Přejít na obsah

Suchá DSG 7° a výměna oleje


GoofySK

Doporučené příspěvky

Když tedy budu chtít vyměnit olej, chápu to správně, že někde dole vyndám šroub, vyteče olej a pak někde z boku najdu šroub, skrz který naliju nový olej.

není tedy potřeba nějaké čerpadlo a jiné vychytávky?

 

edit: a ten olej předpokládám asi nějaký obyč 80w90?

Editováno: , autor: tomik.cesko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V prevodovej časti, tam netreba na to žiadnu raketovú vedu. Dokonca ani adaptovať, veď je to v podstate klasický manuál.

Do mechatroniky by som už nelizol bez potrebných skúsenosti a vybavenia.

 

A olej rozhodne len to čo tam patrí a nič univerzálne neliať!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi o mechatroniku, jen o tu převodovou část. Otázka tedy zní, lze vyměnit olej v domácích podmínkách tak jako u manuálu?

 

edit: olej https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g055512a2-prevodovy-olej-1l-skoda-13721.html 

 

edit2: tady píšou, že olej je stejný jako pro manuál, takže 75W-90

https://www.automatickeprevodovkypraha.cz/vymeny-oleje-v-dsg-prevodovkach-koncernu-vw.html

 

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/shlgtb01l-prevodovy-olej-shell-spirax-s4-g-75w-90-shell-13848.html

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/castafx75w90-prevodovy-olej-castrol-syntrans-transaxle-75w-90-1l-castrol-16601.html

Výstřižaaaaek.PNG

Editováno: , autor: tomik.cesko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
On 6/23/2021 at 3:28 PM, cosby said:

Zvládne,filtr neni

Zdravím, potřebuju poradit, kupuju OIII 1.8 TSI 132kW taky 2013 182tkm, kde je převodovka DQ200.

Nejsem žádný automotoholik, takže o autech vím jen základní věci, takže se předem omlouvám za své vědomosti :D .
Moje otázka zní, chtěl bych udělat autu kompletní servis abych předešel různým problémům, co všechno bych měl požadovat?; např. jako vyměnit olej v mechatronice, v převodovce atd.

Předem díky za odpověď

Editováno: , autor: zuvik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím,

 

mám Skoda Octavia 3 facelift, 2018, 1.5 TSI DSG najeto 130.000km. Psal jsem do 20ti autorizovanych servisu Skoda v Čr, a jeden polsky a vzdy me rekli, ze na moje auto se olej v prevodovce nemeni. Mam moznost navstivit v Brne firmu KAPS a olej vymenit no nechci si nic pokazit jelikoz vsechny Skoda servis me rekli, ze se olej nemeni. 
 

Co si myslite vy? Dekuji za smysluplne rady.  
 

Mám nabidku od KAPS viz. Foto -> typ oleje. Poradte. Bojim se, ze kdyz se to otevre tak uz tam muze byt vzdy nejaky problem… nevim IMG_8200.thumb.jpeg.5671447420dcaf9904e82d8e822cc98a.jpeg

Editováno: , autor: V.G.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, myslis ze nehrozi ze kdyz se to otevre nebude to tect jak to zavrou? Nejde tam nejake specialne tesneni ktere je od vyroby a nejde jen nahradit? Sorry, jenom hledam duvod proc 20 servisu skoda po cele čr me reklo, ze se to nemeni 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, V.G. napsal:

Děkuji, myslis ze nehrozi ze kdyz se to otevre nebude to tect jak to zavrou? Nejde tam nejake specialne tesneni ktere je od vyroby a nejde jen nahradit? Sorry, jenom hledam duvod proc 20 servisu skoda po cele čr me reklo, ze se to nemeni 

Nemyslím si, že by to nezvládli uzavřít, jak se má. Je třeba nové těsnění.

 

Výměnu udělá každý normálně smýšlející člověk, který ví, jak asi trpí olej neustále mletý mezi koly, v pístkách, v horku, zimě a já nevím co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže převodovka je to vlastně klasická-jako manuál-předpis není a ano,doporučena výměna okolo200.000

Olej do mechatroniky je spešl,také bych měnil možná okolo 100-150.000.

Jezdi k nám na servis suché DSG,které mají přes 200 tisíc najeto,nikdo nic neměnil a jdou bezproblému.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...