Přejít na obsah

Predne LED svetla - popraskane okraje


twix2v1

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak dnes za 2,5 hodiny levé světlo v rámci záruky vyměněno + přehrání softwaru řídící jednotky (1,5 Tsi). To jsem měl udělat dávno a ne to dle rad odkládat na první garančku.

U toho světla je datum výroby 20.02.2020 což už by mělo být z hlediska praskání OK.

 

 

20200623_125833_HDR.thumb.jpg.a5285e2802bd06622ec0050a525d2623.jpg20200623_125840.thumb.jpg.6e8e4fa410b11a4fbb354f933f46f270.jpg

Editováno: , autor: Omnicide
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 9 měsíců později...
V 4. 11. 2019 na 19:50, DaroshCZ napsal:

Tak mám vyměněné světlomety. Žádné praskliny jen u ohybu malý skoro neviditelný rýpanec :-/. Teď jsem to byl projet a nevím jestli nemám už paranoiu, ale přijde mi že světla na potkávačkách svítí dost do země. Dosvit na silnici max mezi 2 patníky. Když jsem se šel pak projet s Meganem II, tak světla svítila minimálně poloviční intenzitou, ale na potkávačky svítili víc do dálky než teď Karog.  Dávám sem i video z kamery https://photos.app.goo.gl/8BLr59ukUzXyM1YTA. Jaký máte názor?

Zdravím, podarilo sa problém nejako vyriešiť? Bohužiaľ mám podobnú skúsenosť. Pred mesiacom mi menili v rámci reklamácie oba svetlomety. Po výmene mám pocit, že tie nové svietia slabšie, majú menší dosvit a homogenita osvetlenia mizerná. Teraz sa prekrývajú miesta so silnejšiu a slabšiu intenzitou a miestami do 3-4m pred vozidlom to vytvára drobné tiene. Neviem či je to charakteristika svietidla alebo vada. Stretli ste sa stým?

 

V 4. 11. 2019 na 19:50, DaroshCZ napsal:

Tak mám vyměněné světlomety. Žádné praskliny jen u ohybu malý skoro neviditelný rýpanec :-/. Teď jsem to byl projet a nevím jestli nemám už paranoiu, ale přijde mi že světla na potkávačkách svítí dost do země. Dosvit na silnici max mezi 2 patníky. Když jsem se šel pak projet s Meganem II, tak světla svítila minimálně poloviční intenzitou, ale na potkávačky svítili víc do dálky než teď Karog.  Dávám sem i video z kamery https://photos.app.goo.gl/8BLr59ukUzXyM1YTA. Jaký máte názor?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj @dansan,

 

dosvit jsem řešil reklamací a technik mi je přešteloval. Teď mi naopak svítí až hodně na dálků. ale zatím mě nikdo neprobliknul. Tak snad je to OK. Jinak se teď chystám do servisu a pravé světlo mám zase popraskané viz foto :-/ Tak proběhne reklamace. Co jsme koukal na štítek, tak jsou to světla z roku 2019.

https://photos.app.goo.gl/RSAEsHCyXXK5FotH6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 9 měsíců později...
  • o 5 týdny později...

Taktéž se přidávám do klubu a pojištovna mi neuznala likviditu.

Že prý je to výrobní vada, karoq už je téměř 5 let starý a za celou dobu jsem nemusel řešit tento problém.

Nicméně výrobce by si měl chytit za nos, protože cena nových světel je docela slušná pálka. A výrobní vadu by měl uznat, což při množství vyrobených aut bude pro ně asi likvidační, ale nicméně by mohl aspoň dohodnout na spoluúčasti. Ani to ne.

Co teď? Jediné řešení koupit nová světla a auto prodat, pak nad škodovkou zlomit hůl?

Paradoxní je, že to je česká firma pod dozorem Němců a o jejich "pintlich" se v tomto případě nedá říci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli má auto platnou prodlouženou záruku a v případě, že výrobce uzná výrobní vadu, není co řešit a v rámci záruky vyměnit. V jiném případě se můžeš obrátit na linku pro zákazníky a řešit to (po dobrém) přes ně (25000 za světlo fakt není málo). Autorizák s tím není nic schopen udělat(pakliže je to po 5 letý záruce). Jestliže to neuzná, máš páku na pojišťovnu, aby to řešila jako výměnu v rámci havarijní pojistky.

Editováno: , autor: lucky.jack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...