Přejít na obsah

Sněhové řetězy


brunoos

Doporučené příspěvky

Pořád věřim v to, že ten sníh napadne a ja pořád nemám koupené řetězy. Prosim o radu jaky typ (výrobce) jsou dobré. Podotýkam že s řetězama jezdim poměrně hodně a vzdálenosti tak do 5 km. Takové ty z hornbachu či baumaxu za 300kč nechcu. Nevim co to byl za typ ale viděl jsem jak spadují z kol, co dokažou nadělat za neplechu a jejich "vzorek" byl tak blbě udělaný že velice malá účinnost. Zase origo škodavacké za 2000 taky nechcu - nebo spíše bral bych kdyby byly tak do 1000.

Teď sem viděl snad v tesku takové v červených taštičkach, vzorek vypadal celkem vpoho a cena kolem 600. Máte nějaké zkušenosti.

Dík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád věřim v to, že ten sníh napadne a ja pořád nemám koupené řetězy. Prosim o radu jaky typ (výrobce) jsou dobré. Podotýkam že s řetězama jezdim poměrně hodně a vzdálenosti tak do 5 km. Takové ty z hornbachu či baumaxu za 300kč nechcu. Nevim co to byl za typ ale viděl jsem jak spadují z kol, co dokažou nadělat za neplechu a jejich "vzorek" byl tak blbě udělaný že velice malá účinnost. Zase origo škodavacké za 2000 taky nechcu - nebo spíše bral bych kdyby byly tak do 1000.

Teď sem viděl snad v tesku takové v červených taštičkach, vzorek vypadal celkem vpoho a cena kolem 600. Máte nějaké zkušenosti.

Dík za info.

No myslím, že Tesco, Hypernova, atd. je jeden za 18 a druhej bez dvou za 20 :smich:

Já osobně mám z Makra za 486,80 Kč, v kufříku a spokojenost.

Ale nevím co je to u Tebe hodně jezdit s řetězama, 5 km podle mě není nic a to vydrží i Hypernovácký a myslím, že spekulace s tvarem řetízků jsou vzhledem k záběru zbytečný-třeba na Avii stačí obyč řetěz jen provléct přes kolo a už jedeš, prt. jde o to se zabořit do vrstvy sněhu. Vliv to pak může mít tak na stabilitu v zatáčce, ale na záběr myslím moc ne. Můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád věřim v to, že ten sníh napadne a ja pořád nemám koupené řetězy. Prosim o radu jaky typ (výrobce) jsou dobré. Podotýkam že s řetězama jezdim poměrně hodně a vzdálenosti tak do 5 km. Takové ty z hornbachu či baumaxu za 300kč nechcu. Nevim co to byl za typ ale viděl jsem jak spadují z kol, co dokažou nadělat za neplechu a jejich "vzorek" byl tak blbě udělaný že velice malá účinnost. Zase origo škodavacké za 2000 taky nechcu - nebo spíše bral bych kdyby byly tak do 1000.

Teď sem viděl snad v tesku takové v červených taštičkach, vzorek vypadal celkem vpoho a cena kolem 600. Máte nějaké zkušenosti.

Dík za info.

No myslím, že Tesco, Hypernova, atd. je jeden za 18 a druhej bez dvou za 20 :smich:

Já osobně mám z Makra za 486,80 Kč, v kufříku a spokojenost.

Ale nevím co je to u Tebe hodně jezdit s řetězama, 5 km podle mě není nic a to vydrží i Hypernovácký a myslím, že spekulace s tvarem řetízků jsou vzhledem k záběru zbytečný-třeba na Avii stačí obyč řetěz jen provléct přes kolo a už jedeš, prt. jde o to se zabořit do vrstvy sněhu. Vliv to pak může mít tak na stabilitu v zatáčce, ale na záběr myslím moc ne. Můj názor.

skoro každej den rano a večer - hlubokej sníh

tvar řetězu - viděl jsem totiž dva zajimave typy za par kaček kde byly dva řetězy po obvodě kola a přičně byly tak v pěti možna šesti mistech propojene - a takovyto způsob je naprd - po chvilce se řetěz stahne tak na dvě hromátky a auto stoji

na avii provlečenej obyč řetěz - znám, ale použitelne pouze na ledě nebo trošku sněhu, ale ne když se máš brodit sněhem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skoro každej den rano a večer - hlubokej sníh

tvar řetězu - viděl jsem totiž dva zajimave typy za par kaček kde byly dva řetězy po obvodě kola a přičně byly tak v pěti možna šesti mistech propojene - a takovyto způsob  je naprd - po chvilce se řetěz stahne tak na dvě hromátky a auto stoji

na avii provlečenej obyč řetěz - znám, ale použitelne pouze na ledě nebo trošku sněhu, ale ne když se máš brodit sněhem.

Tak to pak asi Octavii 4x4:-)

Na Fáčko máme řetězy co popisuješ, ale je tam vymezování, takže se nestáhnou, a furt berou. A mooc hlubokej sníh stejně nedáš, budeš hrnout předkem:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No viděl jsem rozšlehaný podběh od Tesco řetězů a já bych teda radši připlatil ;)

Ja jsem viděj ještě něco lepšiho - asi po kilometru jizdy praskla nebo se rozepla ta spojka co je vepředu na tom obvodovem lanku, řetěz se svliknul nějak dovnitř a namotal se na napravu, brzdu, tlumič a všechno co je tam ve středu kola. Hadičky k brzdam byly pěkně pozohybane ale naštěsti vydržely ale sundat tak namotanej řetěz to byla teda sranda - kolo dolu, sehnat velke štipačky a pomaličku štipat řetěz

Pak jsem taky viděl rozflakany podběh včetně poškozeneho blatniku.

Takže od takovejch rači ruce pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni sem, mohlo by Tě to zajímat :ph34r:

Kratky zaver z tohto clacnu:

CITUJEM: "Sněhový řetěz nakonec prorazil kapotu a vylétl ven,"

Kurnik, ak to je pravda tak to musela byt poriadna rana.

Kedze robim v tejto brandzi (retaze pre nakladne a vacsie automobily)

nemozem nespomenut, te jazda so snehovymi retazami ma urcite pravidla

(neprekrocit povolenu rychlost, spravne pouzivanie, nahodenie, dopnutie, bla, bla bla,...)

ktore podla vlastnych skusenosti "poniektory" ten vodic nedodrzuje. A to je FAKT - hlavne ta rychlost.

Z toho potom vznikaju take problemy ako : poskodenie casti vozidla, a ine kuriozitky atd, atd.

Verte mi, viem co hovorim, dost som sa stretol s takymi manikmi, ktori prisli na

Tuaregoch, X5, a medakoch s tym, ze chcu retaze a po ponuknuti kvalitnych retazi, ktore su podstatne kvalitnejsie ale bohuzial aj drahsie nas vysmiali, ze v tej a tej hyper.... maju "podobne" retaze sa stvrtinovu cenu. Otocili sa na pate a uz sme ich nevideli.

Ake z toho plynie ponaucenie:

Treba zvazit na aky ucel budu retaze pouzivane, v prevazne akych podmienkach,... Inak treba sa riadit aj NAVODOM A ODPORUCENIAMI VYROBCU,

Jasne ze vzdy existuju dve strany: kvalita a nekvalita.

Uz som sa moooooc rozpisal, tak radsej to skoncim.

ADIOOOS

:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono si vůbec nevybereš, měl jsem řetěz ze škodovky a taky prasklo napínání

naštěstí to neudělalo žádnou škodu, poak jsem koupil za 400,- v supermarketu a fungujou už několik let

je teda fakt, že je nepoužívám denně, jen když není na horách vyhnutí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem, že se tu budete bavit o typu řetězu. Tak pro běžné používání každopádně takový, který jde nasadit na kolo bez pohybu auta (vyprošťovací). Sám mám řetěz, dvě lanka spojená mezi sebou řetízky (H). Jsem s nimi spokojen, už jsem jel i 50km v kuse až do 60km/h. Údajně dostává zabrat spojka, protože řetěz nemá moc plynulý záběr. Lepší budou asi řetězy se vzorem (Y). Takové zabírají plynuleji.

Nicméně mám 9 let ty obyčejné H tuším RAZAT Style (To je asi jen dovozce) určené na 165/70 R13 (Favorit), ale byly už na dvou Fabiích a GolfIII. Jinak jízda s řetězy není přece žádné rallye, aby létaly řetězy kapotou apod. , člověk je většinou rád, že vůbec jede.

Radím vám si nasazení řetězu řádně nacvičit, já už to svedu i po tmě a nelituju toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem v barum servisu a tam mi pravě ukazoval ruzne typy od 300kč po 8000kč a ty měly na svem povrchu ještě jednim směrem takove zobačky druhym takovou plošku. Furt jsem nechapal jak po celem obvodu dam ty řetězy tak aby ploškou byly ke gumě a zobačkama ven. Mi to pak ukazal že je mohu daj chci a při prvním kontaktu se zemi se řetěz sam otočil do spravneho směru - sem to vubec nepochopil.

I tam řikali že filsony jsou zlatej střed.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si taky do Beskyd koupil nové filsony ale jak se dívám ven, tak je budu mít stále jako nové i příští rok. Ty bílé sračky né a né spadnout. lol

Nejhorši na tom je to že tento rok asi fakt na nich neujedem ani km, přišti rok budou OK a ten další se ti něco urve ale zaruka už bude v hájí :disgust::disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S řetězama je to stejné, jako s pohonem 4x4.

Jako první zapadnou ti, kteří vyrážejí nepřipravení.

Jako druzí zapadnou ti, co mají lopatku a pytlík s pískem.

Jako třetí zapadnou ti, co mají sněhové řetězy.

Jako čtvrtí zapadnou ti, co mají pohon 4x4

Jako pátí zapadnou sypači

... takže, až vás někdo bude zachraňovat, tak si zjistěte, v jaké jste skupině a jak dlouho budete čekat. Protože se zachraňuje od těch prvních.

... Řetězů je několik druhů - od normálních, co se jenom provlečou diskem a tvoří jedno oko (tzv. vyprošťovací), po staré klasické žebříkové (tak z 70./80. let) až po moderní H-stromečkové (s optimalizací při záběru apod.)

Záleží prostě jen na gustu každého soudruha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si taky do Beskyd koupil nové filsony ale jak se dívám ven, tak je budu mít stále jako nové i příští rok. Ty bílé sračky né a né spadnout.  lol

Nejhorši na tom je to že tento rok asi fakt na nich neujedem ani km, přišti rok budou OK a ten další se ti něco urve ale zaruka už bude v hájí :disgust::disgust:

Kalamita se blíží, chystej řetězy :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...