Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Kupoval jsem nové zimní gumy a naskytla se možnost kompletu s novými disky na Rapida o rozměru 6Jx15 ET38. Všechny rozměry sedí s těmi co jsou zapsané v TP kromě ET, které u FII vyžadují ET43. Má někdo zkušenosti jak tento rozměr sledují pojišťovny? Je mě jasné, že jiný rozměr disku nebo pneu je problém ale pokud se jedná jen o ET tak by snad problém být neměl nebo se pletu? V pojišťovně mě toho nikdo moc neřekl, operátorka tomu očividně neorzuměla a tak jen sdělila, že při zjištění použití neschváleným pneu nebo disků, můžou krátit plnění až o 60 %. Předem díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně vidím problém v nosnosti disků - když se použije disk s menší nosností než je origo schválenej, může nastat problém s plněním.

Nejhorší přitom ale je, že ve spoustě případů pojišťovny při zjištění takovýhohle "porušení" schválenýho stavu odmítají plnit, i když se inkriminovaná "neschválená" součástka na vzniku škody vůbec nepodílela - když to přehnaně zdůrazním, něco ve smyslu snažit se odpírat plnění za poškození čelního skla na autě, který mělo neschválený kola...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oni se prostě ve snaze o maximalizaci SVÝHO zisku pokoušejí o dvě věci:

1) vybrat co nejvyšší pojistný za (zdánlivě) výborně pokrytý případný škody

a zároveň

2) vyhnout se pokud možno co nejvíc vyplácení jakýkoliv náhrady.

 

Z toho důvodu vytvářejí polopodvodnou situaci, ve který slibujou pokrejt spoustu škod, ale zároveň se vyhýbají náhradě pomocí ve Všeobecnejch pojistnejch podmínkách drobným písmem uvedenejch výjimek, výluk a dalších kurváren, jakýma je třeba slovíčkaření v podmínkách, kdy třeba rozlišujou několik různejch druhů pojistný události podle zdánlivě nepodstatnýho detailu atd. Ty máš pro auto poškozený vodou nateklou do motoru a interiéru jednu klasifikaci, oni minimálně 3 = rozlišujou, jestli voda pocházela z rozvodnění trvalýho vodního toku nebo nádrže, vodu steklou na poškozenej předmět nebo do něj po povrchu (například po svahu po dešti spadlým do lesa někde ve větší nadmořský výšce) a vodu, která vyteče z poškozenýho umělýho vedení = potrubí. Pojištění sjednaný proti škodě způsobený jedním způsobem tečení vody nekreje škody způsobený tou samou kapalinou, ale tekoucí jiným směrem nebo pocházející z jinýho zdroje = pojištění proti povodni nekreje škodu způsobenou vodou nateklou (do auta) z prasklýho vodovodního potrubí nebo z okapovýho svodu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

No právě, z toho mám taky strach. Jako konkrétně tady té pneu na fotce mi líto není na vyhození, sice má 6 mm, ale už je 4 roky stará, takže už je to stejně nanic. Takové mám dvě na zadních kolech, jedna s tady tím nafoceným poškozením. Spíš je mi líto těch dvou předních, ty jsem kupoval nové, mají za sebou dvě sezony a vzorek bude víc jak 7 mm a budou muset taky kvůli tomu pryč. Koupil bych zase dvě, akorát tento model už se letos přestal vyrábět, tak se nedají sehnat.  :kol-31:

A taky jsem letos kupoval sadu letních, tak kupovat i sadu zimních v jednom roce je dost finančně náročné :D ale nedá se nic dělat.  :kol-33: bezpečnost především.

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kup zase jenom 2, akorát budeš mít na předku jinou značku nebo model pneu než vzadu.. Hlavně ať máš na autě stejný rozměr. A na nápravě také stejné gumy.. Ale jestli máš vepředu "Michelin" a vzadu "Bridgestone" je jedno...

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já nevím, do toho se mi právě moc nechce :) se vždycky držím zásady 4 stejné pneu na autě :D

Btw. todle je Matador, nevím, co bych k tomu kombinoval :D měl jsem v plánu totiž tuto sadu ještě jednu zimní sezonu jezdit a potom koupit na další rok novou, Nokiany nebo tak něco.

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K Matadorkám můžeš nakombinovat klidně Continentaly, je to stejná fabrika - minimálně stejnej koncern. Anebo Barumky, to je to samý. Samotný kombinace dvou různejch značek bych se zase tolik nebál, obzvlášť jestli další zima bude podobně "tuhá", jako byla ta právě uplynulá - obecně pokud se nedostaneš častěji jak 1x-2x za sezónu na silnici zapadanou sněhem, nemá vůbec cenu něco takovýho jako náhradu všech 4 gum řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A také isté pneu aké ideš meniť už nemôžeš kúpiť? Ja keď som si spravil pred rokom defekt na prednom kolese, tak som dokonca dokupoval iba jednu pneumatiku, lebo tú sadu pneumatík som používal iba pár týždňov, takže rozdiel v opotrebovaní medzi pravou a ľavou stranou bol nula celé nič. Ale samozrejme kúpil som presne taký istý typ pneumatiky, ako zvyšok na aute.
Zase keď sa mi naraz poškodili dve predné kvôli excelentnej kvalite ciest minulú zimnú sezónu, tak som aj zimné zohnal úplne rovnaké, aké som mal pred tým. Tým pádom som nemusel meniť celú sadu a napriek tomu mám rovnaké pneumatiky na celom aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No už ne právě, Matador MP 59 Nordicca se už přestal vyrábět a byl nahrazen nástupcem Matador MP 92 Sibir Snow, tak leda koupit ty. Ale já jsem chtěl příště právě zkusit něco lepšího a na Nokiany jsem slyšel jen chválu. I když ty Matadory asi nebyly špatné, akorát jsem neměl moc možností je vyzkoušet na sněhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to tady psal - na 3-4cm rozsolený sračky držely směr a minimálně klouzaly jak při akceleraci, tak při brždění i když jsem s nima jel 80-90, zatímco ostatní se připosraně drželi 30-40 u krajnice... Prostě po předchozím štípání Roxorů do betonu prdelí při každým vyjetí na sníh na Polariskách 2 naprostej úžas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

tak môže nasnežiť ... :kol-31:

od včera mám v stojane uložené tieto:

http://www.matador.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&s=mp92p

195/55 R15 85H, na plechových diskoch

 

zabalené v tomto:

http://www.obautodily.cz/eshop/skoda-100-110r/disky-poklice-lapace/sada-obalu-na-pneumatiky-14-18-original-skoda-4-ks-id:9142.eshop

Editováno: , autor: peterv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mě překvapuje, že je někdo s Matadorama spokojený... Letní mizejí před očima, zimní zase moc tvrdý ( hodně obecně řečeno ). 

 

Já osobně Matadory nikdy, Barumky už trošku lepší ale i tak by jsem je nevzal, ale potom co jsem na zimu vyzkoušel např. Continental, tak ty gumy jsou úplně někde jinde... ale i cenově no, ale vyplatí se to.

 

Radši už bych vzal Klebery...

 

Nechci ale samozřejmě nikomu kazit radost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...