Přejít na obsah

Benzín


rjozo

Doporučené příspěvky

Zdravím.Chcel by som sa spýtať či môžem do mojej Fábie 1.4MPI 50kw tankovať aj 98 okt. benzín.Ja myslím že áno lebo v príručke je písané "od" 95okt.Radšej sa spýtam ako niečo odpísať. Dík za odpoveď a všetko dobré v Novom roku a hlavne žiadne nehody. -_-

Editováno: , autor: rjozo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rjozo: No muzes, ale je to naprosto zbytecny, zadnej efekt co by stal za ty vicenaklady se nedostavi, jen zaplatis vic.

přesně tak. a kupovat na neznačkové čerpačce 98 za stejné peníze jak u značkové 95 to akorát ublížíš motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem zkusebne tankoval N98 do HTP, protoze stal tehdy stejne jako N95. Zadnej efekt jsem nepozoroval.

Ad znackova neznackova pumpa: Posledni dobou tankuju u Unicorn Oil a zadne problemy nepozoruju. Naopak se podivejte na problemy shellu s naftou v benzinu. Rekl bych ze je to uplne jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Chcel by som sa spýtať či môžem do mojej Fábie 1.4MPI 50kw tankovať aj 98 okt. benzín.Ja myslím že áno lebo v príručke je písané "od" 95okt.Radšej sa spýtam ako niečo odpísať. Dík za odpoveď a všetko dobré v Novom roku a hlavne žiadne nehody. -_-

Vôbec sa tym netrap použivaj 95 a bude to OK ja tiež myslim že na tej značke vela nezaleži :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SOUHLASÍM STÍM ZĚ SE VYPLATÍ TANKOVAT NA ZNAČKOVÉ PUMPĚ -_- NEPREFERUJI MÁLÉ PUMPY NEZNÁMÉHO JMÉNA A UŽ URČITĚ NE U HYPERMARKÉTŮ TA KORUNA NA NÁDRŽI MĚ NEZABIJE :t JO A LÍT TAM 98 ASI SMYSL NEMÁ MOŽNÁ KBYBYS MĚL TAK OBSAH 2.0T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vôbec sa tym netrap použivaj 95 a bude to OK ja tiež myslim že na tej značke vela nezaleži :palec2:

Dovolím si nesouhlasit, není benzínka jako benzínka, takže na značce záleží.

To musiš poznať hned pri prichode na tu pumpu. Samozrejme,že som nemyslel benzinku niekde na byvalom JRD (JZD)-a vôbec existuju dnes ešte take? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NE U HYPERMARKÉTŮ

Nevidím problém s tankováním u hypermarketů! Vozí tam úplně stejný benzín jako na Shelky apod. :scooter:

přesně tak, u nás v MB je to u Hypru OMW...... :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SOUHLASÍM STÍM ZĚ SE VYPLATÍ TANKOVAT NA ZNAČKOVÉ PUMPĚ  -_- 

Maji stejny benzin jako ostatni, takze jestli se to vyplati je diskutabilni. Moje auto si po 50000km tankovani vsude mozne jeste nestezovalo :)

"Společnost Česká rafinérská, v níž většinu vlastní Unipetrol a která zásobuje benzínem většinu čerpacích stanic v České Republice, dodala v sobotu k pumpám závadnou várku benzínu.

Společnost dodává benzín firmám Shell, Agip, Benzina a Conoco, které ho rozvážejí po celé republice. "Výrobek se v několika případech skutečně dostal ke konečným zákazníkům, ale jednalo se o minimální počet" dodal Soukup.

Vadný benzín se čerpal i u benzínky společnosti Shell v Pardubicích."

Editováno: , autor: NiceOne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vôbec sa tym netrap použivaj 95 a bude to OK ja tiež myslim že na tej značke vela nezaleži :palec2:

Dovolím si nesouhlasit, není benzínka jako benzínka, takže na značce záleží.

To musiš poznať hned pri prichode na tu pumpu. Samozrejme,že som nemyslel benzinku niekde na byvalom JRD (JZD)-a vôbec existuju dnes ešte take? :D

Na některých lontech tady na Jižní Moravě ještě ano :) Ale ta "úspora" by mi za ten risk rozhodně nestála, mají tam většinou staré nádrže s kdovíjakými průsaky, bůhvíjaké kvality benzínu.....Je to dobré tak pro někoho, kdo v tom kolchozu dělá a jezdí Š 120, která je ve stavu, že by ani k jiné pumpě nemusela dojet, tam už je asi celkem jedno, kde majitel tankuje, ale do Fábie nikdy <_<

BTW: pár km za Brnem existuje stáčírna (překladiště) PHM. Párkrát jsem tam s firemní Feldou tankoval, mají tam docela zajímavé slevy. No ale už jsem z toho vyléčený. Felda začala studená stávkovat, po nastartování nedržela volnoběh a několikrát zhasla. Verdikt servisu byl jasný, všechno OK, problém je v benzínu, tankujte jinde. Tak jsem nádrž vyjel téměř do sucha a nabral plnou u normální značkové benzinky a vše v pohodě. Údajně tam, kde jsem tankoval, měly staré nádrže na skladování benzínu, které hodně absorbují vlhkost a to byl ten problém :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas se vsema, tankovat u znackove pumpy! Cenovy rozdil zanedbatelny, ale cena oprav nezanedbatelna!

Stryko ma Fabcu 1,4 MPi a od novoty tankoval u Makra, protoze tam pravidelne jezdi nakupovat, po dvou letech se projevily podpalene ventily a jine zavady spojene s nekvalitnim benzinem, jednoznacna pricina spatny benzin, tot oficialni sdeleni skody ml. Boleslav kde byly casti motoru na prohlidce.

Ja beru u ESSO, tak doufam ze tam maj dobry N95ku a ze chystaji pekne darecky na pristi sezonu :o))!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Faja: Nedám ruku do ohně za každou Makro pumpu, ale jak už tady bylo napsáno pumpy Makra se zaváží stejným benzínem jako Shell apod.

Záleží na podnájemci benzinky a tady byl v Brně svého času průser na jedné Shellce jak sfiňa protože chlápek chtěl vydělávat víc než je zdrávo. Je to o lidech. Uznávám, že Shell, Omv apod mají asi lepší jméno a o trošku větší kontrolu, ale jinak je to buřt jestli vezmeš tam nebo tam pokud není majitel konkrétní benzinky hovado.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Občas jezdívám servisovat benzinku u jednoho hypermarketu.Benzín co tam vozí je stejný u všech smluvních odběratelů v celém městě.Jen má jinou cenu :D

Co se týká značkových benzínek,tak tam snad přidávají aditiva.Ty by měly tvořit rozdíl mezi benzínama.Základ je z jedné fabriky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Faja: Nedám ruku do ohně za každou Makro pumpu, ale jak už tady bylo napsáno pumpy Makra se zaváží stejným benzínem jako Shell apod.

Záleží na podnájemci benzinky a tady byl v Brně svého času průser na jedné Shellce jak sfiňa protože chlápek chtěl vydělávat víc než je zdrávo. Je to o lidech. Uznávám, že Shell, Omv apod mají asi lepší jméno a o trošku větší kontrolu, ale jinak je to buřt jestli vezmeš tam nebo tam pokud není majitel konkrétní benzinky hovado.

Protože mám jako "hlavní" benzín předepsaný N98, tak při natankování N95 cejtím, že auto je motoricky trošku horší. Jelikož většinou (teď už) tankuju N95, tak vím, že je rozdíl u které bezinky natankuju. Co se týká Brna a okolí, tak vím, že když jsem brával např. u Hypernovy, Tesca (dříve Carrefour) na Vídeňské či Unicornu taktéž na Vídeňské, anebo ve "stáčírně" ve Slavkově u Brna, tak bylo fakt cítit, že autu se moc nechce. Naproti tomu po natankování N95 v Brně u Makra mi subjektivně připadá jako bych skoro jel na tu N98....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...