Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

na ty Klebry se ptám proto, že byly na autě když jsem ho kupoval, takže už  je mám. Ale z vlastní a velmi nepříjemné zkušenosti kdy jsem měl na fabce Barum polaris 2 vzorek cca 5-6mm (taky koupené s autem) a vše bylo OK do doby první sněhové břečky. Po zážitku kdy jsem okamžitě na druhý den kupoval Savy eskima (protože mají podobný vzorek jako ty Debicy)a za stejných podmínek na stejné cestě nebe a dudy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl na Roomu nejdřív právě Polaris 2 a to byla jedna hrůza děs, jak cokoliv napadlo - proto jsem je hned jak se sjely aspoň na odůvodnitelnou míru pro výměnu měnil za ty Vredesteiny. Problém byl, že se sjíždějí pomalu, protože jsou tvrdý jak cyp, takže jsem na nich musel vytrimat 4 zimy 2009 až 2012 a teprve vloni na podzim už se dalo říct, že náhrada nebude nerentabilní, tak jsem koupil novou sadu. Dojíždět zimáky ze 4mm předepsanejch pro zimní provoz v létě (až na povolenejch 1,6mm) se sice taky dá, ale když je hodně teplo, tak se mažou - to znám z formana. U těch Polarisů by to sice asi moc nevadilo, protože jsou tvrdý a ani v horku by se moc netavily, ale i tak - odvezl si je kolega tady z fóra, pro manželku na courání s fábulí po městě, kde stejně na sníh skoro nenarazí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potřeba na Rooma pneu se zvýšenou nosnost 88T (560 kg), nebo stačí 84T (500 kg)? Netuším, jak je rozdělena hmotnost na nápravy... Hádám, že by 84T mělo stačit... Jinak, budu kupovat Polaris 3 175/70 R14 ;) 1120 Kč za jednu pneumatiku.. Mám s nima dobré zkušenosti (měl jsem Polaris 2)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Ekkar tu kdysi dávno psal, že jeho Room kategorie N1 má 500 Kg na 1 kolo zadní nápravy. Já N1 nemám, tak bych se snad do tohoto indexu vlezl. 14tky mám v techničáku, konkrétně jen ten jeden rozměr, co jsem tady psal. A na auto mi pasují, loni jsem je vozil. S pohodlnýma 14tkama se mi právě jezdilo v zimě velice dobře... Proto si je chci nechat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S kritikou Polarisek 2 se přidám. Míval jsem již od dob Felicie Dunlop SP 2, poté 3. To byly tak skvěle vyvážené vlastnosti těchto gum... Pak mi k Roomu dali Polaris 2 - no, darovanému koni za zuby nehleď, že? Ale druhou zimu jsem si připadal, že jsem snad nepřezul. Dojezdil jsem je jako letní a vrátil se k Dunlopkám. Akorát, že poslední zima nedala vyniknout jejich vlastnostem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já profil ani velikost momentálně neřeším. Ale když jsem na jaře sháněl elektrony a gumy, tak jsem si dával právě hodně velký pozor ať je vše v takových rozměrech a parametrech jak je v TP. Já si nemíním dělat někde nějaké nepříjemnosti. Tak mám elektrony s OI a gumy tak jak mají být na rooma . Vše 15tky, to je podle mne taková zlatá střední cesta.

Ale tak jak už to tady někdo řešil, tak jsem čuměl jak jsou drahé gumy 195/55/15. Já s feldy byl zvyklý na trochu jinou cenovou relaci .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, bohužel, máme poměrně atypickej rozměr (myslím v rozměrech běžnýho motoristickýho trhu) a roomů je na cestách rozhodně pouhej zlomek počtu oktávek - tudíž gumy pro nás jsou jen malá část produkce a jako takový se nejeví ani výrobcům, ani prodejcům jako nějak finančně lákavý v objemech prodejů - tudíž nám to dávají sežrat...

 

Jožko - nerej, ET v rozmezí ± dvě-tři čísla (±2-3mm) nikdo neřeší...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mají, stejné ET i hlavně šířku disku 6J, právě i kvůli té šířce je výběr dost omezený. Navíc má vlastně room zadní nápravu s OI.

 

6J 15 H2 ET 38, je to díl 1UO601025

podle TP třetí řádek od spoda (na té fotcer viz výše)

post-42201-0-62905800-1410875575.jpg

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vono v zimě 2013/2014 zrovna moc toho sněhu nebylo, krom těch prvních vánic na konci listopadu bylo až do jara skoro furt holo a vlastně skoro ani nemrzlo, takže bych moc nekřičel o "zimní kvalitě" podle zkušeností od ledna 2014.

Počkáme, co nám k těm Polariskám 3 povíš na jaře 2015, jo?

No zrovna první cesta z autosalónu byla břečkou za hustého sněžení. A v pohodě, jenom jsem holt přizpůsobil rychlost a styl..:-) Což je důležitější než značka pneu. Znám pár lidí nazouvajících hustou čínskou tmu a jsou kupodivu taky spokojení....:-)

Sám jsem před 12-15 lety jezdil i v zimě na letních, zimní nebyly povinné a tak nějak se to neřešilo. A dalo se to taky.

A od doby, kdy každý ví, že jsou testy zmanipulované, už vůbec nemá smysl prožívat prémiovost zimních pneu. Proto vezmu radši "české" s dobrým pocitem, že díky tomu má někdo u nás práci. A mám je i jako letní (Bravuris 3 16ky) a taky spokojenost. Mimochodem nechcete někdo originálky letní Turanzy 195/55/R15? Zcela nejeté, jen mi leží na půdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, žijeme v paranoidní době, všechny testy jsou zmanipulované :)

 

říkej si co chceš, ale rozdíl v prémiových pneu vs "obyč" prostě je. A když už ho nepoznáš na první cestě, tak věř že ho prostě poznáš třeba po 3 letech, kdy barumky nebo matadory si prostě nedrží svůj výkon a klesá u nich. Což u Michelinů nebo Continentálů prostě nehrozí... A je mi jedno jestli testy jsou zmanipulované nebo ne, toto mám několikrát odzkoušené praxí.

 

PS: že díky tobě má někdo u nás práci... No nevim, když jsem kupoval na Fabii Brilantis 2, tak né každý eshop měl tyto gumy, které by byly vyrobené u nás...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...