Přejít na obsah

PayPal


Davon

Doporučené příspěvky

Snad se zde najde nekdo, kdo ma vyzkousene nejake transakce PayPal at uz pres eBay nebo jine servery, nebo alespon o tom vi vice nez ja...

Jde mi o info, jakym zpusobem to funguje, zda je to tak, ze PayPal si autorizuje penize z meho uctu (coz udelal), penize nejsou zatim pripsany prodavajicimu na ucet, jakoby visi u nich a na ucet prodavajiciho jsou pripsany az po obdrzeni zbozi, pokud by zbozi nedoslo, penize padaji zpet na ucet, tudiz se nemuze stat, ze prodavajici obdrzi financni obnos a zbozi neposle? Takto jsem si to vysvetlil ja,m je to dobre?

Ma clovek moznost pred prevzetim objednaneho zbozi si to rozbalit a zkontrolovat zda je to urcite to co chtel a neni v krabici treba nasr....???

Dekuji vsem kdo zodpovi! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paypal používam, bežne cezeň platím trebárs na Ebay. Funguje to tak, že pri platbe sa ti hneď odrátajú peniaze z účtu a hneď sa objavia u predávajúceho. Nič sa nikde nedrží, a nič nepotvrdzuješ pri dodaní tovaru. Neviem o tom, že by existovala nejaká takáto služba hocikde inde!

Preto treba nakupovať len u serióznych predávajúcich... Na Ebayi som kúpil už hodne vecí z rôznych kútov zeme, v celkovej sume hádam aj 100tisíc a nemal som nikdy problém!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paypal používam, bežne cezeň platím trebárs na Ebay. Funguje to tak, že pri platbe sa ti hneď odrátajú peniaze z účtu a hneď sa objavia u predávajúceho. Nič sa nikde nedrží, a nič nepotvrdzuješ pri dodaní tovaru. Neviem o tom, že by existovala nejaká takáto služba hocikde inde!

Preto treba nakupovať len u serióznych predávajúcich... Na Ebayi som kúpil už hodne vecí z rôznych kútov zeme, v celkovej sume hádam aj 100tisíc a nemal som nikdy problém!

Cetl jsem prave nazory uzivatelu eBay na ruzne prodavajici a jeden tam prave psal, ze diky systemu paypal, ze vyuzivaji toto, ze se penize na ucet prodavajiciho dostavaji az po radnem doruceni a jemu prave doruceno nebylo 2 mesice nic, dostal je zpet. Tak jsem pochopil, ze je to jakoby takovyNOTARktery drzi prachy a za to si bere provizi, nejake 3% z ceny nakupu+0,36Ecek. Tak jsem to asi blbe pochopil, pak tedy nechapu, k cemu to je, kdyz ja muzu tou kartou platit rovnou, jedine k tomu ze prodavajici nevidi cislo karty a nemuze to zneuzit, kazdopadne se mi moc nelibi, ze zalezi jen na cloveku, zda to zbozi posle ci ne, ikdyz to zkasiruje... To je dosti neosetrene a myslim, ze navod jak delat levou na eBayi a muze to byt raj podvodniku, jen jim tim opet nekdo nahrava... Jak se pozna seriozni prodavajici???? :o a jak resis to zkontrolavani si pri doruceni, lze to? A kdo to vozi tobe domu, posta, nebo Dhl nebo PPL nebo tak neco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seriózneho predávajúceho spoznáš len podľa jeho skóre - názorov ľudí, čo uňho nakupovali predtým a ohodnotili ho.

Naposledy som kupoval na Ebayi niekedy pred vianocami, bral som 2 kartóny slúchadiel Koss a vymenil som si dosť mailov s predávajúcim, pretože bol problém, že som prekročil akýsi limit, koľko nákupov môže človek uskutočniť za určité obdobie. Platil som cez Paypal, a o pár minút prišiel mail od predávajúceho, že všetko je OK, má peniaze na účte a krabice odídu ešte v ten deň kuriérom...

Paypal je len spôsob, ako zaplatiť za tovar - nie je to žiadna garancia toho, že naozaj dostaneš tovar, ktorý si zaplatil. Ak nastane problém, môžeš reklamovať jedine u predávajúceho a ak sa ten na teba vykašle, máš jednoducho smolu. Pokiaľ dobre viem, Paypal si účtuje len za prevod na bankový účet, a predávajúci platí poplatoku Ebayu za to, že tam predáva svoj tovar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidite to, jeste ze jsem to co jsem ja pochopil a usoudil nepostel dale, takto vznikaji drby... :D Kolik je ten polatek od paypal za transakci, nevis? Objednal jsem si pred 3-mi dny a prisel mi mail od prodavajiciho, ze uz to odeslal, tak jen cekam, ze to prijde a v poho. Ma 233 pozitivnich nazoru a 3 negativa za poslednich 6 mesicu a to ve smyslu dlouheho cekani na zbozi. Ze by nekomu neposlal, nenasel jsem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...