta festová umělá hmota v O1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...