Přejít na obsah

Drzak na kola na tazne zarizeni


deathskull

Doporučené příspěvky

Ahoj, chci se zeptat. Premyslim, ze koupim drzak na kola na tazne zarizeni na F III. Chtel bych se zeptat, co pouzivate, pripadne co doporucujete. Premyslel jsem nad tim to: http://nosice-kol.heureka.cz/peruzzo-siena-2/ a nebo se placnou pres kapsu a jit do thule: http://nosice-kol.heureka.cz/thule-euroride-940/

 

Pripadne mate nejake jine rady?

Editováno: , autor: deathskull
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Mam tenhle: http://www.nosic-kol.cz/cz/zadni-nosice-kol/27-alfa-plus-2.html  a zatím absolutni spokojenost.

Dva klasicke 26 mtb se na nej vejdou bez problemu a mělo by jit i 29, ale ještě jsem nezkousel (mam, ale nevezl jsem ho). Cele se to da sklopit, takze není problém dostat se i přes nalozena kola do kufru.

Co se tyce montaze, tak to ma jeden utahovaci sroub (klic soucasti baleni) a jeden na nastaveni sklonu. Zastrcky delaji oba typy, resp. 7 polovy s redukci na 13...

Ma to i pojistky, takze by nemelo hrozit, ze se sklopi za jizdy a zamky nad upevnovacim sroubem, na uchytu vnějšího kola a u te svisle kostry.

Kola se chytnou normalne za ramovou trubku, plus takove ty zubate poutka na kazde z kol.

 

Jinak i přes nalozeny nosic je videt bez problemu ve zpetnem, co se deje za autem. Zadne pazvuky jsem od toho nezaregistroval a urcite to bude stabilnejsi jak na strese. Sirsi nez zrcatka to taky není.

Kupoval jsem ho na doporuceni, kdy dotycni s tim jezdi uz několik let a bez problemu. Ted nove na nem vozi i e-kola...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo a místo oběda jsem to sel vyzkoušet ;-)

Myslim, ze je to i s devetadvacou uplne v pohode.

Dal jsem to tam sice jenom tak na oko, ale sedi to v tom stejne dobře jako 26ka. Sice je to o něco malo sirsi, ale zrcátka to stále neprecuhovalo - bohužel ty fotky zepředu nesly udelat z vetsi vzdalenosti, protože tam stalo jiné auto a nechtelo se mi kvůli tomu popojíždět. Ted me napadlo, ze jsem mohl udelat i fotku zevnitř přes zrcátka... pozde :kol-32:

 

post-94314-0-92584600-1436272458_thumb.j

post-94314-0-43718900-1436272467_thumb.j

post-94314-0-34189500-1436272476_thumb.j

post-94314-0-63186500-1436272483_thumb.j

post-94314-0-06071100-1436272490_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezis. Ja vedel, ze si mam s tim photoshopem vic pohrat...

Nechci to tu plevelit OT, takze jen k treti RZ. Ne, zatim ji oficialne mit nelze, ale necha se vyrobit napodobenina (bez emisi a stk), kterou pro tento ucel toleruji. Znam vic lidi,kteri to maji na nosici taky a pri kontrole jim to proslo. Udajne uz by mel byt v priprve navrh na zavedeni oficialni treti RZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne. Spravne bys ji mel zezadu z auta sundat a dat ji na ten nosic. A pak zase zpatky.

Tohle "naoko" reseni, co mam, myslim navrhuje i primo vyrobce toho nosice. Me s tim zatim nestaveli, ale mam za to, ze by to snad mohlo jit obhajit...

Kdyztak sem pak prihodim odkaz, kde jsem si tu kopii spz nechal udelat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kdyby mě zastavili, tak mi můžou tak maximálně políbit prd.l. Neexistuje žádný předpis, který by upravoval, zda značku sundat a přemístit a nebo mít vyrobenou kopii. Zákon pouze říká, že RZ musí být viditelná a čitelná (bez poškzení, čistá,...) Mám značku na autě? Mám. Je čitelná? Je. 

Editováno: , autor: agent007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Easy. Je tam takove tahlo vespod. Jednou rukou chytnes, zatahnes a druhou ty kola pomalu poustis k sobe. Vyklopi se to asi do 45 stupnu. V pohode pak otevres viko kufru. Akorat pak do kufru lezes jakoby od boku za tim nosicem. Ted uz k tomu delaji i pojistky, aby to tahlo nepovolilo samo od sebe pri nejakem otresu treba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám žádných výhrad. Spíš mě zajímá, protože používám od Wjenzka 3+1 a vozím dvě velká kola a jedno dětské, jaký je tlak na tu kouli a případně na karoserii auta. Protože při váze nosiče + 3 kola si myslím že ta koule nese cca 60kg. Teď když si připočtu propružení na našich kvalitních dálnicích..., tak ten tlak tam musí být hodně velký. Protože oproti vozíku, který auto táhne, je to něco jiného. Vozík auto táhne, ale tady v tomto případě tu váhu nese. A celé to drží jeden šroub.

Editováno: , autor: agent007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tezko rict, ale tipnul bych si, ze vyrobce toho tazneho uz dneska pocita i s tim, ze muze slouzit zrovna k upevneni nosice a preprave kol. Nosic ma zas nejakou maximalni nosnost a vzdalenost jak daleko od koule az muzes to posledni kolo dat, tak si myslim, ze to bude vsechno dimenzovane dostatecne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I kdyby mě zastavili, tak mi můžou tak maximálně políbit prd.l. Neexistuje žádný předpis, který by upravoval, zda značku sundat a přemístit a nebo mít vyrobenou kopii. Zákon pouze říká, že RZ musí být viditelná a čitelná (bez poškzení, čistá,...) Mám značku na autě? Mám. Je čitelná? Je. 

Ale to se velice pleteš, ona neznalost zákona neomlouvá. Jak má tabulka RZ vypadat přesně stanovuje patřičná legislativa a tu ty kopie nemohou splnit. Že ty to neznáš, není podstatné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...