Přejít na obsah

Termostat, blow off


Alfasamec

Doporučené příspěvky

Chlapi, když mi budík na palubce ukazuje špatný teploty, tak za to může termostat? Případně co to způsobuje apod.

Třeba po hodině jízdy 80 stupňů, i v létě :-)

Zároveň se chystám dát dokupy obtokovej ventil na turbu (mechanická závada), nejspíš prasklá membrána. A zajímalo by mě, jestli musim kupovat i ten novej origo, když tam chci nasadit blow off ventil :) A jakej je postup.

Dík předem.

Octavia 2 TFSI BWA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mel spatny termostat. Teplota mi nesla pres 80 °C (podle diagnostiky, ne podle budiku). Po vymene termostatu se mota kolem nejakych 91 °C. Celou dobu mi ale pristrojovka ukazovala 90 °C. Pokud ti ukazuje jen 80 °C a je to termostatem, budes mit realnou teplotu motoru jeste mnohem nizsi.

 

Jestli je to termostatem nebo cidlem muzes vycist z diagnostiky. Tech cidel je tam vic, takze staci namerene hodnoty navzajem porovnat. Napr. pri vychladlem motoru by cidla teploty chladici kapaliny, paliva a nasavaneho vzduchu mela ukazovat stejnou hodnotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...